דף הבית / חדשות העיר / זיוף צורם

זיוף צורם

רונן דמארי

בעירייה החליטו להילחם בתופעת זיוף הכתובות בקרב הורים לתלמידים בעיר: בעקבות תלונות הורים במינהל החינוך בעירייה, החלו לאחרונה לאמת כתובות של הורים, על מנת לוודא שלא הצהירו על כתובת שהם אינם מתגוררים בה, כדי להיכלל באזור הרישום של בית הספר אליו הם מעוניינים לשלוח את ילדיהם.
בעירייה מודעים לעובדה כי ישנם בתי ספר מסוימים הנתפסים כטובים יותר בשל האווירה, המנהלת, נראות המוסד החינוכי או המוניטין שלו, זאת על אף שלא תמיד ישנה הלימה בין ההישגים של בית הספר לבין מידת האטרקטיביות שלו.
גורם במינהל החינוך הסביר השבוע: "בית ספר חדש בשכונה חדשה למשל נתפס כאטרקטיבי, אז ההורים רוצים שהילדים שלהם יהיו שם, למרות שבמבחני המיצ"ב הוא עשוי להיות חלש יותר ואז נוצר מצב שיש קושי להתקבל לבתי הספר המבוקשים. ההורים יודעים את זה וגם יודעים מהם הקריטריונים הבולטים להתקבל לבית הספר, למשל כתובות של אזור רישום ולאחר מכן הגשת ערר ואם יש מקום אז מתעדים מקרים של מחלה, או בעיות מסוימות של הילד.
השנה קרו שני מקרים בשני בתי ספר מבוקשים כשהורים ציינו כתובות מגורים הקרובות לבתי הספר וילדיהם התקבלו אליהם, אבל התברר שכתובות המגורים היו מזויפות, כלומר ההורים זייפו חוזי שכירות של בית הקרוב לבית הספר".
אלא שככל הנראה ההורים שהצליחו לשלב את ילדיהם במוסד הנחשק בעיניהם, לא שמרו את הדבר לעצמם והשמועה עשתה לה כנפיים והגיעה בסופו של דבר למינהל החינוך.
הורים שביקשו לרשום את ילדיהם למוסד המדובר ונדחו, טענו שהם פועלים על פי החוק והגישו ערר וילדיהם לא התקבלו ולעומת זאת, אחרים מזייפים והתקבלו.
מאמתים כתובות
כאמור במינהל החינוך החליטו לבדוק את הטענות על ידי אימות כתובות. במהלך בדיקה שנעשתה התגלו עד עתה לפחות שלושה מקרים שבהם כתובות אינן תואמות את ההצהרה, כלומר המשפחות אינן גרות בכתובת עליה הצהירו במועד הרישום לבית הספר. בעקבות כך, הוצאו אל ההורים מכתבים שתלמידיהם עוברים לבית הספר השני. אחת המשפחות אף התנצלה וטענה שהדבר נעשה בתום לב.
גורם בעירייה אמר: "במידה וקיים חשד ממשי לזיוף, נבצע אימות כתובות ובמקרה והמשפחה אינה מתגוררת בכתובת, התלמיד יאלץ לעבור בית הספר. צריך להבין שתפיסת מקום דוחקת ילד אחר שכעת ייאלץ ללמוד בבית ספר המרוחק מביתו".
יו"ר ועד ההורים העירוני אבי צרף, התייחס לנושא ומסר: "הורים שכביכול "גונבים" רישום לבית ספר בכך שהם רושמים כתובת שאינה נכונה, תופסים למעשה מקום של ילד אחר שגר באותו אזור מגורים ואמור להיות משובץ לבית הספר, דבר שגורם עוול רב לאותה משפחה ואותו ילד שמשובץ לבית ספר מרוחק מביתו. הגיעו אלינו מספר תלונות בנושא, אנו קשובים להן ולא ניתן יד לרישום כוזב".

אבי צרף

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל REPORT@GAL-GEFEN.CO.IL

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות