דף הבית / כללי / תחת לחץ

תחת לחץ

אני רק יכול לתאר לי כמה מתסכל זה יכול להיות. לדעת שאתה צודק. לדעת שאתה לא מדמיין את זה, ומנגד, לא מסוגל להמחיש את זה לאחר. מסיבה כלשהי  הסובבים לא ממש האמינו לו ובחרו לצודד בה. הגרוע היותר, שמרוב שהוא דחק ודחק בה להודות, הוא איבד אותה. זאת לא הייתה הכוונה שלו. אפילו לא לרגע אחד בלבד. אורי בסך הכל רצה להבין מה גרם לזה. איך זה התדרדר לידי מצב של בגידה. הוא הכי היה רוצה בעולם לתקן. הוא היה משוכנע שחייבת להיות סיבה טובה לזה, אבל הם פשוט מעולם לא דיברו על זה בפתיחות. בכל אופן, שירן הכחישה. לאורך כל הדרך ופתאום עכשיו הוא מוצא את זה עצמו מנהל תיק גירושין קשוח. עכשיו הוא חייב להוכיח את הרומן. העתיד הכלכלי שלו תלוי בזה.

כנראה שלא סתם אומרים שעל טעויות משלמים. אין ספק שאורי משלם על זה ובענק. בשעתו, הוא לא סתם חיטט לה במחשב. הוא חשד וחיפש אחר רמזים. אחרי פרק זמן מצא מייל ששירן שלחה לחברה שלה מחו"ל, שבו היא מספרת לה על הרומן שלה. באותו רגע, "הפיוז" נדלק והוא הגיב. הוא ניגש אליה מיד עם המייל.

 

תנאים הולמים

לפעמים מדהים אותי כמה קרי רוח אנשים יכולים להיות. לדבריו של אורי, שירן עמדה מולו בלי להתבלבל ואמרה לו שהוא נפל בפח. היא אומרת שהיא תמיד חשבה שהוא מחטט לה בחפצים וחושד בה והיא שלחה את המייל הפיקטיבי הזה כדי בדיוק לגרום לו לפנות אליה וכדי להוכיח אותו על ההתנהגות הפסיכוטית שלו. אם מקודם הוא נדלק, אז כרגע הוא איבד את זה לגמרי. הוא השתולל מזעם. צרח כמו משוגע. עוד רגע היה גם מרים עליה יד.

אורי לא זוכר איך בדיוק נגמרה השיחה אבל בכל אופן הנושא לא תם. הוא העלה את זה כל פעם מחדש ולא הרפה ובכל דרך אפשרית. איומים, הבטחות, תחנונים והיא בשלה. הבטיח שיסלח לה מראש רק שלא תוציא אותו מטומטם. שירן הייתה עקשנית. תמיד הייתה. במחשבה לאחור, הוא לא מבין איך הוא בכלל ציפה להוציא ממנה משהו. זה נגד כל סיכוי אפשרי אבל באותו רגע לא הייתה מחשבה או הגיון. היה שם דחף בלתי נשלט.

שירן לא נחה על שמריה. מעבר לזה שהיא עמדה איתנה על גרסתה, מגוחכת ככל שתהיה, היא אמרה מפורשות שההתנהגות שלו מאז שברה אותה. הוא הביא אותה לנקודה שאין לה כבר רצון להמשיך את קשר הנישואין הכושל. היא הפילה עליו את מלוא האחריות. בגלל החשדנות המיותרת שלו. בגלל שבמקום לבוא לדבר איתה, הוא התנהג מוזר. שאל שאלות בעקיפין, חיטט לה בדברים, בחפצים, במחשב, בנייד….עד שעשתה מה שצריך לחשוף אותו. כשזה התפוצץ, במקום לבקש סליחה על ההתנהגות החולנית, הוא המשיך להתעקש איתה עד שנמאס לה. עכשיו, ברגע הקרע, מגיע לה להיפרד עם תנאים הולמים. תנאים שהיא מאמינה שהיא הרוויחה ביושר. זה הוביל לפתיחת תיק עם רשימת דרישות.

 

אין מה להפסיד

עוד בטרם אורי פנה אלי, הוא כבר הזמין אחריה מעקב. אני לא בטוח שהוא באמת חוקר, אלא מישהו שעושה איתו מילואים ואיכשהו  מקורב לתחום. בכל אופן, אותו אחד התחקה אחריה למשך מספר ימים ולא עלה שום רמז לרומן.

היה לי ברור שאין טעם להציע לו עוד שרות של מעקב. שירן מכוונת מטרה לקראת גירושין, וגם אם אורי צודק הרי שהיום היא פשוט נמנעת מזה משיקולים משפטיים, או שפשוט אותו קשר ממילא נגמר. אחרי שתחקרתי את אורי מספיק, וגיליתי שכל מספרי הטלפון של המשפחה על שם העסק שלו, הבנתי שיהיה קל לקבל פירוט שיחות של המספר שלה מספר חודשים אחורנית. המספר שחזר על עצמו כ"כ הרבה פעמים ובשעות לא בהכרח שגרתיות, חשף את הבחור שלה. מישהו שעובד איתה במשרד.

מאד קשה להוכיח משהו שהתרחש בעבר. לכן לא הייתי מסוגל להבטיח לאורי דבר. התכנית הייתה לדובב את הבחור, ולהוציא ממנו עדות על זה שהם ניהלו רומן. כמה קשה שזה יהיה לעשות את זה, לאורי לא נשארה הרבה ברירה. הוא רצה הוכחה. מה שהכי הטריף אותו שהוא כבר החל לפקפק בעצמו, אם הוא זה שטעה בזה עם החשדנות שלו מלכתחילה.

 

על מנת להתכונן לרגע מתאים לביצוע חקירה בכיסוי, למדתי כל מה שאפשר על אותו בחור. החל משעות העבודה, תחביבים, משפחה, היסטוריה לגביו וכדומה. הלמידה מעלה מספר דרכים לפעולות אפשריות, אבל כל אפשרות הייתה ארוכה או יקרה מדי עבור אורי. אין לו את המשאבים ואת הסבלנות. מהמקום הזה כמעט והרמנו ידיים. "אם אין לך מה להפסיד כרגע, יש עוד משהו שאפשר לנסות, אבל הסיכויים שלו קלושים…" הצעתי תכנית ישירה.

 

שאלה פשוטה

לשירן יש כיום סיסמא לנייד שלה אז לאורי אין גישה לתכנים שם. מה שכן, הוא יכול פשוט לסגור את המכשיר. זה כל מה שביקשתי ממנו. שהיא לא תהיה זמינה. כשזה קרה, התקשרתי לאותו בחור והצגתי את עצמי כלפיו כמישהו שניהל איתה רומן לפניו. "אני מתנצל שאני נופל עליך ככה" התחזיתי כמישהו אחר "זה ממקום של אחריות בלבד". סיפרתי לו שגיליתי לאחרונה שאני נשא איידס ושיש לי מחויבות ליידע את כל אלה ששכבתי איתן בעבר לבצע בדיקה, וכדי שאלו יודיעו הלאה. הבחור היה בשוק. לא ידע איך להגיב אבל מה שכן, הוא לא אמר אוטומטית את מה שהוא אמור היה להגיד וזה שהוא לא שכב איתה בכלל. "שמרתי קצת קשר עם שירן מאז והיא סיפרה לי עליך. מגיע לה משהו טוב. עד שפניתי אליה עם זה והיא מוכנה לדבר איתי בכלל" ריככתי אותו. בשלב הזה הוא היה מבולבל. הוא לקח לעצמו רגע כדי להתקשר אליה ממספר אחר אבל היא לא הייתה זמינה. "אולי אתם בכלל לא בסכנה. מתי בדיוק הקשר שלכם התחיל?" לחצתי עליו והוא פשוט ענה לי. הייתה לי הודאה מוקלטת שלו.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צילום ארכיון: דובר צה"ל

חזרת פתאום – כל מה שחשוב לדעת כשהחיילות והחיילים חוזרים הביתה – המדריך המלא

תפריט נגישות