דף הבית / חדשות העיר / הזוכה: חברת אשדר חברה לבנייה בע"מ

הזוכה: חברת אשדר חברה לבנייה בע"מ

רונן דמארי


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל הכריזה השבוע על חברת אשדר חברה לבנייה בע"מ כזוכה, במכרז במסלול בינוי – פינוי- בינוי  של רשות מקרקעי ישראל, שיצא בתיאום עם עיריית ראשון לציון, הרשות להתחדשות עירונית ומשרד הבינוי והשיכון,  לבניית 173  יחידות דיור בשכונת נחלת יהודה בראשון לציון.
בכדי לפעול להסרת החששות ולהגברת הוודאות בקרב תושבי שכונת רמת אליהו, הוצע ל-61 המשפחות הראשונות שחתמו על כתב הסכמה לעבור לדירות חדשות, מסלול ייחודי של פרויקט בינוי-פינוי-בינוי ללא מעורבות יזם, המאפשר מעבר של הדיירים ישירות לדירות החדשות ופינוי קרקע לצורך בינוי חדש והתחלת התהליך מראשיתו. המדינה  הופכת למעשה ליזם  והרשות להתחדשות עירונית היא זו שחותמת הסכמים מול בעלי הדירות בבניינים המיועדים לפינוי-בינוי, על מנת  שלא יידרשו לעבור לשכירות לתקופת הבנייה, אלא ייכנסו ישירות לדירות החדשות, עוד לפני הריסת המבנים הישנים.
מסלול זה נועד לפתור בעיות המתעוררות  בפרויקטים של התחדשות עירונית  בהם קיימים לעתים קשיים בהתארגנות הדיירים, עקב חוסר ודאות של בעלי הדירות ביחס לקבלת הנכס, חוסר ודאות של היזם ביחס לזכויות הבנייה, לעלויות הפרויקט, להסכמת הדיירים ולמשך הפרויקט, חוסר אמון של הדיירים ביזם לגבי התמורה, העדר גורם מוסמך ואמין המארגן את הדיירים, מעבר דירה כפול ועוד.
מוטי עג'מי, מ"מ ראש עיריית ראשון לציון: "זהו צעד נוסף ומשמעותי בתוכנית לשיפור איכות חייהם של תושבי רמת אליהו. לבשורה הזו, שחברה קבלנית נבחרה לבנות את הבניינים החדשים
עבור תושבי רמת אליהו, יש חשיבות משמעותית לא רק לדיירים הראשונים שלוקחים חלק בפיילוט ויעברו בעוד כשלוש שנים לדירות חדשות בנחלת יהודה, אלא גם לכל תושבי רמת אליהו שעיריית ראשון לציון נחושה להוציא לפועל את התוכנית שתבטיח להם ולילדיהם אופק אמיתי ואיכות חיים".
מלבד 61 הדירות המיועדות לתושבי שכונת רמת אליהו, יתר הדירות יימכרו בשוק החופשי.
במקביל, מקדמת מנהלת פינוי בינוי רמת אליהו הליך של קול קורא לבעלי דירות בשכונה המיועדת להתחדשות עירונית. בהליך זה נבחרו שני בניינים שבהם כל בעלי הדירות מעוניינים בפרויקט (100% הסכמות). בעלי הדירות יעבירו למדינה את מלוא זכויותיהם בדירות ובמקרקעין, תמורת דירת התמורה החדשה. לאחר אישור הוועדה המקומית לתכניות הבנייה, יחתמו הדיירים מול היזם על חוזה לקבלת הדירה החדשה, כאשר מפרט הדירה לא יפחת מהמפרט של יתר הדירות בפרויקט או מהמפרט הקבוע במכרז, (הגבוה מביניהם). לאחר פינוי הדירות הישנות, ייהרסו המבנים הישנים, והתהליך האמור יופעל מראשיתו בקרקע שהתפנתה.
באחרונה הושגה הסכמה עם מאה אחוז מהדיירים במספר בניינים נוספים בשכונת רמת אליהו, ובמהלך השבועות הקרובים צפויים להתפרסם מכרזים נוספים במתווה זה בשכונת נוריות בראשון לציון, על קרקעות מחנה צריפין שהתפנה, אליהם יעברו דיירים אלה.
אלוף (מיל') יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון, אמר: "שיטה ייחודית זו מהווה מסלול נוסף בהתחדשות העירונית. ישנה חשיבות רבה לייעל את השיטה, לזרז תהליכים בתחום ולהקל על הציבור. המטרה היא שעד שנת 2020 כ-20% מהגדלת מלאי הדיור תגיע באמצעות תהליכי ההתחדשות העירונית".
עדיאל שמרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל: "רשות מקרקעי ישראל מגויסת בכל כוחה לפתרון משבר הדיור ופועלת לשם כך בכל דרך אפשרית על מנת להפוך עוד ועוד קרקעות מדינה לקרקע לדיור,  במגוון מסלולים מהתחדשות עירונית, בינוי פינוי ועד לשיווקיים במחיר למשתכן והסכמי גג".
חיים אביטן, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית: "מדובר בבשורה גדולה עבור דיירי הבניינים המיועדים לפינוי-בינוי. באמצעות מהלך בינוי-פינוי-בינוי, אנו מורידים לחלוטין את חוסר הוודאות ואת החששות המאפיינים מהלכים מעין אלה, ומאפשרים לדיירים להיכנס לדירתם החדשה, מיד לאחר עזיבת דירתם הישנה".
דודו מנצור, ראש מנהלת רמת אליהו: "המכרז הזה הוא הסנונית הראשונה בדרך להפוך את פני השכונה ולשפר משמעותית את איכות החיים של תושבי השכונה. מנהלת רמת אליהו נמצאת כאן, בלב השכונה ופועלת ללא מטרת רווח במטרה לקדם את הפרויקט לטובת התושבים, ונכונה לענות על כל שאלה וללוות את התושבים בדרך הבטוחה למימוש זכויותיהם".
את הפרויקט הוביל ראש העירייה, דב צור.

מבני הרכבת ברמת אליהו צילום: באדיבות העירייה
צילום: באדיבות העירייה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

WhatsApp Image 2021-07-25 at 14.47.34

חשד: הרופא ניסה לרצוח בעזרת מזרק עם חומר הרדמה ושוקר חשמלי