אות משמיים | גל גפן
דף הבית / כללי / אות משמיים

אות משמיים

חכמת הקבלה מלמדת כי לאותיות לשון הקודש ערך רב וסודות עצומים שאינם נגלים לעין במבט ראשון. בכל האותיות קיימים חוקים רוחניים המגדירים במדויק את הכוחות הפועלים בבריאה המשתלשלים מעולמות עליונים ומתגלמים בעולם הזה. יצחק אהרון עומד על הקשר בין אותיות, מזלות ויסודות הטבע

חכמת הקבלה מלמדת כי לכל אות תכונות ייחודיות ושזורים בה כמויות עצומות של חכמה וידע. החל מצורתה הגרפית דרך ערכה המספרי וכלה באופן הגייתה. חכמי הסוד לימדו כי כל אות מושפעת מעוצמתו של היסוד אליו היא משתייכת. מכאן שאותו יסוד דומיננטי יתבטא בשמו של האדם וישפיע על אישיותו ומזלו. חכמת הקבלה גורסת כי יש לייחס משמעות רבה לסדר הופעת האותיות בתיבת השם הואיל והאותיות מצפינות בתוכן מאורעות שונים לרבות ענייני מזל וגורל. לנוחיותכם קיבצתי ואיגדתי משפחות של אותיות בעלות מכנה משותף, והקפדתי שרוח הדברים תישמר באופן אותנטי כפי המובא בספרות הקבלה לדורותיה.
אותיות  ג, ד, ה, ט, כ, ס, ש – שורשן במזלות האש: טלה, אריה, קשת.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


האותיות הללו מושפעות מיסוד האש המבטאת את הצד האקטיבי- דינאמי, היצירתי – יצרי , היוזם והתוצאתי. מי שבשמו

מופיעה אות מיסוד האש (לרוב בתחילת השם) יהיה אדם חם, אופטימי, דעתן, בעל בטחון עצמי גבוה, חרוץ ואינו שוקט על שמריו. כידוע באש קיימים שישה כוחות פועלים המצויים בקוטביות מוחלטת אך יחד עם זאת משלימה : היא מבשלת (חיובי) ושורפת (שלילי) מלבינה (חיובי) ומשחירה (שלילי) מחממת (חיובי) ומקררת (שלילי). לפיכך מי שייטה עצמו ומחשבתו לצד החיובי של אותיות האש יהיה בעל מודעות עצמית גבוהה במיוחד וברגישות יוצאת דופן. דע כי בכוחן של אותיות האש לגרום לו לאדם להיות מחד גיסא שאפתן, הרפתקן, סולד מחיי שיגרה, בעל חוש הומר ,סקרן בעל נפש שובת לב הממצבת אותו בקדמת הבמה בכל אירוע חברתי. מאידך גיסא מי שייטה עצמו לצידן השלילי של אותיות האש עלול בוודאי למצוא עצמו בחוסר סיפוק נפשי מה שיעורר בו מזג חם, כעסים ,עצבנות, חיבוטי נפש עד כדי הרס עצמי במודע. כל זאת כמובא בתחילת הדברים כי רבה עוצמתן של אותיות יסוד האש.

אותיות  ב, ו, י, ע, פ  – שורשן במזלות האדמה: שור, בתולה, גדי.

אותיות יסוד האדמה מייצגות את הפן החומרי, הגשמי, הפרקטי והבטוח. מי שנושא בתחילת שמו אחת מהאותיות הללו יבקש לנפשו מסגרת בטוחה הנשענת על בטחון כלכלי ויציבות זוגית. אותיות האדמה מייצגות באדם שלל היבטים הניצבים על מכנה משותף הכרחי ביניהם : בגרות, רצינות, אחריות, משמעת, סבלנות, היגיון בריא, התמדה ועיקשות כפועל יוצא של יעילות. ממש כמו עבודת האדמה הפורייה במיטבה. מצמיחה מתוכה חיים לאחר תקופת המתנה עם חילופי עונות השנה. מן הפן החיובי לצד היותה של האדמה מסמלת את מחזוריות החיים לידה-מוות וחוזר חלילה קיים בה גם הפן השלילי- אדמה עקרה, צרובה, חסרת חיים ובעלת מראה שומם ללא נביטה ופריחה. כך שמי שייטה עצמו ומחשבתו לצד החיובי של אותיות האדמה ילך בתלם לאט ובטוח, יתחבר לרוח וירפה מעט מהחומר ייהנה ממסגרת מספקת, ודאית ושלווה במיוחד. יאהב את מנעמי החיים ואת הממון כאמצעי לביסוס מעמד המקנה תחושת ביטחון. מאידך אדם שחי בחוסר סיפוק ובתחושת "מגיע לי" עלול להיות מריר, דאגן, חרדתי עד כדי פגיעה בנפשו.

אותיות  א,ז,ל,פ,צ,ר – שורשן במזלות האוויר: תאומים,מאזניים, דלי.

אותיות יסוד האוויר מקפלות בתוכן את אנרגיית החיים, הרוח, הנשמה והנשימה. הן מייצגות את הפן הרעיוני, המחשבתי האינטלקטואלי והלוגי. מורות על צורך פנימי בהרחבת הידע ובהעמקת הלימוד. אדם הנושא בשמו אות מיסוד האוויר(לרוב בתחילת השם) יהיה בעל מודעות עצמית גבוהה, חברותי, חד מחשבה ומהיר תפיסה , תקשורתי ומתבטא בחופשיות , סקרן, חקרן, סולד מחיי שיגרה, פתוח ואינו מקובע בעמדותיו ובדעותיו, חסר מנוחה ונמצא בתנועה מתמדת הן פיסית והן מחשבתית. בשונה משאר היסודות ליסוד האוויר ערך מוסף הואיל ובכוחו להקרין ולהשפיע על יתר היסודות וליצור בהם תנודות רבות לחיוב ולשלילה. לפיכך יש לראות באותיות יסוד האוויר כוחות דינמיים המסוגלים לסחוף את האדם אל על ולהקנות לו תחושת ביטחון וראיה רחבה לצד מסוגלותן השלילית לגרום לו להימצא בכאוס מוחלט ובחוסר שלוות נפש.

אותיות  ח, מ,נ,ק,ת – שורשן במזלות המים: סרטן,עקרב,דגים.

אותיות יסוד המים מבטאות בעיקר את עולם הרגשות על כל צדדיו השונים ואת חכמת הלב. אדם הנושא בשמו אות מיסוד המים (לרוב בתחילת השם) יהיה אדם אמוציונאלי מאוד, נפגע בקלות אך סלחן וותרן, חי לרוב על פי "תחושות בטן" וישתף פחות את ההיגיון בעת קבלת החלטות, ינהג ברוחב לב ובנדיבות רגשית כלפי הסובבים אותו ותמיד ינדב עצמו להוות משענת ולתת מילה טובה לאלה הנזקקים לו בעת הצורך. באישיותו קיים צד מטפל וקשוב לצד הצורך הנפשי להיות נאהב,רצוי ומוערך על פועלו. אנשי יסוד המים הינם דואליים ביותר. על אף רגישותם הרבה הם מתקשים לעיתים לבטא את תחושותיהם ולא ימהרו לפתוח את סגור ליבם. לכן הם עלולים להראות מתנשאים, מרוחקים, נוטים למצבי רוח משתנים ובעלי מזג קר מה שבהחלט  רחוק מהמציאות ואינו מעיד דבר על מהותם הפנימית.

 

מוגש בברכה

יצחק אהרון,איש קבלה ראש מרכז "חכמה" כותב ומרצה סודות הקבלה לקביעת תורים לייעוץ 03-9220784  www.kabalah.co.il

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אולפן-הקלטות

הפקות מוזיקליות וקליפים לאירועים חגיגיים – כיצד לבחור אולפן הקלטות?