X

שיתוף

  • א' אב התשע"ז

ישבתי מאחוריה בבית הקפה, מקווה שהפעם אצליח לקלוט את תנועותיה טוב יותר מאשר ביום הקודם. נוכחתי לגלות כמה זריזה היא יכולה להיות בכל מה שנוגע לטלפון שלה, זאת הסיבה שהפעם הכנתי לי גיבוי והפעלתי את המצלמה הסמויה שלי. הילוך איטי במצלמה תעשה בהחלט את העבודה. עתה נותר רק לחכות שזה יקרה.

קוד סודי
אם מישהו היה שומע מהצד את סיפורו של יורם, היה מתרשם שאין לו כל סיבה לחשוד. הם מנהלים את חייהם ברווחה ועל מי מנוחות, ואם לצטט את דבריו בפגישתנו "הכל טוב בינינו. למעשה, ממש טוב". בשעה שהוא שוקד על פיתוח העסק שלו, נופר דואגת לבית וחיי המשפחה שלהם. בינם לבין עצמם יש המון גילוי חיבה ואהבה, ואין סממן של מתיחות, כעסים או אפילו מריבות, ואעפ"כ, יורם מרגיש שמשהו לא כשורה. הציק לו שיש לה קוד בטחון על הסלולארי שלה.
כששאל אותה פעם על הקוד, הסבירה לו שהיא לא רוצה שהילדים ישחקו עם הנייד. זאת גם הסיבה שהוא מחזיק קוד על המכשיר שלו, אבל היא יודעת את הסיסמא שלו והוא לא את שלה. כששאל, היא נתנה לו בקלות את המספרים, אבל הרגיש שהיא שומרת על הנייד מאותו רגע ולמחרת כבר שינתה סיסמה. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שהיא מחביאה שם משהו והוא רצה לדעת מה.
יורם חשש להתעמת איתה, ובצדק. הוא היה משכיל מספיק כדי להבין שנופר לא תשתף פעולה בקלות, ובלי קשר, הוא לא רצה להרוס את האידיליה המשפחתית על בסיס חשדות. הוא העדיף לפעול בשקט ומתחת ל"רדאר" שלה עד שיגלה משהו. במשך שבועות ניסה לקלוט את קוד הביטחון בכל מיני הזדמנויות אך ללא הצלחה. היא לא פתחה את הנייד מבלי שווידאה שהיא צופה בזה לבדה, וכשהייתה איתו תמיד הנייד היה מופנה אליה וגב המכשיר אליו. בנוסף, הוא שם לב שכשהוא יושב לידה בסלון, בית קפה, ארוחה משפחתית וכדומה, היא פשוט לא פותחת את הנייד לידו, גם כשהיא מקבלת הודעות. ככל שניסה, הבין כמה היא אובססיבית לקוד שלה. זאת הסיבה שהוא פנה אלי. הוא רצה שאפרוץ לו את קוד המכשיר.

מעקב בבית הקפה
אני יודע שיורם חיפש פתרון טכנולוגי, ויתכן שיש, אבל בטוח לא ניתן לעשות את זה כאשר המכשיר אצלה. זאת הסיבה שהצעתי לו מעקב. סדר היום שלה מאפשר לה חופש בשעות הבוקר, וכן בהזדמנות הקרובה שתהיה ננסה לקלוט את הסיסמא במקום ציבורי. כבר ביום המעקב הראשון נופר יצאה אל בית הקפה השכונתי. חיכיתי שתקבל הודעה. כשהגיעה כזאת, היא לא נראתה דרוכה וערנית לסביבה כמו שיורם תיאר לי שהיא בבית, ואז הקישה את הקוד. הבעיה הייתה שהיא עשתה זאת כל כך מהר ובמיומנות, שלא הצלחתי לעקוב אחרי הסדר המדויק.
ביום המעקב השני כבר הצלחתי לשבת בבית הקפה כך שזווית הראיה שלי הייתה ישירה יותר. עתה נותר רק שהיא תקבל הודעה אולם היא סירבה להגיע. הרגשתי כבר שאנחנו יושבים זמן רב מדי, וממש בקרוב היא תשלם את החשבון ותמשיך בשגרת יומה. לא רציתי שהזדמנות כל כך טובה תלך לאיבוד והחלטתי לגרום לזה לקרות. הוצאתי את מכשיר הנייד שלי וחיפשתי בהודעות הנכנסות שלי פרסומת שקיבלתי לאחרונה, ופשוט העברתי אותה הלאה אל הנייד של נופר. הטלפון הנייד שלה צפצף והיא הרימה אותו באוויר, ובמהירות שיא הקישה את הקוד, וקראה את ההודעה ששלחתי לה. יותר מאוחר, כשהיא עזבה את המקום, חיברתי את המצלמה הסמויה למחשב וצפיתי בהילוך איטי בתנועותיה הזריזות. יש סיסמא.
כבר באותו ערב יורם הצליח להגיע אל המכשיר הסלולארי שלה, כאשר נופר נכנסה להתקלח. במספר דקות הוא עבר על יומן השיחות שלה ולא זיהה שיחה נכנסת ויוצאת שאמורה לגרום לו לחשוד במשהו. כשעבר על הודעות הטקסט שלה, הבחין באנשי הקשר שלה בשם שזר לו. הוא קרא מעט את ההתכתבות שלהם ומהר מאד התרשם שמדובר בקשר תמים עם מישהו שמתאמן איתה בחדר כושר. אם הוא הבין נכון את ההודעות הרי שאותו אחד מעוניין בכלל בגברים ועוד לא הוציא מהארון את הנטיות המיניות שלו. מאד הרגיע אותו לקרוא את זה. הוא לא מצא עוד התכתבויות עם גברים אחרים.

חומר למחשבה
למחרת בלילה ניסה שוב, כאשר הלכה לישון מוקדם. הפעם החליט לא לקחת כמובן מאליו את השמות שרשומים באנשי הקשר אלא לעבור התכתבות אחר התכתבות. הוא כבר שמע על מקרים בהם רושמים שמות של נשים כאשר בפועל הצד השני הוא בחור. על כל שם הוא התעכב דקה שתיים כדי להבין את אופי השיחה ועבר הלאה. הוא נעצר כאשר פתאום קרא הודעה שנופר מתארת בפני אחת החברותיה משהו מהיחסים האינטימיים שהיו להם ערב קודם לכן. הוא קרא את השרשור ונדהם לרזולוציות שהשיחה יכולה להגיע אליה בין אם זה תיאור של תנוחות, חשקים שיש לה, עכבות שהיא מתמודדת איתם ועוד. זה לא נגע רק לחיי המין שלהם, אלא גם לדברים אישיים אחרים שלה כמו התמודדות עם הילדים, הרגשה כללית של חוסר ערך וסיפוק וכמובן רבדים נוספים בזוגיות שלהם. מהר מאד יורם הבין שזה מה שהיא מסתירה ממנו ותו לא.
האינסטינקט הראשוני שלו היה כעס. הוא לא אהב את זה שהיא מוציאה את "הכביסה המלוכלכת" שלהם החוצה, ועוד עם מישהי שהוא מכיר היטב והיא מכירה אותו. הוא היה מספיק שקול כדי לא להגיד לה דבר באותו רגע. למחרת, כשהוא שיתף אותי, רציתי שיראה את הדברים החיוביים בזה. ראשית, שהיא נאמנה, ושנית, שיש לה עם מי לחלוק ולשתף מה עובר עליה בחיים באמת. מה שהוא יכול וצריך ללמוד מזה, שעד כמה שעל פניו היחסים ביניהם נהדרים, היא לא מרגישה מספיק נינוחה ובטוחה לשתף אותו בכל דבר. "פשוט תלמד מזה שיש לך הרבה על מה לעבוד איתה בהמשך. זה הדבר הטוב ביותר שאתה יכול להוציא מהחקירה הזאת". נתתי לו מספיק חומר למחשבה.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520.
הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

חוקר פרטי

art