דף הבית / כללי / ביד הלשון

ביד הלשון

כשאיל פתח משרד חדש, הוא לא תיאר לעצמו שדווקא הפקידה שלו ליאת תנסה לסחוט אותו

כשאיל החל לשוחח על פקידתו, ליאת, הוא השפיל את עיניו. "הכל התקדם כל כך יפה ופתאום זה.." אמר. באותו משפט סיפר איך רק לפני חצי שנה החליט לפתוח משרד עצמאי בתחום ההנדסה. לפני מספר ימים ליאת נכנסה לחדרו של איל ואמרה "אני רוצה שתפסיק להטריד אותי. זה גורם לי לאי נוחות", הנחיתה עליו את הפצצה ויצאה. הוא ניסה לדבר איתה אך היא סימנה לו שזה לא המקום.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


כעבור יומיים נכנסה אליו שוב. הוא חיכה למוצא פיה והיא המתינה גם. לאחר שתיקה מביכה אמר "ליאתי, אני לא יודע על מה את מדברת, איזה הטרדה, איזה?!". ליאת ישבה בנוחות בכיסאה וענתה לו "ידעתי שכך תגיב. אתם הגברים, כולכם אותו דבר". לדבריה, הציקו לה מבטיו בה ולא נוח לה עם הערותיו, ליטופים ודברים נוספים, שלא רצתה לפרט.

"הסברתי לאיל שאין באפשרותי לאמת את גרסתו ובכל מקרה תעמוד מילתו כנגד מילתה בכל ערכאה. התועלת שלי היא בבדיקת רקע אודותיה ובסיוע בהקלטת דרישותיה, שהרי מדובר בסחיטה באיומים. החלטנו לבדוק את גבולותיה של ליאת"

 

יום האולטימטום

קטעתי את סיפורו כיוון שחשבתי שזה זמן מתאים להסביר את עניין החסינות במשרדי. מיד לאחר מכן ביקשתי לדעת את גרסתו. איל לא הסתיר את התפעלותו מליאת "היא מאד נאה ומאד מושכת, אבל לא הטרדתי אותה". הוא אישר שאין לו שליטה על מחשבותיו, ביחוד כשהיא "דופקת הופעה" אבל בפועל נשאר איתן בגרסתו. הוא החמיא לה מפעם לפעם ותו לא. "אני זוכר מקרה אחד" סיפר "לפני כחודש וחצי, גייסתי לקוח חשוב אחרי הרבה ריצות וחיזורים. מרוב התרגשות, בקבלת הפרויקט הראשון, חיבקתי אותה, נתתי לה נשיקה על המצח ואמרתי לה תודה. בכל זאת, היא היתה שותפה למאמצים". בהמשך סיפר על מקרה אחר, שנתן לה טפיחה על הטוסיק, מסיבה דומה. בכל אופן, שיחתם של השניים במשרדו נחתמה על ידה בזאת הלשון "אני אגיד את זה פעם אחת בלבד. אתה הטרדת אותי. אני רוצה פיצוי של 15,000 דולר ולאו אני ניגשת למשטרה. יש לך שלושה ימים לארגן את הכסף ואני לא אדבר יותר על הנושא".

הסברתי לאיל שאין באפשרותי לאמת את גרסתו ובכל מקרה תעמוד מילתו כנגד מילתה בכל ערכאה. התועלת שלי היא בבדיקת רקע אודותיה ובסיוע בהקלטת דרישותיה, שהרי מדובר בסחיטה באיומים. החלטנו לבדוק את גבולותיה של ליאת.

למחרת היה זה יום האולטימטום. ליאת התייצבה לעבודה כמדי יום. איל יצא בשעות הצהרים מהמשרד ולא אמר מתי ישוב. ליאת התחקתה אחריו לחדר המדרגות ואמרה "יש לך זמן עד שאני מסיימת לעבוד היום". "זמן למה?" ניסה איל למשוך את השיחה ולחץ על כפתור ההקלטה במכשיר שבכיסו. "אתה יודע בדיוק למה" חייכה כמי שקלטה את מזימתו ונכנסה חזרה למשרד. איל לא שב למשרד באותו יום ואנחנו התמקמנו לתצפית מול הבניין. לאחר השעה ארבע ראינו אותה לראשונה. היא הובילה אותנו לבית קפה, שם נפגשה עם חברה. ליאת חייגה בנייד מדי פעם אך לא קיבלה מענה. היא ניסתה להשיג את איל שלא ענה. הצלחנו לשבת על ידן אולם אלו לחששו ולא ניתן היה להבין את דבריהן. כעבור שעה, הן קמו ונכנסו למכוניתה. לאחר נסיעה של עשר דקות הן החנו מול תחנת משטרה ליד איזור מגוריה. "שיט" חייגתי מיד אל הנייד של איל "עכשיו תתקשר אליה. עכשיו., תגיד לה שאתה מוכן". ראיתי את ליאת מקבלת השיחה וחיוך נסוב על פניה. היא החליקה כף עם חברתה והן שבו על עקבותיהן.

 

כסף או משטרה

איל וליאת קבעו להיפגש בערב. ציידתי את איל בשני מכשירי הקלטה זעירים והדרכתי אותו כיצד לנתב את השיחה. "תגיד לה שאתה צריך עוד זמן לארגן את הכסף" הסברתי. נקודת מוצא טובה כדי לפתח שיחה על העניין הכספי, הסחיטה והכל יהיה מוקלט. במקביל, אנחנו נצלם את הפגישה מחוץ לבית הקפה ונתחקה אחריה לפני ואחרי.

איל נכנס לבית הקפה. ליאת הגיעה מספר דקות לפניו ותפסה את אחד השולחנות המבודדים בפינה. כשהתקרב סימנה לו שישתוק ונתנה לו לקרוא פיסת נייר. בדיעבד ידעתי שהיה רשום שם שלא יפצה פה והנחתה אותו לחזור לרכב ולהשאיר שם כל מה שמתכתי: פלאפון, עטים, ארנק, מפתחות וכדומה. איל חזר אל רכבו ופרק את הציוד. הוא עשה זאת לאט כדי שנבין את מעשיו. "הבחורה הזאת חכמה" אמרתי לחוקרת שהיתה איתי, שלפתי טייפ מנהלים והכנתי אותו "את חייבת למצוא דרך להעביר לו את זה".

איל התקרב חזרה, ליאת קמה ממקומה והצביעה לכוון השירותים. הנחתי שהבחורה החכמה רוצה לוודא כעת שאין מכשיר הקלטה עליו. "עכשיו זה הזמן, עכשיו" האצתי ביעל החוקרת. איל וליאת חזרו למקומם והחלו בשיחה. נכנסתי אל בית הקפה וסימנתי סימון לאיל. הוא המשיך על פי התכנון. מתגובתה הבנתי שליאת נופלת בפח. בשלב כלשהו היא קמה ואמרה לו "הרווחת עוד שלושה ימים אבל הסכום עלה לעשרים אלף. אתה לא רוצה לאבד את כל מה שהשגת?! או כסף או משטרה". ליאת עזבה את המקום.

בזמן שיעל המשיכה את המעקב אחרי ליאת, אני ניגשתי פנימה אל איל. "נו, איפה זה ?" שאל אותי. שלפתי את המפיות מהקופסא שלו ולקחתי את מכשיר ההקלטה שיעל החביאה שם. עתה יש בידינו הוכחה מוצקה לניסיון סחיטתה של ליאת.

למחרת התעמתנו איתה במשרד. מעבר להקלטה וצילומי המעקב, הוספתי שכבר ידוע לנו מה קרה עם שני מעבידים קודמים שלה. מאז איל לא שמע ממנה יותר. עד היום הוא שואל את עצמו האם טעה כאשר בחר לא להגיש נגדה תלונה.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אינסטלטורים מומלצים בראשון לציון לשנת 2020