n הפלונטר - מחוויותיו של חוקר פרטי | גל גפן
דף הבית / חוקר פרטי / הפלונטר

הפלונטר

אחרי קשר של שלושים שנה, דוד חשד באשתו רויטל שהיא בוגדת בו, הבעיה הייתה שהוא לא היה מוכן לראות את זה ולכן עשה את הטעות הקריטית (שהרבה עושים)

חוקר פרטי
צילום: PIXABAY

"הגעתי אליך דרך מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו" אם דוד ניסה להרגיע אותי, הרי שהוא לא הבין עד כמה זה נשמע לא מרגיע. זה משפט שיותר מתאים לסדרה כמו "סופרנוס" כאשר רוצים לטשטש רקע כלשהו. המצחיק הוא שמעולם לא שאלתי אותו מי שלח אותו. היום, כשאני מכיר את דוד טוב יותר, אני יכול להבין את התקשורת שלו. הוא אחד שאוהב להסביר דברים. יתכן שזה מה שהביא אותו למצב המורכב הזה.

"אז עכשיו באים?!" לא יכולתי להימנע מלהגיד את המשפט הזה. זה תמיד ידהים אותי מחדש, מה גורם לאנשים מהשורה לעשות את כל הצעדים האפשריים, והעיקר לא ללכת לאיש מקצוע שמיומן בזה, ועוד במשהו שהם לא עשו מעולם קודם.

אחרי קשר של כמעט 30 שנה, דוד מצא את עצמו חושד ברויטל. כשאחד כמוני שומע מהצד את הסיפור, היו לזה סימנים הרבה קודם, אבל דוד "המסביר", לא מסוגל היה לראות את זה. למשל, זה שנים שהיא אומרת לו בכל הזדמנות שלא טוב לה בחיים, שהיא מרגישה מין ריק, סוג של אומללות, ומסר החוזר של דוד שהוא לא מצליח להבין למה. "אבל יש לך הכל, מה את רוצה?!" היה אחד ממשפטיו "דירה, ג'יפ חדש, נסיעות לחו"ל, בעל וילדים מקסימים, את מלכה". אין לי מושג מה היא ענתה לו, אבל אני די משוכנע שלא קל להשיב לאחד כזה.

 

עובד על עצמו

דוד החל להיזכר במשפטים כאלה ואחרים, רק כאשר התמעטו יחסי האישות ביניהם. זה השלב שהוא זיהה שיש בעיה אמיתית, והדבר היחידי שעלה לו לראש, שחייב להיות גבר אחר בסביבה. כמו צייד טוב היא חיפש אחר הזדמנויות לבחון אותה, ובצורה שיטתית עקב אחרי כל דבר אפשרי. פירוט כרטיסי אשראי, שיחות טלפון, הודעות במכשיר הנייד, היסטוריה של גוגל. כשמחפשים אז גם מוצאים כל מיני דברים.

אילו רק בשלב הזה הוא היה מגיע אלי, הייתי עוזר לו לבחון את "הממצאים". מה שהוא לא יודע, וזה נכון עבור כולם, זה כשאדם נמצא במצב של חשדנות, כל דבר שהוא רואה, הוא יקשור את זה לחשדנות שלו. כל דבר, שאתה לא יודע את האמת לגביו, עשוי להיות כביכול מרשיע. כמו לדוגמא, צילום הודעה מהנייד של רויטל לחברה שלה. דוד ראה בזה סוג של הודאה, בשעה שהתוכן יכול להתפרש למספר כיוונים שונים לגמרי.

הטעות הנפוצה, שגם דוד נפל בה, שעל כל דבר שהוא גילה הוא ניגש להתעמת עם רויטל. לא משנה מה היא הגיבה בכלל, הוא הסביר לה בעקשנות את נקודת המבט שלו ושאי אפשר "לעבוד" עליו. מה שדוד לא הבין, שהוא זה שעובד על עצמו. הוא מנסה לקבל תשובה אמיתית מאישה שהוא לא מאמין לה יותר. זה פרדוקס מטורף.

זה הוליד מפלצת שלא הייתה קודם. כאחוק דיבוק, הוא החליט שהוא מגלה את האמת, אלא שככל שהוא התאמץ יותר, האמת פשוט התרחקה. זה כבר לא משנה כמה הוא חיטט בנייד, רוב הדברים שהיו קודם נמחקו. מכשיר ההאזנה שהוא שם לה, לא סיפקו ממצאים. מיקומי הרכב שלה היו סטנדרטיים לחלוטין. ויותר גרוע מהכל, שרויטל גם תפסה אותו תוך כדי מעשה ועם הציוד שהוא קנה בשביל לרגל אחריה.

 

בגידות חושפים בזמן הווה

"אז איך אני יכול לעזור במשהו?" שאלתי מחדש. "אתה המקצוען. תביא לי את האמת" השיב דוד. בעקרון הוא צודק אבל הוא לא מדייק. אלו שני דברים נפרדים. חלק מהמקצוענות, היא גם לדעת מתי אפשר להשיג את האמת ומתי לא.

"לצערך, לא תדע אותה, ואני אומר את זה כאיש מקצוע, בטח לא ככה. בטח לא עכשיו". לא פותרים משהו בכח ובטח שלא ממשיכים ביתר עוצמה. "אם רויטל בגדה בך, הרי שכל כך חשפת את עצמך, שהוא פשוט הפסיקה, אחרת היית מצליח לגלות זאת לבד באמצעים שבחרת". הרעיון מאד פשוט, בגידות חושפים בזמן הווה. משהו שקורה עכשיו או בעתיד. זה הרבה יותר קשה לגלות משהו שאולי קרה בעבר. אפשרי אבל מאד קשה.

"היא אמרה שהיא מוכנה לעשות פוליגרף" הוסיף. נראה שרויטל מוכנה לעשות הרבה כדי להחזיר את השקט והסדר הביתה. אני עדיין לא חשבתי שמשם תבוא הישועה. אם רק היה יודע כמה אמרו זאת בעבר והתחרטו. "זה יכול פתרון נחמד, אבל לפני שאתה צועד לכוון הזה, אתה חייב להחליט מה אתה תעשה אם היא תסרב" הסברתי למסביר הלאומי. דוד היה יותר ממשוכנע שזה יעבוד. אני יודע את זה כי הוא הסביר לי על זה יותר משעה.

"אני לא מאמין" הוא התקשר אלי אחרי יממה "היא לא מוכנה לבדיקה. היא אומרת שזה מלחיץ אותה. שזה לא מכבד אותה". רק הקשבתי. אנשים נוטים לפעמים לעשות דברים במקום להבין. עוד דרך טובה להמחיש את המשפט שסוף מעשה במחשבה תחילה. "מה אני עושה עכשיו?" שאל. הסברתי לו שוב, שהתשובה נמצאת רק אצלו. "הבאת את עצמך לפינה, שמה שלא תחליט עכשיו, לא תהיה ממנה נקודה חזרה" הסברתי לו "זה או שתעמוד על זה, ואז זה בידיים שלה. היא יכולה להישבר ולעשות את הבדיקה והיא יכולה לקחת את זה עד לגירושין. אבל אם אתה נסוג, לעולם לא תוכל לדעת יותר את האמת. אני מקווה שאתה מבין את זה".

דוד אמר שכן, אבל בפועל זה לא. הוא נסוג מהפינה הדוחקת ובמקום פוליגרף הציע טיפול. זה בהחלט עשוי להצליח, רק שמשיחות נוספות איתו אני יודע שהוא לא באמת מוכן לקבל את הרעיון שהוא לא ידע לעולם את האמת. צר לי עליו. הוא משלם מחיר כבד בגלל חוסר ידע בהתנהלות.

 

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות". הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

בחודש נובמבר האחרון יצא לאור ספר הביכורים של סאם זיברט, "קלוז'ר". להשיג:

www.myspy.co.il  או בנייד 050-5269378

 

קלוז'ר
צילום: יח"צ הדמיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

היריון

הורמון קטלני