n

הסחיטה

כשבני גייס תפקיד חדש לארגון הוא בחר את ליז, בעלת מראה יצוגי , עשתה רושם של בחורה מבריקה, אבל היה שם גם משהו נוסף, שהוא לא ידע להגדיר. אך למה שקרה לאחר מכן הוא לא ציפה....

חוקר פרטי
צילום: freepik

ישבתי לצדו של בני, מול העו"ד שלו. "מה שבאמת אירוני" תיאר בני "הוא שמהתחלה היתה לי תחושת בטן רעה לגביה". זה החל לפני ארבעה חודשים, כשגייס תפקיד חדש לארגון. מכל המועמדות הוא בחר את ליז, שהיתה בעלת מראה יצוגי למדי, עשתה רושם של בחורה מבריקה, אבל היה שם גם משהו נוסף, שהוא לא ידע להגדיר. "זה כאילו שיש לה התבטאויות ציניות כאלו" ניסה להסביר בכל זאת. קוראים לזה עוינות, ועוד סמויה. 


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" ggdesk@d-news.co.il


אי שקט סמוי

על פניו עובדת חרוצה וטובה, אולם בחודשים האלה האווירה במשרד השתנתה. זה לא קרה בבת אחת, ולמעשה בני ראה את זה רק עכשיו. היה מין אי שקט כזה בסביבה. קרו כל מיני טעויות תפעוליות, שמעולם לא היו בעבר. סטטיסטיקת המכירות פחתה בכמה אחוזים, ואת זה הוא בטח לא קישר אליה. "ולא חשבת שהיא הסיבה לזה ?" שאלתי ישירות. זה השלב שבני סיפר מדוע לא. 

"היה לי רומן עם המזכירה שלי" סיפר בלי שהישיר את מבטו אלי "והיא נכנסה ממני להריון". זה קרה בשנה החולפת. גם לגבי המאהבת משהו התדרדר שם לרעה מאז הופעתה של ליז. כמובן שהן התחברו ביניהן. זה החל מסטוץ חד פעמי, שקרה בפתאומיות כשנשארו יום אחד מאוחר במשרד, ומשם זה המשיך לקשר קבוע. הוא פינק אותה בארוחות צהרים משותפות, לקח אותה איתו לכנסים, ואפילו פעם אחת לחו"ל. כשהודיעה לו יום אחד שמאחר לה המחזור החודשי, אמרה באותה נשימה שהיא תעשה הפלה, אם תצטרך. ואכן כך היה. 

פוליסת ביטוח

"לפני שלושה ימים" המשיך בני את סיפורו "ליז ניגשה אלי למשרד". לדבריה, היא חששה שעומדים לפטר אותה, והיא לא תוותר. בני לא הבין על מה היא מדברת, וניסה להסביר לה שאין כלל כוונה כזאת, אולם היא אחזה בעמדתה. "יש לי פוליסת ביטוח" ליז הראתה לו את טופס ההפלה. "אני יודעת מאיזה חשבון שילמת את זה" אמרה והצביעה על פרטי הצק שמופיעים למטה. בלי שום קשר, היא אמרה שיש לה הוכחה נוספת שהיא תחשוף במידת הצורך. בני הרגיש כיצד הוא מקמץ את כפות ידיו. הוא לא הסכים לוותר כל כך בקלות והחל להתווכח איתה, ומתח את החבל עד הגבול האפשרי. ליז לא נשארה חייבת ואמרה "אם ככה, הרי שאני רוצה 10,000 דולר דמי שתיקה. אח"כ תוכל להעיף אותי". בני נשאר המום. הוא לא ציפה שהיא תקשיח את דרישותיה, הרי שמלכתחילה לא עמד לפטר אותה. היא השאירה אותו לבד. 

באותו ערב היא חזרה אליו למשרד. "אם חשבת שאני צוחקת, אז תהיה בטוח שלא. עשרת אלפים ואני עפה מכאן". לבני היה ברור שהיא לא צוחקת. הוא החל לחשוב על כל ההשלכות, על כל מה שהוא יכול לאבד אם רק ייוודע לאשתו על הרומן האסור, ועל ההפלה. הוא ראה את עצמו כבר משלם לה, אבל הפחד שלו היה גדול מזה. הוא חשש שגם אם ישלם, זה לא יגמר בזה. בכל פעם שליז תרצה כסף, הוא יהיה נתון לסחטנות. 

חסך שכיח

למחרת בבוקר התייעץ עם עורך דינו, וזה יעץ לו להקליט אותה. בני לא היה מסוגל לעשות את זה. תשומת הלב שלו היתה כ"כ נתונה לתפעול המכשיר, כך שפחד לעשות טעויות. מלבד זאת, ליז העלתה זאת פעם אחת נוספת בלבד, מבלי שחזרה על האיום שלה אלא רק משהו בסגנון של "אל תבדוק את הרצינות שלי". 

הבטתי בבני. עמד לי על קצה הלשון לשאול אותו, האם הוא למד לקח מזה, אבל לא העזתי. שוב חשבתי לעצמי, שלא משנה מה גודל המעמד שלך, כולם בסוף בני אדם. הוא יכול להזיז הרים בעבודה שלו, ולא מסוגל ללחוץ על כפתור בכיס שלו. מדהים, לא ?! בגלל שזה כ"כ שכיח וטבעי, פשוט הבנתי אותו ותו לא. הסברתי לו את מה שנעשה. "אני לא יכול, זה שקוף מדי" אמר, "אין ברירה" התעקשתי.

"תכסיס שקוף"

למחרת נפגשתי איתו בחניון. זה היה בשעת ערב, והיה כבר בידי את הציוד המתאים. הראיתי לו איך זה בדיוק עובד. "אתה לא צריך לעשות כלום, רק לחזור על מה שדיברנו". הפעלתי את המכשיר ושלחתי אותו לדרכו. ממה ששמעתי אח"כ הוא באמת עשה כמבוקשי. "אני החלטתי לא לשלם לך" אמר לה וליטף את בית החזה, שם שמתי מיקרופון. ליז עמדה מולו ואמרה שהיא לא מבינה על מה הוא מדבר. בני הגיב בהתאם, ואמר שהוא מדבר על הסחיטה שלה, וחזר על דבריה בעבר. ליז הסתובבה לאחור, ועמדה ללכת, אלא שפתאום חזרה על עקבותיה, ונגעה לו בבית החזה. בני ניסה להניע אותה. "אם אתה רוצה לשמוע את מה שיש לי להגיד, פשוט תעזוב " הגיבה. בני נתן לה להמשיך. ליז משכה את המיקרופון, וחשפה את הטייפ הזעיר, והפסיקה את פעולתו. "לא יעזרו לך כל המשחקים" אמרה לו "אני חכמה מזה" היא חזרה על איום הסחיטה שלה והקציבה לו 24 שעות כדי להשלים זאת. 

בני ירד לחניון. "אמרתי לך שזה שקוף. היא עלתה על זה". מבטו היה כמעט כמיואש, כאילו שאין לו על מי לסמוך יותר בעולם הזה. "היא לא השאירה לי שום ברירה". פתחתי את מקטורן החליפה שלו, והוצאתי משם את העט ששמתי שם קודם, ולחצתי על כפתור הסטופ. "זה הטייפ האמיתי שלנו" הסברתי לו שזה מה שאני עושה במצבים כאלה "שלך היה רק להסחה". 

      

הכותב הינו סאם זיברט, חוקר פרטי ובעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל ggdesk@d-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תמונת המחשה FREEPIK

סיפורי חוקר פרטי: הרפתקה ביער…