n
דף הבית / חוקר פרטי / נוק אאוט

נוק אאוט

זה לא חדש, שנורית לא בקיאה בענייניה הכלכליים של בעלה. מעולם בעלה לא יידע אותה במשהו, היא מעולם לא ביקשה לדעת דבר, והאמת, היא גם לא הצטרכה. כשאת מתחילה את חייך הזוגיים, את נותנת את מלוא האמון במשהו הטבעי שקורה בבית. רק אחרי זמן מה, היא החלה לקלוט שזה לא באמת טבעי

כסף
קרדיט: pixabay

אחרי שנים רבות של נישואים, נורית הבינה עם מי היא התחתנה. יעקב מידר אותה לגמרי מכל העניינים הכלכליים של המשפחה ואחרי שהוא החל לתת לה הקצבה לבזבוזים, היא הבינה שהדרך לגירושים היא מהירה.

 זה לא חדש, שנורית לא בקיאה בענייניה הכלכליים של בעלה. מעולם בעלה לא יידע אותה במשהו, היא מעולם לא ביקשה לדעת דבר, והאמת, היא גם לא הצטרכה. מבחינה כלכלית, היה לה את כל מה שאישה ואמא צריכה, ושם הייתה תשומת הלב שלה. זה אפילו לא הציק לה אז. כשאת מתחילה את חייך הזוגיים, את נותנת את מלוא האמון במשהו הטבעי שקורה בבית. רק אחרי זמן מה, היא החלה לקלוט שזה לא באמת טבעי.

זה שהיא לא שאלה דבר, לא אומר שהיא לא הבינה בין השורות. היא גם הבינה, שעל מנת לשמור על שקט תעשייתי, עדיף שהיא לא תשאל יותר מדי. מסיבה כלשהי, זה תמיד עצבן את יעקב, השאלות האלו. "למה את נכנסת לזה?!" היה תוקף אותה "אני יודע מה אני עושה". לכן, היא ידעה שהם התגוררו בעבר בדירה שהייתה בבעלותו, וכשעברו לכתובת החדש היא ידעה שהדירה הקודמת נמכרה וכעת החדשה נמצאת בבעלותו. הוא זה שארגן ודאג לכל.

 

שינתה את עורה

החלקים שהיא לא ידעה אלו עניינים שמתרחשים בינו לבין כל האחים שלו. יש להם מין נטייה משפחתית להיפגש יחד כל הזכרים של המשפחה, כדי לדון בכל מיני עניינים. הם תמיד משאירים את הנשים שלהם בצד, כולל אפילו את האחיות של המשפחה. עד כמה שזה היה נוח לנורית, היה בזה משהו צורם. פעם היא לא חשה ככה, היום היא מרגישה את זה היטב. זה ממחיש היטב את תפיסת העולם של כל גברי המשפחה. הם ראויים, והנשים לא. הם החשובים, והנשים לא.

היו פעמים רבות שנורית מאסה בקשר הזוגי, כי תפיסת עולמו המעוותת של יעקב גלשה גם לאזורים אחרים של החיים המשותפים. הדבר היחידי שהיא תמיד הצליחה להגן עליו, כמו אמא אווזה, אלו כל הדברים שקשורים לרווחה המשפחתית ולעתיד ילדיה. זה תחום האחריות הבלתי מעורער שלה. ולטובתם, היא הייתה מוכנה לספוג ולהפסיד מהעניינים האחרים, גם אם זה אומר לא לדעת יותר מדי.  אבל החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו והחלו לעזוב את הבית, אותו טיעון שאמרה לעצמה כל השנים, איבד את התוקף שלו. פתאום היא שינתה מעט את עורה, וניסתה להתקרב כדי לברר יותר. לא התקרבות פיזית, אלא יותר ניסיון לתקשר אתו על מצבם הכספי ורכושם. יעקב, שהתרגל במשך כמעט שלושה עשורים, שזה תחום האחריות שלו, ממש נבח עליה. "מי את חושבת שאת, מי?!" לא התבייש להתבטא, אבל מסיבה כלשהיא היא לא נעלבה. זה רק המחיש לה את מה שהיא במילא ידעה. זה האיש. זה הטיפוס.

 

בלי כלום  

נורית מבחינתה, לא נשארה חייבת. העובדה שילדיה גדולים, ושהיא הגיעה למצב שהיא מעזה לתקשר עם יעקב באופן שונה, גרמו לה להחליט לחיות את חייה ברווחה גדולה. המשמעות שהיא "שרפה" כסף. בילויים מוגזים עם חברות, סופי שבוע, קניות מרובות של בגדים, והכל בהפגנתיות. אסור לה אולי לדעת, אבל מעולם לא מנעו ממנה לצרוך. זאת הייתה האמירה שלה, שהביעה את המחאה הענקית שלה.

התגובה לא איחרה לבוא. יעקב, פשוטו כמשמעו, גזר את כרטיסי האשראי שלה, ודאג שלא יהיה כסף שניתן למשוך מהחשבון המשפחתי שלהם. מאותו רגע, הוא הקציב לה כסף מזומן, לפי ראות עיניו. הדיבורים על גירושים לא איחרו לבוא, והמסר שלו היה ברור. נורית הגיעה בלי כלום, וככה בדיוק היא תצא. אין לה גם שום חלק מהדירה שהם גרים בה.

חרי שנורית קיבלה יעוץ משפטי, התחנה הבאה הייתה אצלי. היא ועוה"ד שלה ביקשו להשיג נתונים כלכליים על יעקב ועסקיו, על מנת לבחון מה הוא הסתיר או לא הסתיר ממנה במהלך חייהם המשותפים. זה ממש מתבקש בסיטואציה שנורית תיארה.

 

רב הנסתר

אחרי כשבועיים של פעילות היו לי לא מעט נתונים על יעקב, אבל הבשורות לא היו משמחות. ניכר שהוא ואחיו "מערבבים" עסקית בלי סוף, ואפילו לא כ"כ מובן מה הרציונל של הפעילות הזאת שלהם. היתרון היחידי במצב כזה, שקל היה להמחיש לשופט שרב הנסתר מן הגלוי, וזה כבר עשוי להשפיע לטובתה של נורית.

אם קיוויתי למצוא על שמו עוד נכסים או דירות, הרי שלא היו כאלה. מצאתי אמנם את הנכס הישן של יעקב, ואת הנכס הנוכחי, בו השניים מתגוררים אבל הוא רשום רק על שמו. מעולם לא רבצה משכנתא על הבית, מה שמחליש למעשה את טענותיה המשפטיות של נורית. אילו הייתה משכנתא היא יכלה לטעון שזה ממחיש את השיתופיות בין השניים, מכוח זה ששכרם המשותף שילם את זה. למעשה, יעקב טוען שעל אף שהם לא עשו מעולם הסכם ממון, הוא הגיע לברית הנישואין הזאת עם דירה, וגם שמכר אותה ורכש חדשה בתקופת הנישואין, הוא מעולם לא התכוון לשתף את הבית עם אשתו, ולראיה, הנכס נרשם רק על שמו. אחרת, הוא היה רושם את הבית על שם שניהם.

"אני בטח לא יודע מה השופט יכריע בדילמה המשפטית הזאת" הסברתי לנורית. זה גם לא היה תפקידי. על אף שלא מצאתי מידע חדש ובעל ערך, בדקתי היטב את העבר של יעקב. יותר נכון את הדירה בעבר. שוב, אין לי מושג מה הסיבה או למה זה התנהל ככה, אבל יעקב העביר את הדירה הישנה ללא תמורה לאחיו, ורק כעבור שנתיים, אחיו מכר אותו הלאה.

"מה זה אומר?" שאלה נורית ובצדק. "זה אומר שזה די נוק אאוט" עניתי. אם יעקב הצהיר לרשויות המס, שהבית נמכר ללא תמורה, הרי שהוא לא קיבל אגורה עבור הדירה הישנה. משמע, שמקור הכספים של הדירה הנוכחית, היא לא מהדירה הקודמת, אלא מפרי עמלם. אני מניח שברור לכולם שזה לא היה המצב במציאות, אבל משפטית זה שירת אותה ממש טוב.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות". הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

בחודש נובמבר האחרון יצא לאור ספר הביכורים של סאם זיברט, "קלוז'ר". להשיג בחנויות הספרים, באתר המחבר ובנייד 050-5269378

 

קלוז'ר
צילום: יח"צ הדמיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות