n
דף הבית / חוקר פרטי / עבר עריכה

עבר עריכה

חוקר פרטי
אילוסטרציה. צילום: Pixabay

כשאליס תפסה את בעלה יניב בוגד בה, הוא לקח אחריות על מעשיו והם עבדו על שיקום הקשר. אחרי כמה חודשים, אליס חשדה כי הוא עדיין בקשר עם המאהבת שלו

אם היא האמינה שעולמה יתמוטט עליה אחרי השיחה הנוראה הזאת, היא רק התחזקה מזה כשהבינה כמה יניב לא מוכן לוותר עליה. עוד לפני אותה שיחה, היא כבר ידעה שהפעם הוא לא יוכל להתכחש לתחושות החשד שלה, כי הממצאים שהבאתי לה היו חד משמעיים, אלא שאז היא התפנתה לחשוב על השלכות מעשיו. היא האמינה שהוא מאוהב באישה האחרת, ולכן ינצל את ההזדמנות וילך בעקבותיה. יניב דווקא החליט שהוא רוצה לשקם את הקשר איתה, ולוותר על ההנאות האחרות שלו. אליס מודה שלא היה קשה לשכנע אותה לרצות את הכיוון הזה.

 

פירוט שיחות יוצאות

אני מדבר הרבה עם הלקוחות שלי על שיקום יחסים, על אף שנראה שזה חורג מתפקידי, אני משתדל לתת להם אבני הדרך שחייבים להיות כאשר הם בוחרים טיפול או מטפל. גם את אליס תדרכתי, ונראה היה שהיא עברה היטב את שיחת העימות כי יניב לא הכחיש יותר, ובצורה כזאת או אחרת לקח אחריות על מה שכבר עשה. הם אפילו בחרו מטפל טוב לקחת אותם קדימה.

שוחחתי איתה ארבעה חודשים מאוחר יותר. על פניו, היחסים שלה עם יניב היו טובים יותר מקודם, אבל נגמרה לו הסבלנות להכיל את המשך החשדנות שלה. באופן טבעי, בגלל מה שהיא גילתה, היא לא סמכה עליו יותר וזה גרם לה לשאול יותר שאלות, ולתחקר אותו כשהוא רוצה לצאת. זה תהליך טבעי של שיקום. ליניב כבר לא היה כוח יותר, והחליט בדרמתיות להפסיק לשתף פעולה עד שתעזוב אותו בשקט. ההתנהלות הזאת גרמה לה שוב לחשוד בו.

היא לא פנתה אלי כשהיא חשדה פעם נוספת אלא ניצלה את פגישת הטיפול כדי להציף את הנושא ואת האמירות שלו כלפיה, ולבסוף אמרה בפה מלא שהיא חושבת שיניב עדיין בקשר עם המאהבת. על מנת להוכיח את טענתה היא דרשה שיניב יוציא מחברת התקשורת פירוט שיחות יוצאות של התקופה האחרונה. עד כמה שיניב סירב בהתחלה, הוא הבין שאליס לא תוותר או תיכנע, ולמעשה הוא הגיע כמעט לאותה סיטואציה כמו באותה שיחה שהיא הטיחה בו את הממצאים שחשפה. כעבור מספר ימים הוא סיפק לה את הניירת. הטלפון של המאהבת לא היה מצוין שם.

כשמישהו חושד אז הוא חושד בהכל. אליס פנתה אלי שוב ולו כדי לשאול האם יכול להיות שבעלה הצליח לבקש מחברת התקשורת להסיר את המספר הספציפי הזה ולקבל פירוט של כל השאר. הספיק לה המבט שלי כדי שהיא תבין שהיא מדברת לא לעניין. "הוא בטח צפה את זה" הסבירה לי וקבעה נחרצות "והוא מדבר איתה מהעבודה או רק דרך הוואטסאפ". האמת הייתה שהכל יכול להיות. אין סוף לאפשרויות התקשורת של אנשים כשהם מעוניינים לתקשר, אבל יותר מכל הבנתי אותה. עד כמה שהיא רוצה להאמין לתהליך השיקום שלה, המחשבות שלה חזקות יותר, וכרגע היא לא תירגע עד שתראה אם בעלה בקשר עם אותה אחת או לא.

ידענו את מספר הטלפון של המאהבת מהחקירה שביצעתי לה בעבר. ביקשתי מאליס שתחכה להזדמנות ראויה ותבדוק אם אותה אחת רשומה עדיין בספר טלפונים שלו. "נראה לך?!" ענתה בזלזול "זה הדבר הראשון שביקשתי שימחוק". אין ספק שהיא הייתה קצרה גם איתי. לא מקנא בה. "ברור שהוא מחק, לכן אל תחפשי לפי השם שלה אלא רק לפי המספר" תדרכתי. אליס חזרה אלי למחרת ואמרה שבעלה לא שמר את המספר.

 

מספר חדש     

השלב הבא היה לבקש ממנה שתעקוב במשך מספר ימים אחרי הודעות וואטסאפ שלו במכשיר. לפני שאליס שוב תהיה קצרה איתי, הסברתי לה מראש מה אני מחפש. רציתי שבכל יום היא תתבונן בהודעות האחרונות ללא כל קשר לשם של איש הקשר אלא לתוכן. אפילו כשמוחקים את תוכן השיחה עם איש קשר, הוא עדיין נשאר במקומות הגבוהים במסך כי זה מסודר כרונולוגית. אליס חזרה אלי אחרי יומיים שהיא מזהה שיחות ריקות מתוכן עם בחור ששמו יוסי. כשהיא נתנה לי את המספר היה ברור לי שאין באמת יוסי מאחורי המספר הזה, ולאחר בירור מתאים זה הוביל אותי אל אותה מאהבת. על אף שזה מספיק כדי להוכיח את יניב שוב פעם, המלצתי לה על צעד נוסף. כדי שפעם אחת ולתמיד תדע מה הכוונות האמיתיות שלו. אליס רכשה מכשיר סמארטפון פשוט יחסית עם מספר חדש. היא הורידה לשם אפליקציה של וואטסאפ, והגדירה שם את אותה תמונה כמו שהמאהבת שלו מגדירה באפליקציה שלה, כך שזה ממש זהה למעט מספר הטלפון. בינינו, מי זוכר היום מספר טלפון?! ובטח אם זה לא המספר הקבוע שלה. כשהכל היה מוכן, היא ניגשה אל הטלפון של בעלה, וערכה מחדש את איש הקשר "יוסי", ובמקום המספר שהיה רשום שם, היא שינתה ורשמה את המספר החדש שהיא רכשה ושמרה.

תמיד אני אומר שלפעמים גם לבעיות הכי גדולות יש פתרונות ממש פשוטים. עתה נותר רק לחכות ולראות אם יניב יצור קשר עם "יוסי" ואליס תהיה זאת שתענה לו, כביכול במקומה של המאהבת. "אם תנהלי את זה חכם, את יכולה לכוון את השיחה לאיזה כיוון שאת רוצה, והעיקר להבין מה התכניות שלו, או למה הוא מתעקש להמשיך איתך". לאליס דפק הלב. היא לא האמינה שהיא אכן עתידה להיות חשופה לכזאת רמה פולשנית של אינפורמציה, ויותר מכל, הסיכוי שזה יגאל אותה מכל הספקות שמנכרים לה מזה מספר חודשים.

אליס לא הייתה צריכה לחכות הרבה. מיד אחרי שיניב יצא מפתח הבית בבוקר למחרת, "יוסי" קיבלה ממנו את ההודעה הראשונה. "הי מותק. התגעגעתי. לא יכול יותר עם המשחק הזה". משם היה לה אכן קל לכוון את השיחה. היא גילתה לצערה שיניב שלה נקרע בין שני עולמות, ומתקשה להחליט מה הדבר הכי נכון עבורו. אליס עזרה לו להחליט.

 

הכותב הינו סאם זיברט, חוקר פרטי ובעליו של "סייט חקירות". הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

בחודש נובמבר האחרון יצא לאור ספר הביכורים של סאם זיברט, "קלוז'ר". להשיג בחנויות הספרים, באתר המחבר ובנייד 050-5269378

 

קלוז'ר
צילום: יח"צ הדמיה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

חוקר פרטי

קבוצה סגורה