n
דף הבית / חוקר פרטי / גלוי לעין

גלוי לעין

הסיפור של חדוה הוא סיפור מוכר: נישואים של עשרות שנים, ילדים בוגרים שעזבו את הקן וחשדות על קשר בוגדני שהיא לא מצליחה לעלות על עקבותיו

חוקר פרטי
צילום: PIXABAY

"הוא תמיד צעד אחד לפני" התלוננה בפני חדוה "זה לא משנה מה אני עושה, הוא איכשהוא קולט את זה". חדוה פירטה רבות על התסכול שלה מהמצב. לקח לה זמן רב עד שבכלל החליטה לפנות לכוון של חקירה פרטית בקשר לבעלה, וכעת כשכבר היא עושה זאת, היא לא מצליחה להגיע להישגים או מידע אמיתי. רונן מצליח להתל בה או בחוקרים שבחרה. רגע לפני שהיא מרימה ידיים, היא פנתה אלי. אני לא מטיל דופי בעבודתם של אנשים אחרים, בטח לא של חוקרים שעבדו לפניי על תיק מסוים. אני יודע שיש שם בחוץ הרבה חבר'ה טובים ומוכשרים. אני אף פעם לא יכול לדעת איך אני או אנשיי היו מתנהגים בסיטואציה מסוימת. מצד שני, אני יודע מה אני כן נוהג לעשות. אם משהו לא עובד לי בחקירה, אני משנה הרגלים ישנים ומנסה לעשות אחרת. אם חוזרים על אותה פעולה, סביר שאקבל את אותה תוצאה. נראה לי שזה מה שקרה לקודמיי.

 

 בעיה בכתובת 

הסיפור של חדוה לא חדש. נישואים של עשרות שנים, ילדים בוגרים וחשדות רבות על קשר בוגדני ארוך טווח, שהיא לא מצליחה לגלות. היא יכולה להרגיש שזה קורה. היא אפילו יכולה להצביע על הזמן המשוער, אלא שהיא לא מצליחה לחשוף זאת. בהתחלה חשבה שאולי הוא מאזין לה בסתר ויודע מראש על כוונותיה ולכן נזהר. החוקרים שעבדו על התיק לפניי בדקו ושללו זאת. לפני כחודשיים שכרה את שרותיו של משרד חקירות שהמליצו לה עליו. מכיוון שרונן עובד משמרות בקו אוטובוס ציבורי, הם החליטו שהזמן הכי מתאים לעבוד עליו, הוא בימים שיש לו משמרות ערב, ואז הוא פנוי בשעות הבוקר. יש שני בקרים כאלה בכל שבוע. לאחר עבודה של שלושה שבועות, וכשש פעמים שונות, הם לא גילו דבר, וחדווה נואשה. הם ידעו לתאר שהוא אדם מאד זהיר ובודק אם אכן עוקבים אחריו. אני לא יכול להרשות לעצמי להסתמך על נסיונות העבר, אלא חייב לבחון זאת בעצמי. זאת הסיבה שהמלצתי לחדווה שפשוט נתחיל באותה מתכונת כמו המשרד הקודם, שהוא לכסות את הזמן הכי הגיוני, ואלה באמת שעות הבוקר. עשינו את הסדרי הבטחון המקסימליים כדי למנוע סיכוי כלשהו  של דליפת מידע על כך לרונן. יצאתי לשטח ליום המעקב הראשון, והבנתי את הבעיה שקיימת בכתובת. ביתם של רונן וחדווה ממוקם בדיוק על כיכר, אשר ממנו יוצאים ארבעה כבישים. רונן יכול לצאת לכל כוון, מה שדורש ממני לשמור על תצפית מאד קרובה לבניין, ולא רק כדי ולזהות את הכוון שמשם הוא מתקדם.

 

יש מה להסתיר

בשעה תשע וחצי של אותו בוקר רונן הגיח מהבניין. מה שלא עמד לטובתנו הוא שמרפסת ביתו של רונן פונה לחזית, דבר שמאפשר לו לבחון את הרחוב לפני שהוא יוצא ואולי לזהות אותנו ברחוב עוד לפני בכלל שהוא יורד למטה. הוא פנה ימינה מביתו והחל להסתכל לכוון כלי הרכב שחונים ברחוב. כשראה רכב מסחרי אטום או רכב עם וילון הציץ פנימה בצורה בוטה. לאחר מכן חזר על עקבותיו ובחן את הרחוב הבא. "סע מכאן" אמרתי בקשר לחוקר השני "פשוט סע לפני שיגיע גם אלינו". עזבנו את המקום. עכשיו הבנתי מדוע אמרו עליו שהוא אחד שבודק. זה לא נקרא לבחון, זה יותר קרוב לבדיקת רנטגן. ההתנהגות עצמה מצביעה על כך שיש לו מה להסתיר, מה שאומר שחדווה בחרה זמן פעולה נכון אולם זה הצריך שינוי גישה.

יום הפעולה הבא נקבע לשלושה ימים מאוחר יותר. נדב ישב בדיוק מול חזית ביתו של רונן. בחלל הרכב הוא התיישב במקום שסמוך לנהג, והוא החזיק את הדלת פתוחה לרווחה באופן ברור, דבר שאם אדם אחר רואה, זה יוצר רושם כאילו הוא מחכה לנהג כדי לנסוע משם. נדב שם מוזיקת רוק חזקה ברדיו, לא בקול רם מדי כדי לא להפריע. הוא פשוט ישב שם ופיצח גרעינים. אפשר יהיה להגיד דברים רבים על התנהגותו הנוכחית של נדב, רק מה שבטוח שלא ניתן יהיה לנחש לגביו, זה שהוא חוקר שנמצא באמצע פעילות. הוא פשוט בולט מדי. זה כ"כ שקוף לשבת בצורה כה בוטה מול בית של אובייקט. בדיוק על הרעיון הזה סמכתי.

 

  הבלתי הגיוני הוא ההגיוני   

רונן יצא סביב השעה עשר בבוקר, ומיד הבחין בנדב. נדב חייך אליו והמשיך לפצח גרעינים ולהתעסק בענייניו. רונן פנה לרחוב והחל לחפש חוקרים שמתצפתים על הבית מרכב לרכב והתעלם מנדב. גם בשבילו זה היה נראה לא הגיוני שככה מבצעים מעקב. לפעמים הבלתי הגיוני הוא הדבר הכי הגיוני. חוקרים עושים מאמצים מרובים על מנת לא להתבלט, ואילו את נדב ניתן לזהות מהרחוב הסמוך. זאת הסיבה שהוא התקשה להאמין שהוא משלנו, חלק מהצוות. נדב לא הסתכל לכוון של רונן, כך שגם אם רונן התייחס אליו, הרי שהוא ראה שזה לא בוחן אותו בחזרה, ונרגע. רונן סיים את סריקת הבוקר השגרתית וחזר לכוון הבית. לאחר שתי דקות יצא משם שוב ופנה לאחד הרחובות. נדב לא יצא אחריו אלא רק כוון אותנו אליו ובזה הסתיים תפקידו.

על אף שהוא לא ראה אותנו מעולם, התייחסנו אליו עם משנה של זהירות. ברוב המקרים הבדיקה הראשונית היא המשמעותית, אולם לעולם אין לדעת. רונן הגיע כעבור עשרים דקות לבניין מגורים ועלה לקומה שניה. כשראיתי על גבי שלט הדלת שמתנוסס שם של בחורה, ידעתי שהצלחנו, לפחות את החלק הראשון. כעת יהיה קל יותר להשיג ראיות טובות עבור חדווה. אם יהיה צורך בכך, בפעמים הבאות ניתן יהיה לחכות לו מראש בכתובת של הבחורה ולא ליד ביתו, כי תרגיל כזה עובד רק פעם אחת. לא יותר.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות