n
דף הבית / חוקר פרטי / עונג שבת

עונג שבת

שוק
צילום: PIXABAY

השבתות היו תמיד הזמן המיוחד של יוסי ומירית. כשמירית החלה להימנע מלהיות עם יוסי לבד, הוא החליט שאין מנוס ממעקב. היום שנבחר הוא היום שבו היא עושה קניות בשוק.

 

לוקח לעיתים הרבה זמן להגיע לחוקר פרטי מהרגע שעולה חשד. הסיבה העיקרית שהביאה את יוסי אליי, כי השבתות שלו נראות אחרת בחודשים האחרונים. בהתחלה הוא לא נתן את דעתו לכך, אבל כשזה חזר על עצמו, המחשבות הרעות החלו להתגנב. עד לא מזמן, השבתות תמיד היו הזמן המיוחד שלהם. זמן שהוא ללא טלפונים, ללא מרדף אחרי פרנסה, הילדים עסוקים בענייניהם ולא צריך להקפיץ אותם לשום מקום. הם מסיימים את ארוחת יום השישי, מסדרים מעט את הבית והכלים והופ, מתגנבים לחדר השינה. היום זה כבר שונה. "בוא נזמין את איזה סרט טוב?" מירית הציעה פעם, הוא הרגיש שהיא מושכת את הזמן ואח"כ תהיה עייפה. אולי זה רק הנחה שהוא הניח, אבל משבוע לשבוע כשכל שישי היה משהו אחר שמנע את הזמן שלהם, זה החל להטריד אותו.

 

קצב מהיר 

"אני רוצה מעקב אחריה ביום שישי בבוקר" ביקש יוסי. לפעמים אני נאלץ לקבל בהכנעה את דרישות לקוחותיי. רק לאחרונה החל לחשוד, ומסיבה כלשהי הוא מכוון ליום אחד ספציפי שנראה לו היום הנכון. למדתי לא להתווכח עם הלקוחות. אם אני אמליץ להם אחרת, ואח"כ יסתבר שהם צדקו, זה נראה שניסיתי לנפח לעצמי את שכר טרחתי. לכן הנוהל נהיה פשוט. קודם כל מבצעים את מה שהלקוח ביקש ואם זה לא עובד, מציעים לו אחרת.

שישי בבוקר פקדתי את כתובתו, יוסי לא בבית בשעות הללו. באופן קבוע הוא יוצא מוקדם לרכיבות אופניים עם חברים. "אני חוזר כל שישי ב- 12-11 ככה" אמר. מירית חוזרת תמיד אחריו, תמיד זה עם שקיות של קניות. בשבע וחצי היא כבר יצאה מהבית. אחרי נסיעה של עשרים דקות היא חנתה ליד השוק, וירדה מהרכב עם עגלת שוק. נראה בהחלט תמים, אבל בכל זאת נצמדתי אליה. תוך כדי תנועה אחריה, קניתי שניים שלושה דברים רק כדי שיהיו לי שקיות בידיים. זה מוזר להסתובב בשוק בלי כלום. אם היא הייתה לבד בשוק לא הייתי שם לב, אבל ליד כולם זה בלט במיוחד. קצב התנועה שלה היה מהיר. מירית עצרה אצל הקצב, במכולת ובחנות הדגים. טוב, שבת בלי חריימה זה לא שבת מסתבר.

 

מרכב אחד לשני

ארבעים דקות אחרי היא הייתה כבר שבה לרכב, ונסעה חזרה לכוון הבית. היא חזרה מוקדם ועם מעט מדי קניות. מירית נכנסה עם העגלה הביתה, ויצאה בזריזות אחרי דקות ספורות. היא שוב פעם נסעה לשוק. הפעם היא החנתה את הרכב באותו חניון, אבל מעט מרוחק יותר מהאזור ההומה, וחיכתה ברכב.

עכשיו זה כבר היה שקוף. היא קנתה רק את הדברים שדורשים צינון במקרר, וכדי שתישאר לה סחורה טובה ולא שאריות, היא קונה זאת מוקדם. שאר הקניות יכולות לחכות למועד מאוחר יותר של היום. אכן, כמה דקות מאוחר יותר, רכב התקרב אליה והחנה במקביל אליה. כמה מבטים הצידה, והופ, מירית עברה מרכב אחד לשני. הנה זה מתחיל. מסתבר שיש לו חושים טובים ליוסי הזה.

עשרים דקות של נסיעה והרכב של הבחור נבלע יחד עם מירית מאחורי שער ברזל. לא היה קשה לברר שאלו חדרים רומנטיים להשכרה. בדיוק שעתיים על השעון והרכב הגיח חזרה החוצה, ומיהרו אל החניה של השוק. מירית הוציאה את העגלה מהרכב שלה, והבחור נסע לדרכו. קצב הליכתה הואט לעומת הבוקר. היא עברה מדוכן לדוכן, וקנתה אל כל מה שהיא צריכה לשבת ולהמשך השבוע.

 

עמד על שלו

עדכנתי את יוסי עוד לפני שמירית חזרה הביתה עם המצרכים. המלצתי לו שיעשה עוד סבב אחד או שניים של מעקבים. יש הבדל בין לדעת לבין להוכיח. עכשיו, שאני יודע את דפוס הפעולה שלה, יהיה קל יותר לספק ראיות טובות יותר לפעמים הבאות. "אין צורך" ענה יוסי "אסתפק בזה". בניגוד לעקשנות שלו בהתחלה, הפעם דעתי הייתה יותר נחרצת. רוב הגורף של מקרים כאלה, מסתיימים בבלבול גדול, ואח"כ אין אפשרות לעשות מקצה של שיפורים. יוסי היה סבלני והקשיב, אבל עדיין עמד על שלו. זכותו.

כשמירית הגיעה עם הקניות, יוסי לקח אותה לגינה, כדי שהילדים לא ישמעו את שיחתם. "אני יודע איפה היית היום" אמר, ולא חיכה בכלל שהיא תגיב, ונתן לה את שם המקום והכתובת. שתיקה. טוב, מה היא כבר יכולה לענות?! יוסי היה עצבני אבל כלפי חוץ הוא שידר רק קשיחות. "את מבינה שזה נגמר נכון?" אמר. "זה לא מה שאתה חושב" ענתה. מירית טענה שזה מישהו מעבודה שלה שהתחיל איתה והיא אכן נסעה איתו לצימר, בדיוק כמו שהוא אמר. "עמדתי שם ולא הייתי מסוגלת לעשות את זה, לא קרה שם כלום" נשבעה.

 

לא התבלבל

עימות מוקדם וחוסר נתונים מספקים יכולים להיות דבר מאד מתעתע. בייחוד כשמעורבים בזה רגשות. מירית בעצם הודתה בנסיבות, אבל לא הודתה באשמה. רוב רובם של הלקוחות שפגשתי בחיי, היו מאד מתבלבלים עכשיו והיתה מתחילה תקופה איומה של שגעת, שבה לא יודעים מה נכון או לא ומה לעשות עם זה. "אני יודע על עוד יום שזה קרה" שלף מהשרוול. מירית לא ענתה הפעם.

יאמר לזכותו של יוסי שהוא לא התבלבל ולו לרגע אחד. יש לו יכולת שאין כנראה להרבה אחרים שהכרתי. מירית ניסתה לצמצם את הנזק שקרה על ידי "סיפור" שתואם לנסיבות, אבל במקרה של יוסי זה לא היה רלוונטי בכלל. הוא לא צריך שהיא תשכב עם גבר אחר כדי לדעת וגם לא צריך ראיות. "זה לא משנה אם קרה ביניכם משהו או לא" המשיך יוסי "אם זה הגיע למקום כזה, שבו את בכלל נוסעת להתבודד עם גבר בצימר, זה כבר אומר בשבילי הכל". יוסי היה מאד נחרץ לסיים את הקשר הזה. הוא יודע שהוא לא יהיה מסוגל להיות שם יותר.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות