n

הפספוס

אחרי שעלמה ודרור החליטו שהם מתגרשים הם הגיעו לסיכום לגבי חלוקת הרכוש, אבל אחרי זמן מה דרור הקשה את דרישותיו. עלמה בתגובה רצתה להוכיח שהוא מרוויח סכומים גדולים מבלי לדווח עליהם

divorce-3311829_1280
Pixabay

מאותו רגע שעלמה ודרור עיכלו את הרעיון שהם עתידים להתגרש, הם ישבו פנים מול פנים וסיכמו את חלוקת רכוש שיוויונית ביניהם ברמה העקרונית. הדברים לא היו מורכבים. לרוב הם לא כאלה. אלא שמאותו רגע, הדברים לא התקדמו, ואמירותיו של דרור החלו להשתנות בקצב מסחרר, ונראה כי הוא חוזר מהרבה דברים שכבר הסכים עליהם.

זה מה שזמן עושה. לא משנה מה שהם סיכמו, רגע לאחר מכן הכל כבר יכול להיות שונה. זה מה שקורה שמישהו הולך ומתייעץ יותר מדי עם אחרים. אותם אלה כ"כ רוצים לעזור, אבל לא בהכרח שהם עושים שירות טוב. דרור כבר לא מוכן היה לקבל את אותו סיכום שהם דיברו עליו. הוא היקשה את הדרישות שלו. לדבריו, מגיע לו ערך כספי מכובד מהעסק המצליח שלה. זה הקפיץ אותה ברמות שהיא לא יכלה לתאר במילים. לשם הוא לוקח את זה? ומה עם העסקים המפוקפקים שלו?! עלמה בתגובה מיד פתחה נגדו בהליכים.

"אני צריכה להוכיח שהוא עובד בשחור" אמרה לי כשפנתה אלי לראשונה. דרור הוא עובד שכיר מזה שנים רבות, אבל בזכות ידיים הטובות, הוא עושה בנוסף חלטורות כהנדימן לכל מי שמבקש. הוא עושה את זה כ"כ הרבה שנים, שהוא נהיה מוכר היטב באזור מגוריהם, ורבים נוטים לקרוא לו כשהם צריכים לתקן או להרכיב משהו. עלמה לא ידעה להגיד כמה הוא מרוויח, אבל תמיד יש לו כסף מזומן בכיס, והרבה. זה מעולם לא עניין אותה מה הוא עושה. כל עוד יש את מה שצריך לילדים שלהם, ויש להם את הכסף לשלם את החשבונות השוטפים, אז הכל היה טוב מבחינתה. עכשיו, כשצריך לעצור ולהתחשבן, הפרטים האלה נהיו חשובים.

 

בטוחה בדרכה

בלי שום קשר לכסף, העבודות האלו שלו תמיד באו על חשבונה ועל חשבון ילדיה. דרור תמיד עסוק בעוד עבודה שבדיוק נכנסה. בגלל שהוא עובד ביום אז הכל מבוצע בשעות הערב. אם היא פיללה אי פעם שסופי השבוע שלה לפחות יהיו נורמליים, אז שם התבדתה. דרור היה עונה לקריאות גם בסופש"ים. "אדרבא" היה מסביר לה "בשישי שבת אפשר להרוויח יותר על אותו דבר בדיוק". היום היא מבינה שההתעסקות האין סופית שלו בעבודה וכסף, גמרה להם את הנישואין.

באתי להציג לה תכנית פעולה אבל היא עצרה אותי מיד. "עזוב" הסבירה "אני יודעת בדיוק מה אתה צריך לעשות וזה ממש קל". עלמה רצתה שחוקר מהמשרד שלי יצור איתו קשר, ויקליט אותו בטלפון. שייקח הצעת מחיר לבצע התקנה כלשהי. "אני לא צריכה מעבר מזה. יש לי כבר צילומים של צ'קים שהוא קיבל. יש לי שמות של לקוחות. אני רק צריכה לסגור איזה פינה וזהו". חלקתי עליה. הדברים לא כאלה פשוטים כמו שהיא אומרת. היא אמנם צודקת שניתן לעשות בדיוק את מה שהיא מבקשת וזה גם יעבוד, אבל סברתי שהיא לא תצליח ככה להמחיש את הנקודה. בטח לא כדי להוכיח שהוא עובד באופן לא מדווח. ניסיתי בכל דרך להסביר לה את זה, אבל היא ממש התעקשה.

אין לי כל בעיה עם כאלה שחושבים אחרת ממני. זה לגיטימי, וזה גם עשוי להיות נכון. אפילו מומלץ כדאי שכל אחד יעשה את מה שהוא חושב שהכי נכון לו. הבעיה שלי עם עלמה הייתה אחרת. היא לא רצתה להקשיב להסברים שלי, שהובילו אותי למסקנות אחרות משלה. עם זה הייתה לי בעיה. העקשנות שלה לא להקשיב ולהיצמד רק למה שהיא מכירה, מאמינה וחושבת.

 

 עוסק זעיר

פעם הייתי מתעקש חזרה אבל אז למדתי ששנינו מפסידים מזה. עשיתי את מה שהיא מבקשת, מתוך אמונה שאחרי שזה יהיה בידיים שלה, אוכל להראות את המצב האמיתי. נראה היה שהיא מפחדת שכל מיני הצעות שיגררו אותה לעלויות כבדות של חקירה.

סיימתי בקלות את המשימה שהטילה עלי, ואז ניסיתי שוב להגיד לה שזה לא ממחיש את הטענה שלה. עלמה עדיין עמדה על שלה, ולא רצתה לקבל חוות דעת רחבה יותר. זה מדהים איך לפעמים מישהו לא מוכן רק להקשיב. לא משנה מה יחליט לאחר מכן, רק שיקבל קודם את כל הנתונים ואז שיחליט מה שטוב לו. עלמה הייתה אחרת. היא תמיד הייתה קצרה בזמן והדחיקה את התהליך.

עברו מספר חודשים. כשהגיע תורו של דרור להציג את טענותיו, הוא הצהיר את תלושי המשכורת שלו, וכן דיווח על העסק שלו. לדבריו, יש לו עוסק זעיר. זה לא תיק עצמאי רגיל, אלא תיק שפטור מהוצאת חשבוניות מס, אלא רק קבלות וללא מע"מ. עוסק זעיר מוגבל בכמות ההכנסות שלו. דרור צירף את ריכוז ההכנסות שלו כעצמאי, מה שהתבטא בערך בתוספת של כאלפיים ₪ לחודש מעל המשכורת שלו. מה שאומר, שכל פעם שעלמה טענה שהוא עובד ומרוויח, העו"ד של דרור טען בחזרה שאלו חלק מההכנסות שדווחו בכל מקרה במסגרת התיק הזעיר.

עלמה נפלה בין הכסאות. אני קורא לזה "תיק נישה". אם דרור היה טוען שהוא לא עובד בכלל אז היה קל להאמין לטענותיה של עלמה, אבל הוא הציג את זה אחרת. זה דרש ממנה להביא ראיות חזקות יותר, וכאלה שממחישות כמה קשה הוא עובד באמת וכמה הוא מרוויח משמעותית יותר ממה שהוא מצהיר. הבעיה הייתה שכרגע היה מאוחר מדי לעשות את זה. היא פספסה את ההזדמנות שלה.

כל דבר נגמר בסוף. גם תיק הגירושין של עלמה. ההתחשבנות שלו עלתה לה במחיר של כמה מאות אלפי שקלים, שיכלו להישאר אצלה. כולם יודעים להגיד מה מגיע להם ומה צודק בעיניהם, אבל מסתבר שלא כולם מוכנים לעשות את מה שצריך כדי להשיג את זה.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות