לא יודעת | גל גפן
דף הבית / חוקר פרטי / לא יודעת

לא יודעת

"כשהיא התחילה לצאת בערבים לעיתים תכופות, הוא לא הבין מדוע היא לא מכבדת את הרצונות שלו. הוא הציע לה טיפול זוגי, ואחרי כעשרה מפגשים הבין שהם חסרי טעם"

יותר מפעם אחת למדתי על בשרי, לא לבשר ללקוח איבחון כלשהוא מראש והערכה אם יש במקרה שלו סימנים מוחשיים לבגידה. גם אם זה מאד שקוף. אבל בכל כלל, יש יוצא מהכלל, כי הייתי משוכנע שהתיק יסתיים בראיות ממשיות.
לא האמנתי שהגענו לידי זה שאנחנו ביום המעקב החמישי שלנו אחרי בת שבע. אם היו שואלים אותי בהתחלה הייתי מהמר שיהיה לנו "בינגו" כבר ביום הראשון. עד כדי כך זה היה מובן מאליו. בת שבע שוב לא הגיעה הביתה אחרי העבודה, והיא נפגשה היום עם חברה והלכו יחד להסתובב בין חנויות בקניון של העיר הסמוכה. כשהיא הגיעה הביתה מאוחר, שלחתי הודעה ליעקב שאנחנו צריכים להיפגש. "אני חושב שאני יודע מה קורה" רשמתי לו "נדבר כשנפגש".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


האחריות שלו
את אותה חברה של בת שבע פגשתי באחד מימי המעקב הקודמים. בת שבע הגיעה הביתה אחרי העבודה, ובערב היא יצאה לפגוש אותה, ונסעו יחד לחדר בריחה חדש שנפתח. מיד ביררתי עם יעקב על אותה חברה, מחשש שאולי היא צריכה להיות מוקד העניין שלנו. יעקב מכיר אותה היטב, וגם מכיר את האהבה הגדולה שלהן לאטרקציות כמו חדרי בריחה. אכן לא זיהיתי במעקב משהו ביניהם שעשוי להצביע על אינטימיות.
גם בימי המעקב האחרים, היא אמנם לא הייתה בבית, אבל לא היה במעשיה שום דבר שעשוי לרמוז על קשר רומנטי כלשהוא. זה רק נראה שהיא מנסה להיות כמה שיותר מחוץ לבית, ורק לא לבלות איתו. "זה מה שאמרתי לך", הסביר לי יעקב "היא לא מכבדת אותי. היא עושה מה שבראש שלה".
כשנפגשתי בפעם הראשונה עם יעקב לפגישת יעוץ, זה היה מאותם פעמים שהזכרתי לעצמי מדוע כ"כ חשוב לקיים את הפגישות הללו. יעקב היה מספיק אמיתי כדי לספר את מידת האחריות שלו להתדרדרות הקשר הזוגי ביניהן עד כה. "מה אני אעשה?!" הסביר "אני בחור לחוץ". הוא הסביר שתמיד הוא בחור חסכן, ואחרי הנישואין הוא רכש במיטב כספו את בית המגורים שלהם, ומאז במשך שנים הוא במרדף אינסופי על פרנסה. בת שבע כנראה לא עשתה לו חיים קלים וכמו שהוא ידע להרוויח, היא ידעה לצרוך. "אתה יכול לתאר לעצמך כמה ויכוחים ומריבות יש לנו על כסף….". האמת שיכולתי לתאר לעצמי, ויעקב המשיך לתאר איך זה חירפן אותו, וכיצד זה מוציא את הרע שבו. "אני יכול להגיד הכל כשאני מאבד את זה" וכנראה הוא אמר דברים הרבה יותר גרועים ממה שדמיינתי.

חסר טעם
ככה העבירו שנים על גבי שנים, כאשר בחודשים האחרונים משהו אצלה השתנה. אמנם בהדרגה אבל השתנה. יעקב לא התרגש מזה. הוא ידע מספיק עליות ומורדות, מכדי להתייחס ברצינות לכל גל של רגשות. אבל הגל לא נגמר, וזה נהפך כרוני. הוא זיהה את הריחוק שלה ממנו. הם פחות דיברו מבעבר, וגם כשכן אלו היו רק עניינים של תפעול שוטף של הבית. כשהיו בחברת אחרים, היא דאגה לא להיות קרובה אליו אלא הלכה ושוחחה עם אחרים. יעקב היה רגיל שהיא לרוב צמודה אליו, וגם אם זה רק כדי לשדר לאחרים ש"עסקים כרגיל" והנה, היום כבר לא אכפת לה. כמעט ולא היה מגע ביניהם בלי קשר, וכשהיה, יעקב הסביר שזה הרגיש כעניין טכני לחלוטין. לא היה שום יצריות ותשוקה מצידה. "אני לא מבין ?!" ספק שאל אותי ספק לא "מה היא עושה לי טובה?!"
כשהיא התחילה לצאת בערבים לעיתים תכופות, הוא לא הבין מדוע היא לא מכבדת את הרצונות שלו בקשר. הוא הציע לה טיפול זוגי, ואחרי כעשרה מפגשים הבין שהם חסרי טעם. לא בגלל המטפלת הזוגית, אלא כי בת שבע ישבה בטיפולים וכמעט לא פצתה פה. ענתה בצורה ממוקדת ועניינית לשאלות ששאלו אותה. כל פעם ששאלו אותה מה היא רוצה הייתה לה את אותה תשובה: "אני לא יודעת". גם מחוץ לטיפולים, יעקב ניסה את מזלו להבין אותה, ושוב אותן תשובות "לא יודעת", "אני צריכה זמן", תן לי ספייס". "את רוצה להתגרש?" שאל אותה לא פעם, והיא ענתה באותה צורה.

כשהוא הביא את המקרה הזה אל שולחני, לא היה לי ספק שמאחורי אותה התנהגות ואמירות יש גבר אחר שמחזק אותה. לכן, הייתי מאד מופתע שמעקב אחריה לא הוביל לממצאים מרשיעים. ביום המעקב החמישי התלבטתי אם להציע ליעקב להמשיך או פשוט לעשות הפסקה ולבחון את הנושא מחדש אחרי חודש, מתוך מחשבה שאולי חתול שחור עבר בינה לבין המאהב שלה בדיוק בזמן החקירה. כשסיימתי את יום המעקב כבר חשבתי אחרת. כשבת שבע והחברה שלה התיישבו בבית הקפה בקניון, אני וחוקר נוסף תפסנו את השולחן הצמוד, מקווים ללכוד באוזנינו שברירים של משפטים. אמנם לא שמעתי הכל בבהירות, אבל היה משפט אחד שלכד את תשומת הלב שלי "מוציאה לו את הנשמה" משם חלק לא ברור ו… "חשוב שהוא יעשה את הצעד".
התנהגותה של בת שבע מצביעות על מעשה של עבירה, אולם מסתבר שהחטא שלה הוא לא בגידה מינית אלא פשוט מעשה של מחדל. זה אומר שהיא לא עושה או מנסה לעשות את התפקיד שלה כאשתו. אני מניח שהיא פשוט ויתרה על הנסיונות לשפר את הקשר. כנראה בגלל שהיא באמת סבלה ממנו. היא כבר לא מאמינה שיכול להיות ביניהם אחרת. יחד עם זאת, היא לא רוצה ככה סתם לקום וללכת, מחשש שככה היא תאבד כספים שיגיעו לה אם יעקב יהיה זה שעושה את הצעד הראשון. שיקולים כספיים של תביעת הכתובה ואיזון המשאבים הכספיים ביניהם. היא פשוט מתישה אותו, כדי שהוא זה שיגרש אותה ואז היא תוכל לדרוש את שלה. "אז מה עושים?" שאל יעקב ובצדק, והאמת שכמעט ואין לזה פתרון.

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

דירה

הדירה של נדב