n
דף הבית / חוקר פרטי / הטובה מכולם

הטובה מכולם

חגית הבחינה בנטייה של אמיר לשחק בסלולארי שלו יותר מקודם. כשהציצה בתכתובות שלו לא מצאה שום הודעה או מסר, שיכול להסביר לה מה יש לו להסתיר ממנה. אך היא לא יכלה לשאת יותר את הבלבול והספקות הללו

חוקר פרטי
צילום:freepik

כבר נתקלתי בכל מיני סוגי תגובות, כאשר הצגתי בפני לקוחותיי את העדויות המרשיעות. עד כמה שזה ישמע מפתיע, התפרצות של בכי היא התגובה הנדירה ביותר.

תגובתם של הרוב הגורף היא בין להגיד בקול רם "ידעתי" ועד למשפט כמו "אי אפשר לעבוד עליי", וכל זה בלי פרופורציה בכלל למספר השנים שעברו מאז החשד הראשוני ועד הפניה אלי. בכל אופן, תגובה כמו זאת של חנית לא ראיתי מעולם. היא הסתכלה על התמונות ופשוט שתקה. "אני לא מאמינה" הגיבה לאחר רגע ארוך במיוחד "אני פשוט הבאתי את זה על עצמי". 

 

שלווה תמידית

בגלל שחנית התחתנה עם אמיר בגיל צעיר כל כך, מבחינתה כל זכרונותיה סובבים סביבו, כאילו שהוא תמיד היה חלק מהם. היא לא זכרה מה זה היה לפניו. היא זכתה ממנו מאז ועד היום לכמות גדולה של אהבה והערצה. זה בפני עצמו גרם לה למין אושר ושלווה תמידית. לדעת מה היא בשבילו וכמה היא חשובה בחייו. חנית לא ידעה להגיד אם זה מושפע מכך או לא, אבל גם בתחומים אחרים של חייה לא חסר לה. היא נראית מעולה וצעירה לגילה, משגשגת במקום עבודתה, רווחת נחת וגאווה מהתפתחות ילדיה, שופעת מכרים וחברים, ומבחינה כלכלית מצבם לא רע בכלל. 

ארבע שנים קודם לכן, חנית ואמיר החליטו לעזוב את עיר מגוריהם לאזור אחר. זה לא השפיע על מקומות העבודה שלהם, אלא רק שינוי במוסדות החינוך והחברים של הילדים. קשה היה שלא להתפעל מכושר ההסתגלות שלהם לשכונה החדשה, ועד מהרה הם התאקלמו לגמרי. 

 

צירוף מקרים או תופעה חוזרת

לפני מספר שבועות חגית הבחינה בנטייה של אמיר לשחק בסלולארי שלו יותר ממה שנגע בו קודם. זה לא הפריע לה כהוא זה, עד ששמה לב, שבכל פעם שהיא מתקרבת לאזור שלו הוא מכבה את המסך ומניח את המכשיר. מבלי שאמרה מילה, ניסתה לבחון את עצמה אם מדובר בצירוף מקרים או שהתופעה חוזרת על עצמה. לא היתה פעם אחת שהצליחה לקלוט במה הוא עסוק שם כל כך. בשעת לילה מאוחרת היא התגנבה לעבר הנייד שלו והציצה אל כל התכתובות שלו. היא לא מצאה שום הודעה או מסר, שיכול להסביר לה מה יש לו להסתיר ממנה. היא החליטה לחזור על אותה פעולה בלילות נוספים, ולשווא. 

כשחנית בחנה את ההתנהגות שלו בימים האלה, קשה לאמר שהיא הבחינה בשינוי כלשהוא. מבחינתם החיים מתנהלים בדיוק כפי שהיה קודם, אלא שהמחשבה הטורדנית לא באמת הניחה לה. כשניסתה לשאול אותו, אם מי הוא מתכתב כל כך הרבה, אמיר ענה משהו כללי ולא מחייב ואז סגר את המכשיר. אליי היא פנתה לאחר מספר שבועות בודדים, כאשר לא יכלה לשאת יותר את הבלבול והספקות הללו.

 

הסבלנות משתלמת

מכיוון שהערבים היו מוקדשים תמיד למשפחה, מוקד החקירה היה סביב שעות העבודה המרובות שלו. במקרה של אמיר, נאלצתי "לשבת" עליו מהרגע שיצא מהבית ועד שהוא חזר. ידעתי, שאם קורה משהו אחר בחייו, זה הזמן היחידי שזה יכול להתרחש. כמו בתיקים אחרים, אין לך כל מושג אם זה קורה ומתי זה עלול לקרות. לא היה לי כל רמז או מידע מוקדם שיכול היה לצמצם את שעות הפעילות. ביום הרביעי של המעקב, חנית כמעט וויתרה. "מה אתה אומר ?!" ספק התייעצה ספק קבעה. היה ברור לי לגמרי שהשיקול הכלכלי היה זה שמכריע, אבל מנגד חשבתי שזה לא יהיה נכון לשבור את הרצף שנוצר. "תני לזה עוד יומיים ואז נחליט" החלטתי עבורה. 

לפעמים הסבלנות משתלמת. ביום המחרת אמיר יצא מוקדם יותר מהעבודה ונסע בדיוק הפוך מכיוון הנסיעה לבית שלו. לאחר עשרים דקות של נסיעה, הוא נכנס אל חנות הנוחות בתחנת הדלק ויצא משם עם שתי כוסות קפה. הדקות הקרובות עברו כמו נצח. לא היה ברור למי הוא מחכה. לבסוף, רכב אדום נעמד לידו וצפצף לו שני צפצופים. הם נסעו לעבר חניית עפר סמוכה, ובלונדינית חטובה עברה אליו לרכב. קליק. המצלמה קלטה את הנשיקה הראשונה ואת הלגימה מהקפה שחיכה לה. 

המקום שהם חנו היה בולט מדי לעוברים ושבים, אז ידעתי ששם לא מוקד הפעילות שלנו. מצד שני, לא נראה שהם מתכוונים לנסוע לאן שהוא. ראיתי אותם מדברים, ומדי פעם מתחבקים ומתנשקים. לאחר ארבעים דקות משותפות הם נפרדו לדרכם, ואני בעקבותיה עד שהיא הובילה אותי אל כתובת באותה שכונה שחנית גרה. 

 

תחרות סמויה

כשעדכנתי את חנית באותו רגע, עוד לא היו לי את פרטיה של המאהבת. היא לא התאפקה ורצתה לפגוש אותי בו במקום. "אתה במילא בשכונה שלי" אמרה "אני אגיד שאני נוסעת לכושר. אני חייבת להירגע בכל מקרה". את תגובתה הלא שגרתית מהתמונות כבר תיארתי. נראה היה שהיא מכירה היטב את הבחורה שמתעסקת עם בעלה. את אורלי. 

היא מכירה אותה מזה שנים ממקום העבודה שלה, ובגלל ששתיהן מחזיקות במשרה דומה, יש ביניהן מין תחרות סמויה שכזאת. לא פעם חנית הייתה מנצלת הזדמנויות כדי להמחיש לאורלי ולבוסים שלה, שהיא פשוט יותר טובה ממנה. יותר יפה, יותר רזה, יותר מוצלחת ועם יותר הישגים בעבודה. בקיצור, יותר בהכל. "מסיבה כלשהיא, נהניתי לעשות לה את זה" אמרה לי  אלא שהפעם זה לא נאמר באינטונציה של הישגיות "יש באורלי משהו, שכאילו מזמין את היחס הזה". באותה נשימה תיארה לי שבחייה הרגילים היא לא כזאת, אלא זה קורה לה רק עם אורלי. 

"אתה לא מבין" ניסתה להסביר "בגללה אפילו עברתי לשכונה הזאת". הדבר היחידי שעוד לא היה שווה ביניהן, זה שאורלי התגוררה באזור נחשב יותר. זה דחף את חנית לבצע שינוי גם, כך שהחיכוך בין השתיים גלש גם לשכונת המגורים. חנית הסתכלה שוב על התמונות. "אתה מבין שאמיר הוא בכלל לא הקטע כאן" הסבירה לי "הסיבה היחידה שהם בקשר, זה כדי שהיא תראה לעצמה, שאחרי הכל, אפילו בעלי חושב שהיא טובה יותר ממני במשהו". מי יודע ?!  אולי זה באמת כך ואולי זה פשוט סתם עוד רומן. 

 

הכותב הינו סאם זיברט, חוקר פרטי בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות