n בלש במרדף - מחוויותיו של חוקר פרטי | גל גפן
דף הבית / חוקר פרטי / בלש במרדף

בלש במרדף

חוקר פרטי
צילום: PIXABAY

כשחן חשדה בבעלה שהוא בלש במשטרה, כי הוא בוגד, היא הייתה צריכה הוכחות חותכות לחשדות שלה

חן ואוהד נשואים 12 שנה והורים לשניים. כשאוהד הוצב בתפקיד בלש במשטרת נתניה, הם נטעו את ביתם במושבה באיזור השרון. כמו כל שוטר אחר בתפקידו, גם אוהד עובד במשמרות ובסופי שבוע. בשנה האחרונה גברה תדירות משמרותיו והוא נקרא לעיתים להתייצב גם מעבר לשעות תפקידו.

ערב אחד חזרה מביקור בבית הוריה עם הילדים והחליטה להפתיע את אוהד בתחנה. בהגיעה הוברר לה כי סיים את משמרתו שעתיים קודם לכן. כששב מאוחר יותר הביתה, היא התעמתה איתו, והוא תירץ את האיחור בפעילות סמויה שדרשה את מעורבותו. חוסר הודאות השתלט על חן, אולם החליטה להעביר את העניין כפי שהוא. חן החלה לבצע בדיקות טלפוניות אקראיות במהלך המשמרות, שאליהן אוהד שובץ, ולא מצאה אותו תמיד נוכח. מהר מאד הדבר גרם לחיכוך ביחסיהם.

 

אם לא מנסים, לא יודעים

ביום ההולדת של מפקד התחנה, הם הוזמנו אל ביתו לאירוע חגיגי. באותו ערב פגשה לראשונה את ליאת, חיילת שוטרת שמשרתת בתחנה. כשעה מאוחר יותר כשקלחה שיחה בינה לבין נשות השוטרים האחרות, הבחינה לפתע שבעלה וליאת נעלמו. דקות ארוכות עברו עד שאוהד צץ חזרה אל חצר הבית. חן התחקתה אחר בעלה בהמשך הערב ולא יכלה שלא להבחין בקשר כלשהוא בין השניים. אלה היו סימנים כמו החלפת מבטים ספונטנית או קריצה קטנה. כששבו הביתה באותו ערב היא התחשבנה איתו על כל התקופה האחרונה. תגובתו של אוהד הייתה נסערת והוא כמובן הכחיש את חשד הבגידה אך בלהט המריבה אמר "גברת, נמאס לי שאת יושבת לי ככה על הוריד. אפילו אם אני בוגד בך, נראה אותך מגלה את זה". בכל פעם, שניסתה לדבר איתו בימים הבאים, חזר על עצמו באותם דברים "יש לך הוכחות? אם לא, תעזבי אותי בשקט". חן חששה שהוא צודק, שאין לה סיכוי להוכיח את טענותיה כלפיו. הוא היה בלש מוכשר ובנוסף ידע שהיא חושדת בו. "אני נאלץ להסכים עם תחושותייך" עניתי לה בפגישתנו, "אך אם לא ננסה, לא נדע".

ערב הפעולה הראשון נקבע ליום חמישי בערב. בשעה עשר אוהד יצא מהבית ונכנס אל הניידת הסמויה שנמצאת בשימושו. שנים מחוקריי התחקו אחריו ממרחק רב. אוהד הגיע אל הכביש הראשי, שילב במהירות את מהלכי מכוניתו ובנקל הגיע למהירות של 160 קמ"ש. בחוכמה רבה בחרו חוקריי לא לנסות לעמוד בקצב נסיעתו. זו הייתה התאבדות מקצועית אפילו לנסות, שהרי רק בכך הם היו נחשפים בשטח כעוקבים אחריו. הערב הראשון הסתיים באיבו. "אמרתי לך שהוא בלתי אפשרי" הסבירה חן. "כבר הסכמתי איתך, אבל עוד מוקדם להרים ידיים" השבתי. ניהול התיק הצדיק גישה אחרת.  "משטרה שלום" ענתה בחורה בבוקר יום שישי וביקשתי לשוחח עם ליאת. "מדברת" השיבה. "הי" אמרתי "זה מאיר מחנות החשמל, כנראה השמטת מספר אחד במספר הכרטיס אשראי שלך". ליאת כמובן לא ידעה על מה מדובר, איזה כרטיס ואיזה חנות חשמל ולכן הניחה שמדובר בטעות. "רגע, עם איזה ליאת אני מדבר?" שאלתי והיא ללא היסוס מסרה לי את שם משפחתה. מכאן איתרתי בקלות את פרטיה וכתובת מגוריה.

 

שתי עובדות

בשעת ערב נערכנו מחדש למעקב, שהפעם כלל צוות של שלושה חוקרים ואותי. חוקר ראשון ישב על ביתו של אוהד, שני חוקרים "סגרו" את הכביש הראשי לכל כיוון נסיעה ואני תצפתי על ביתה של ליאת. בשעה שמונה וחצי קיבלנו קריאה מהחוקר הראשון על יציאתו של אוהד מהבית. כמו ביום הקודם הוא הגיע לכביש הראשי והחיש את נסיעתו. גם הפעם הם לא האיצו אחריו, רק הבחינו שהכוון הכללי הוא לביתה של ליאת. לאחר עשרים דקות הוא הגיע אל כתובתה ואסף אותה ובכך התממש האינסטינקט הראשוני של חן. בכל הזמן הזה חוקריי האחרים התמקמו מחדש לכל כוון נסיעה אפשרי. נסיעתו הייתה עכשיו מתונה יותר אך עדיין "הרביץ" מדי פעם. אוהד הגיע אל צומת אחד ואסף משם זוג נוסף. אוהד המשיך בנסיעתו וכשהגיע פעם נוספת אל הכביש הראשי, דחס את כובד משקל רגלו על דוושת הגז ונעלם. בהתחלה ניסינו לשאוט אחריו אולם כשלא האט את הקצב לא הייתה ברירה אלא לתת לו "לטוס סולו".

 

עצרנו בצד הדרך והעלינו השערות. הקו המנחה היה שכיוון שזוג נוסף הצטרף אליהם, הם בוודאי ילכו למסעדה או סרט. שי החוקר, שהוא תושב האיזור אמר לפתע "אני מוכן להתערב שהם ברננים. זה הקניון היחידי שפתוח בסביבה". לא הסתמכנו באופן מוחלט על דבריו ולכן כל אחד מאתנו בדק מקום אחר. שי היה זה שקרא בקשר שהרכב נמצא ברננים. זה היה האינסטינקט השני שהציל את החקירה. בסריקה קלילה מצאנו את זוגות האוהבים בקופות הקולנוע. החבר של אוהד המתין לתורו בקופה ואילו אוהד וליאת נתפסו על ידינו בפינה שקטה, מלטפים אחד לשני את האגו. נתתי את הכבוד לשי להכנס לקולנוע עם מצלמה סמויה והוא חזר עם צילומי שני הזוגות מתגפפים בזמן הפרסומות. לאחר הסרט אוהד החזיר את הזוג לכתובת כלשהי והמשיך אל ביתה של ליאת ויצא שוב לפנות בוקר.

העברתי לחן את דו"ח החקירה ואת קלטות הוידאו. אותה בחורה שנראתה לי חלשה ושברירית בהתחלה התגלתה כבעלת עוצמה. מכיוון שעדיין אהבה את אוהד נתנה לו שתי אפשרויות: לעזוב את הבית ללא כלום או להיפרד מהרומן שלו ולחזור לחיי שגרה. כוחה של חן התבסס על שתי עובדות: הראשונה, מעבר לעניין הבגידה, היא איימה שתחשוף את הרומן עם החיילת בפני מפקדיו, דבר שאסור לו במסגרת תפקידו והשניה, הסתבר שהגבר הנוסף באותו ערב היה מפקדו, שבחר אף הוא "לפזול" למחוזות אחרים. אני לא יודע מה הכריע יותר את הכף אך אוהד חזר לחיי משפחה תקינים, לא לפני שחן וידאה, בדרך החדשה שאימצה, שליאת תוצב בתחנה חדשה.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של משרד "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הדמויות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

נערה

מורה לחיים