X

פעילות רשות הטבע והגנים לכבוד ראש השנה

את ראש השנה נחגוג בצורה קצת אחרת, עם הרבה תקווה לשנה חדשה וטובה יותר. אז רגע אחרי הארוחות זה הזמן לקפוץ לעוד כמה פניני טבע כאן אצלנו בארץ

  • כ"א אלול התש"פ
הרכבל- גן לאומי מצדה. צילום: רן גודין רשות הטבע והגנים
הרכבל- גן לאומי מצדה. צילום: רן גודין רשות הטבע והגנים
הזריחה הראשונה של השנה עם הרכבל במצדה פותחים את השנה ברכבל ימין. את השנה הזאת פותחים במצדה עם הזריחה הראשונה של השנה, והפעם עולים ברכבל. סוף סוף אפשר לראות את הזריחה ממצדה בלי לעלות ברגל. ילדים קטנים, מוגבלים בהליכה, הורים לתינוקות וכל מי שמתקשה או לא רוצה לטפס בשביל הנחש – זו ההזדמנות שלכם. הרכבל יתחיל לפעול עם אור ראשון בשעה 5:30 בבוקר ובכך יאפשר למבקרים להגיע לראש ההר עוד לפני הזריחה, להתמקם בנקודה מושלמת ולצפות בזריחה המדהימה והראשונה של השנה מעל הרי ירדן וים המלח. היכן: מצדה מזרח, מכיוון כביש 90 (כביש הערבה) מתי: שבת 19.9, בשעה 5:30 בבוקר הכניסה בתשלום. למנויי מטמון הכניסה לאתר חינם,  25% הנחה על נסיעה ברכבל. "עפים על זה" בכוכב הירדן - ראש השנה שכולו נדידת ציפורים נדידת הציפורים הגדולה מארצות הקור לאפריקה החלה. בואו לנדוד אתנו למחוזות רחוקים ולהכיר מקרוב את עולמם של הציפורים. באתר מחכים לכם משחקי נדידה, הפעלות לילדים, ותחרות לבחירת הציפור האהובה עליכם. בימי  שבת וראשון 19.9- 20.9,  בשעות 18:00-20:00 אתם מוזמנים לסיור לילי עצמאי לאור תאורת לילה קסומה, נתהלך במעברים נסתרים ונגלה את צפונותיו של "כוכב הרוחות". היכן: גן לאומי כוכב הירדן מתי: שבת עד ראשון 19-20.9, בשעות 18:00-10:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
כוכב הירדן. צילום: שגיא מורןצילום: כוכב הירדן. צילום: שגיא מורן
כוכב הירדן. צילום: שגיא מורן     חצבים ומתנדבים לראש השנה נקודות הדרכה לכל המשפחה עם מתנדבי גן לאומי ירקון החצב מבשר את הסתיו, או ליתר דיוק את סופו של הקיץ. עמודי התפרחת של החצבים כבר החלו להזדקף ב"שביל החצבים" הייחודי וראשוני התפרחות כבר העלו פריחה לבנה וחגיגית. לכבוד ראש השנה, אנו מזמינים אתכם לטייל על התל, לצעוד לאורך שביל החצבים ולשמוע עליהם מפי  מתנדבי הגן הלאומי. השביל יובל אתכם אל שרידי העיר הרומית אנטיפטריס ותוכלו ליהנות מהתיאטרון הקטן, מהקארדו ומהמבצר התורכי וכל ההפתעות שבתוכו. היכן: גן לאומי ירקון מתחם תל אפק אנטיפטריס מתי: ימי שבת וראשון 19.9, 20.9 בשעות 10:00- 13:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון   שקיעות פיוטים וסליחות סיור באווירת ימי הסליחות על רקע השקיעה בגן לאומי שמואל הנביא. במהלך הסיור נרד למעיין חנה ולשורשיה הקדומים של תפילת היחיד, נעלה לתצפית הגג המרהיבה, נשמע על התחדשות ותשובה ונשיר מקצת הפיוטים המוכרים.  ונצעד אחורה בזמן לאורכו של הרחוב ההלניסטי ונזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום לפני 2000 שנה בביקור בבית הלניסטי טיפוסי, שבו ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית.. ואולי גם נגלה היכן היא רמה המקראית גבעון ומצפה. היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל מתי: חמישי 10.9 בהרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639* מחיר: משתתף: 40 ₪, מנוי: 25 ₪.
נבי סמואל. צילום: דורון ניסיםצילום: נבי סמואל. צילום: דורון ניסים
נבי סמואל. צילום: דורון ניסים   ראש השנה בבריכה הגדולה אצלנו הקיץ עודנו כאן ואנו ממשיכים להרחיב את שעות הפעילות של השמורה עד השעה 18:00, הבריכה הגדולה פתוחה לרחצה עד שעה 17:00 בלבד. אתם מוזמנים לבוא לשמורה עם המשפחה וליהנות מבריכות מים לשכשוך וממקום מוצל לפיקניק. בנוסף: יצאו הדרכות לשמורה החבויה בשעות: 10:00 12:00 14:00. ויתקיימו בהתאם להנחיות "התו הסגול" בהגבלת משתתפים ובהרשמה בלבד בתחנת המידע והיציאה לסיורים שבאזור בריכות מעיין. הצטרפו לסיור טבע קצר וחוויה משפחתית נעימה בנאת המדבר. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. נשמע גם את סיפורו של ים המלח הגווע והמתייבש, שזקוק גם הוא ביחד עם הטבע לכל האיחולים - לשנה טובה וברוכה. היכן: שמורת טבע עינות צוקים מתי: שישי עד ראשון 18-20.9, בשעות 08:00 -18:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון. עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.
עינות צוקים. צילום: דורון ניסיםצילום: עינות צוקים. צילום: דורון ניסים
עינות צוקים. צילום: דורון ניסים
טיולים וארועים רשות הטבע והכנים ראש השנה

art