X

כתב אישום: "אני אשרוף לך את המקום"

  • ח' אלול התשע"ז

מי ליאור

במשך חמישה שבועות, ביום שלישי אחר הצהרים, גדשו את הגינות השכונתיות רבים מתושבי העיר. כל אלה אשר הגיעו במרחק של פסע מביתם, נהנו ממניפה רחבה של אירועים ופעילויות מגוונות לכל המשפחה.
ב-7 בחודש חגגה העיר ראשון לציון את יום הולדתה ה- 135 במתחם הרובע עם הופעתם של הזמר עומר אדם, קרולינה והתקליטן אור ביטון, תושב העיר. בחגיגות נטלו חלק אלפי בני נוער וצעירים ששרו ורקדו עם מיטב הלהיטים של הזמרים. החגיגות שנמשכו למחרת במסגרת מסיבות הגן, לבשו פנים מיוחדות שקידמו את הקטנטנים בשער עם בלונים ססגוניים, חלוקת שלגונים וצפייה בכוכבי הילדים האהובים עליהם במופעים "חיפזון וזהירון" "מימי יויו" ו"יעלי" .
לאורך כל ימות הקיץ התקיימו פעילויות לילדים ברחבי העיר , ללא תשלום. בימי ראשון וחמישי ניתן היה להנות ממתנפחים, מופעים, משחקי רחוב, יצירה ושעות סיפור במדרחוב. בימי שני, במשך שלושה שבעות, נחגג פסטיבל מנשה בשיתוף משרד העלייה והקליטה ברמת אליהו, שכלל הצגות ילדים, משחקייה, הופעות, סדנאות ועוד. בימי רביעי ושבת, התקיימו מופעים של כוכבי הילדים, מתנפחים רטובים ועוד ברובע הבילויים.
חברת המועצה ומחזיקת תיק התרבות, קרן דנה ג'דה: "חשתי תחושת אושר עילאית והרגשת סיפוק גדולה, נוכח ההנאה והשמחה של ילדי העיר וגם של ההורים, הסבים והסבתות, שפניהם המחויכות אמרו הכל. כייף לראות כיצד ההשקעה בישיבות המתמשכות והחשיבה המאומצת מגיעה לכדי ביצוע וזוכה להצלחה מרשימה כל כך ומספקת. מאחלת לכל ילדי העיר שנת לימודים פורייה ומודה לראש העירייה דב צור, על שיתוף הפעולה, למנכ"ל החברה העירונית אלי פולק ומנהלת אגף התרבות טלי רונן דמארי

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מיכאל סטופ, הנאשם מתגורר בבית פרטי בראשון לציון ומשכיר יחידת דיור בחצר הבית לדייר.
הדייר גידל בחצר הבית כ-100 תוכים, גוזלים וביצים בתוך כלוב גדול העשוי בחלקו מעץ. בין הנאשם לדייר התגלע סכסוך בעקבות טענת הנאשם כי גידול התוכים מהווה מטרד עבורו ועבור שכניו, ועל רקע טענתו כי המתלונן אינו עומד כנדרש בתשלומי שכר הדירה.
לפני כשבועיים ניגש הנאשם למתלונן ודרש ממנו לפנות את כלוב התוכים. הדייר סירב לעשות זאת ובתגובה אמר לו הנאשם "אני אסגור את זה בדרך שלי, אני אשרוף לך את המקום". בהמשך, בשעת ערב נטל הנאשם חתיכת בד, טבל אותה בחומר דליק, הבעיר אותה והשליכה אותה כשהיא בוערת לתוך הכלוב, ביודעו כי האש שתידלק תפגע בתוכים ותגרום להם סבל חמור. בכוונה להסתיר את מעורבותו באירוע, נמלט הנאשם מהבית באמצעות קלנועית והתיישב בפיצרייה סמוכה. הנאשם אף החליף את בגדיו ונעליו, בכוונה להכשיל חקירה עתידית. כתוצאה ממעשיו אחזה אש גדולה שהתפשטה בכלוב והביאה למותם ופציעתם של תוכים רבים ולנזק רב לכלוב. האש כובתה על ידי ארבעה צוותי כיבוי.
הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.
בבקשת המעצר נאמר כי: "מסוכנותו של המשיב נלמדת ממעשיו – המשיב איים על המתלונן במספר הזדמנויות ובסופו של יום לא בחל באמצעים ומימש את איומו להצית את כלוב התוכים. המשיב הבעיר כלוב העשוי בחלקו מעץ בתוך שטח של בית, בשכונת מגורים מיושבת, הביא לפגיעה ברכוש וסיכן חיי אדם. המשיב הביא למותם האכזרי בסבל רב של מספר בעלי כנף ואף מכך ניתן ללמוד כי הוא חסר עכבות". המשפט צפוי להתנהל במהלך החודשים הקרובים.צילום: דוברות המשטרה
חדשות העיר חדשות העיר משני

art