n עושים מילואים? אולי אתם זכאים לקבל החזר מס מילואים | גל גפן
דף הבית / חולון / צרכנות חולון / עושים מילואים? אולי אתם זכאים לקבל החזר מס מילואים

עושים מילואים? אולי אתם זכאים לקבל החזר מס מילואים

הרבה מאוד אנשים שמעו את המונח החזר מס, אך רוב האנשים אינם חושבים כי זה מגיע להם. הרי לקבל הטבות מהמדינה זה משהו שאנו הישראלים לא ממש רגילים לו, אך הגיע הזמן שתשנו את המחשבה הזאת. נכון להיום לא מעט קבוצות של אנשים זכאיות לקבל החזרי מס מהמדינה

החזר מס צה"ל
צילום: FREEPIK

מדינת ישראל מעניקה החזרי מס למשרתים בצבא שהשתחררו לאזרחות, בכך היא מוקירה להם תודה – אך מדובר על הטבה זמנית בלבד. המדינה גם מוקירה תודה לנכי צה"ל, אותם אנשים שנפצעו במהלך השירות הצבאי שלהם. החזר מס לנכי צה"ל הוא הדרך של המדינה להודות להם ולהקל עליהם במעט את ההתמודדות עם המצב.

אך בכדי שתוכלו לדעת האם אתם זכאים לקבל החזר מס, המאמר הבא נכתב על מנת לסייע לכם להבין לעומק – מי זכאי להחזר וכמובן מה גובה ההחזר. כך שתבקשו את ההחזר, אתם תוכלו להיות בטוחים שהוא מגיע לכם מצד אחד ומצד שני אתם תדעו כמה כסף אתם אמורים לקבל.

אם אתם לא רוצים להתעסק עם בירוקרטיה, מה תוכלו לעשות? לפנות לחברת החזרי מס – זכותך! היא אחת מהחברות הגדולות ביותר בישראל המתעסקות בנושא של החזרי מס. כך שאתם תוכלו להיות בטוחים שיש מי שעומד מאחוריכם וידאג שתקבלו את מה שאתם זכאים לו.

מי זכאי לקבל החזר מס לנכי צה"ל?

בכדי שתוכלו להבין האם אתם זכאים לקבל החזר מס או שלא, עליכם לדעת בדיוק כמה אחוזי נכות יש לכם. ככל שאחוז הנכות יהיה גבוה יותר, כך באופן טבעי אתם תהיו זכאים לקבל החזר גדול יותר. אחוזי הנכות נקבעים על ידי הביטוח הלאומי, בהתאם לחומרת הפציעה שממנה אתם סובלים.

הרציונל שעומד מאחורי ההחלטה הוא מאוד פשוט, לתת יותר לכאלה שמתקשים יותר – ולתת פחות לכאלה שמתקשים פחות. אי אפשר לתת לכולם את אותו הדבר, כי לא משנה איך נסתכל על זה ההתמודדות של כל אחד משתנה בהתאם לחומרת הפציעה.

אחוז הנכות המינימאלי שנדרש בכדי לקבל החזר מס מהמדינה הוא 19%. המשמעות היא שאם יש נכה צה"ל שיש לו פחות מ-19% נכות הוא לא יהיה זכאי לקבל את ההחזר. אך ניתן להגיד בצורה כמעט חד משמעית כי מרבית נכי צה"ל סובלים מאחוזי נכות גבוהים עקב חומרת הפציעות שאותם הם סוחבים.

כמה כסף יקבלו נכי צה"ל בהתאם לאחוז הנכות שלהם?

החזר מס לנכי צה"ל נקבע על פי אחוז הנכות שביטוח לאומי זקף לזכותם. ככל שאחוז הנכות יהיה גבוה יותר, כמות נקודות המס תגדל בהתאם, כך כמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם ההחזר הכספי גם הוא יהיה יותר גבוה. לכן אם אתם סקרנים לדעת כמה כסף תוכלו לקבל, אנו נעשה לכם סדר.

חשוב מאוד שתכינו את עצמכם בצורה מסודרת לקראת קבלת החזר המס, כך תוכלו להיות עם היד עם הדופק – ולוודא כי לא קיימת בעיה שאתם צריכים לבחון אתה מקרוב, מדובר על כסף שהוא שלכם ולא של אף אחד אחר.

  • נכה צה"ל עם 19-24% נכות מוגדר בדרגה 1 – דרגה 1 שוות ערך ל-244 ₪ בשנה.
  • נכה צה"ל עם 25-49% נכות מוגדר בדרגה 2 – דרגה 2 שוות ערך ל-1,234 ₪ בשנה.
  • נכה צה"ל עם 50-89% נכות מוגדר בדרגה 3 – דרגה 3 שוות ערך ל-2,335 ₪ בשנה.
  • נכה צה"ל עם 90-99% נכות מוגדר בדרגה 3 – דרגה 3 שוות ערך ל-2,335 ₪ בשנה.

איך ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור נכי צה"ל?

חשוב לציין כי הגשת הבקשה עבור נכי צה"ל היא שונה מאשר הגשת הבקשה לכל שאר האנשים. כך שחשוב מאוד שתדעו איך לעשות זאת, כך שתוכלו לנצל את הזכאות המגיעה לכם להחזר מס. הזכאות עלולה להסתיים בשלב מסוים, ולכן חשוב מאוד שלא תתמהמהו ותנצלו אותה בזמן.

את הבקשה עבור החזר מס לנכי צה"ל מגישים באתר אגף השיקום על ידי התחברות לאזור האישי שלכם. שם כל מה שאתם צריכים לעשות זה לעקוב אחרי ההנחיות, ואתם כבר תראו אילו מסמכים אתם צריכים להוסיף בכדי שהבקשה תישלח ללא עיכובים.

חשוב לציין כי מוטב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר, לא מעט נכי צה"ל עשויים לשלוח את הבקשות שלהם – ואתם לא תרצו שהבקשה שלכם תתעכב. לכן תשתדלו מיד עם פתיחת האפשרות לשלוח את הבקשה, שכאמור כל בקשה תהיה על השנה הקודמת – בשנה הבאה אתם כמובן תוכלו להגיש את הבקשה על השנה הנוכחית שבה אנו נמצאים היום.

חשוב לזכור – החזר מס לנכי צה"ל לא מועבר באופן אוטומטי

לא מעט מנכי צה"ל נוטים לחשוב כמו כל שאר האנשים כי החזרי המס מוענקים להם אוטומטית, אך בפועל זה לא המצב – וכל אחד צריך לדרוש את החזר המס שמגיע לו. כך שאם יש לכם מעל ל-19% נכות, אתם צריכים בכל שנה להגיש בקשה מסודרת בכדי שתוכלו לקבל את ההחזר שמגיע לכם.

אם אתם לא מסתדרים עם הגשת הבקשה, תוכלו לפנות לחברת החזרי מס זכותך! שתדאג כי בכל שנה תקבלו את הכסף שמגיע לכם, כך שכל מה שאתם תצטרכו לעשות זה לפנות לחברה – והיא תדאג להגיש את הבקשה במקומכם, ואתם תוכלו להמשיך בשגרת היום שלכם.

כמובן שאם אתם חושבים שתוכלו להסתדר עם כל הפרוצדורה בעצמכם, יש לכם את האפשרות לשלוח את הבקשה באופן עצמאי. אך קחו בחשבון כי יהיה מומלץ לכם לארגן את כל הניירת והמסמכים מראש, כך לא תבזבזו לעצמכם זמן יקר באיסוף המסמכים – זה ברוב המקרים יהיה התהליך הארוך והמייגע ביותר.

 

 

 

 

*כתבה שיווקית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פייסבוק

הטרנד שכולם מדברים עליו: קניית לייקים ישראליים איכותיים בפייסבוק