n
דף הבית / חוקר פרטי / הורמון קטלני

הורמון קטלני

היריון
תמונה: PIXABAY

נורית חשדה תקופה ארוכה בבעלה אלכס שהוא אינו נאמן לה. כשאלכס מקבל שיחות טלפון למכשיר הנייד שלו, הוא מתרחק, כדי שזו לא תוכל להקשיב לתוכן השיחה. כשהיא מעירה לו, הוא מתרץ זאת כעבודה. בסופו של דבר, נורית שהייתה בחודשי ההיריון הראשונים שלה התעמתה איתו.

 

בפעם הקודמת שנפגשתי עם נורית לפגישת יעוץ, כחודשיים קודם, היא התחרטה ברגע האחרון מביצוע מעקב אחר בעלה. "אחרי שהייתי אצלך, שוחחתי איתו כמעט כל הלילה… הבהרנו כמה דברים ואני משוכנעת שאין מישהי אחרת ברקע". שמחתי בשבילה, ולא ניסיתי להרוס את האופוריה שנבנתה בלילה צעיר אחד. אני לא מאלה שיזכירו לה את הפעמים הרבות שהיא בוכה בגללו, וכיצד הוא נעלם לה בזמנים מסוימים. "אני כנראה במתח בגלל כל ההפריות" המשיכה נורית להסביר.

נורית נישאה לאלכס לפני חמש שנים. היא קוסמטיקאית שכונתית, והוא גניקולוג של אחת מקופות החולים. קצת אירוני שדווקא זוג כזה יתקשה להביא ילד לעולם, וזאת לאור התמחותו של אלכס לטפל בבעיות פריון. המשפט השני שהיא אמרה לי בפגישתנו המחודשת "אני בחודש השלישי". באופן אינסטינקטיבי השפלתי את מבטי לעבר בטנה. "עוד מוקדם מדי בשביל לראות משהו" אמרה כשהיא צדה את מבטי.

 

חוסר ביטחון

נורית נשארה עם אותה בעיה: החשד שלה לחוסר נאמנותו של אלכס, בעלה. מסתבר ששיחת הלילה שלהם עזרה לשבועיים בלבד. "אין לי משהו מיוחד חדש מאז, אני פשוט מרגישה אותו" הסבירה "הוא משתדל המון, אבל אני יודעת שקורה משהו". מסתבר שאלכס מקבל שיחות טלפון למכשיר הנייד שלו, וכשזה קורה הוא מתרחק, כדי שזו לא תוכל להקשיב לתוכן השיחה. כשהיא מעירה לו, הוא מתרץ זאת כעבודה. "זאת הפציאנטית המבוגרת שסיפרתי לך עליה. היא קיבלה את התשובות של הבדיקות". זאת היתה רק דוגמא מיני רבות. דבר נוסף היה שבכל ניסיון שלה להתקשר לאלכס, היא מצאה את עצמה על שיחת ממתינה. "אם מי יש לו לדבר כ"כ הרבה?" היתה נורית שואלת את עצמה. גם לאלכס לא היתה תשובה ממצה עבורה. בכל פעם שניסתה להתעמת איתו על תחושותיה, הוא היה מנגן לה פזמון קבוע: "אבל ממוש, אני אוהב אותך, אנחנו מנסים להביא ילד ביחד, למה את מטריפה את עצמך ככה?". באמת היו ימים שנורית הרגישה שהיא מאבדת את שפיותה בגלל זה, ומצד שני היא לא יכלה להתעלם מתחושת חוסר הבטחון וחוסר הוודאות שאפפו אותה. קבענו לפעול למחרת.

צוות עוקבים המתין בשמונה בבוקר מול פתח הבית. עשר דקות לאחר שאלכס יצא, נורית התקשרה וביטלה את המשך היום. "אין טעם לשבת עליו, יש לו יום עמוס מעל הראש" הסבירה. קשה היה לי להחליט אם היו אלו לבטיה שדיברו מגרונה. בכל אופן עשיתי כמצוותה. "מתי תקבלי את פירוט השיחות שדיברנו עליו?" שאלתי אותה. נורית ענתה שבהמשך היום. כעבור שעתיים התקשרה שוב. "יש לי שחור בעיניים" אמרה ובכתה "יש מספר שחוזר על עצמו כל הזמן, ותראה את השעות הלא שגרתיות". הפצרתי בה בפעם המי יודע כמה לא להתעמת איתו כרגע. "מאוחר מדי" ענתה "כבר שטפתי אותו בטלפון". "אבל דיברנו על זה, נורית" ניסיתי בכל זאת להציל משהו "אולי יש לזה הסבר אחר, ראית שהוא לא הודה גם בעבר". עכשיו נורית החלה לצרוח עלי "אני נראית לך מטומטמת, איזה עוד הסבר אחר יכול להיות?!". לא אמרתי שזה נראה טוב, אני רק סבור שצריך להשיג יותר. בהחלט הבנתי אותה. אני מכיר הרבה נשים וגברים שפעלו באותה צורה, כי זה אנושי. בהתחשב שנורית בהריון ושופעת הורמונים, הייתי צריך לדעת שזה יקרה בכל מקרה.

 

ממשיך לשקר

כשאלכס הגיע הביתה באותו ערב, הוא ידע מה מחכה לו. נורית חיכתה לו בסלון עם הרשימות. אלכס חזר על הפזמון הקבוע, רק שהפעם הוא הוסיף שזאת אחת מהלקוחות שלו. מעבר לבעיה הרפואית, הם באמת התיידדו והוא עוזר לה לצאת מהמשבר שיש לה. הטעות שאלכס עשה היה שהוא הזכיר את שם לקוחתו, והוא לא תאם את השם שאני מצאתי על פי המספר שנורית נתנה לי. נורית הפעם הגיבה באיפוק אך לא האמינה לו. היא ידעה שאין טעם לעקוב אחריו עכשיו, ואני במילא המלצתי שנחכה תקופה מסוימת. "הוא ממשיך לשקר לי" בכתה לי "למה הוא עושה את זה?!". מנסיוני, רוב הבוגדים מכחישים עד שמוכיחים אותה עם ראיה חותכת, ולה לא היתה כזאת.

שוחחתי איתה כעבור זמן מה. היא בקושי יכלה לדבר, והתפרצה בבכי לעיתים תכופות. הסתבר שאלכס נשבר וסיפר לה את האמת: לפני שלושה חודשים לקוחה שלו פנתה לקופת החולים והאשימה אותו בהטרדה מינית. מאז הנושא נבדק ונחקר. אלכס התרשם שאותה לקוחה נדלקה עליו, ופירשה את משפטי ההומור שלו, כניסיונות להתחיל איתה. כשהיא עשתה את הצעד הראשון וניסתה לנשקו, הוא נרתע לאחור, ומאז זה החל. אלכס פחד לאבד את משרתו. הוא חשש שישללו לו את רישיון הרפואה. הוא פחד שהמוניטין שלו יפגע. כל ניסיונות הטלפון היו על מנת להשיגה, כדי להוציא ממנה הודאה על חפותו, אך ללא הצלחה. רוב השיחות הופנו לתא הקולי, ובשיחות שקיימו, הלקוחה לא נשברה. "למה לא שיתפת אותי בזה?" שאלה נורית. "לא רציתי שזה ישפיע עלייך" ענה לה אלכס "לא רציתי שמהלחץ נאבד את העובר שלנו". "נשמע שהכל הסתדר, אם ככה" אמרתי, רק שאז התברר לי שהווידוי של אלכס בא לאחר שנורית הודיעה לו שהיא לא רוצה כל זכר מגבר שקרן ובוגדני לאחר שיתגרשו, והיא הגישה לו את טופס ההפלה שהיא עברה. קשה להתמודד עם הורמונים נשיים.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות". הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

בחודש נובמבר האחרון יצא לאור ספר הביכורים של סאם זיברט, "קלוז'ר". להשיג בחנויות הספרים, באתר המחבר ובנייד 050-5269378.   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות