עתירה לבג"ץ

רונן דמארי

בעתירה נטען בין היתר כי מדובר בשר בממשלת ישראל, נבחר ציבור, שמעל בחובותיו המנהליות כלפי כלל אזרחי ישראל ומינה מינוי פוליטי של המקורב אליו לתפקיד בכיר – תוך ידיעה ברורה שזה שיקר בעבר בתצהיר, על מנת להתקבל לתפקיד ואף נאלץ לעזוב את תפקידו בעבר בשל כך.
בתנועה טענו כי כחלון משתמש ב"ארגז הכלים", שאותו קיבל כדי להתמודד עם משבר הדיור, והפך אותו "לארגז של מינויים פוליטיים, כשמינה בכירים בקמפיין הבחירות שלו, בעלי זיקה פוליטית ישירה אליו ואל מפלגתו, לתפקידי מפתח", עוד הוסיפו כי מינויו של אוזן, שהתפטר מאותו התפקיד לפני כשנה, הוא ניצול של החלטת בג"ץ שלא להגיש נגדו כתב אישום רק משום שסיים את תפקידו.
התנועה הוסיפה כי "המינוי מהווה אנטיתזה לחובת הגנה על טוהר המידות, היושר והיושרה של השירות הציבורי, ומהווה זלזול בממשלה, בהלכותיו של בית המשפט ובציבור כולו. אף חמור מכך, מינוי זה מעביר לכלל הציבור מסר של לגיטימציה לנורמות של נפוטיזם ושל התעלמות מרשויות החוק. המסר המועבר לציבור הוא מסר בעייתי ביותר, ולפיו אין כל פסול במינוי של מועמד בעל זיקה פוליטית, לאחר שהמועמד הצהיר תצהיר על מנת לזכות בתפקיד, ותוך זלזול מוחלט בהליך שיפוטי שנעצר אך ורק בשל התפטרותו של המועמד, שכעת מונה מחדש. כל אלה מחייבים את ביטול מינויו של אוזן או לחלופין – פתיחה בחקירה פלילית נגדו בגין התצהיר שהגיש בהליך מינויו לתפקיד מלכתחילה".

ממטה הבחירות של אוזן נמסר בתגובה: ״אין בעתירה כל טענה כלפי דורון אוזן או התנהלותו למעט שירבוב שמו לצרכים ומניעים פוליטיים. אזכור שמו ופרטים שקריים על ידי התנועה העותרת, מצריך טיפול משפטי ברמת תביעת דיבה וכך יהיה. באשר לטענות התנועה העותרת, חשוב להדגיש ביתר שאת כי מדובר בטענות משוללות כל יסוד משפטי ועובדתי כאחד ולא בכדי, בית המשפט פסל את עמדתם על הסף ומחק את העתירה. מדובר בעתירה שנודף ממנה ריח פוליטי רע וראוי שהעמותה הזו תבדוק את עצמה ואת נתוניה, במיוחד לאור העובדה שהיא לא פעלה נגד הוועדה בתקופת התנהלותה הכושלת והבעייתית. עצם בחירתו של דורון אוזן לתפקיד, בשלושה תהליכים שונים, מראה יותר מכל שאין מחלוקת לגבי כישוריו או מידת המקצועיות שלו. יתרה מכך, במכרז האחרון זכה פה אחד, כאשר נציגו של היועץ המשפטי לממשלה הוא אחד מחברי הוועדה. דורון רואה בעבודתו כיו"ר ועדת "שרונים" כשליחות מקצועית ומחויבות ציבורית. הוא ימשיך להכניס שיטות ניהול חדשות ומתקדמות ולהוביל את הוועדה להישגים חסרי תקדים בכל התחומים".

דורון אוזן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות