n

ההורסת

זוג
צילום: PIXABAY

אמנון הבין שלא טוב לו בנישואיו לרונית ולכן הם החליטו להתגרש. אמנון החליט לתת למשפחתו את המקסימום וישאיר לגרושתו את הדירה פלוס דמי מזונות נאים. רונית מצידה החליטה שזה לא מספיק לה וכנראה מסתירים ממנה כספים שהיא לא יודעת על קיומם: "אף אחד לא נותן סתם את הכל, אתה בטוח מסתיר משהו"

 

"אם כ"כ לא טוב לך, תלך" משפטה של רונית הדהד בראשו של אמנון, כאילו זה קרה היום. פתאום הכל היה בהיר עבורו. הוא נזכר בכל אותן תקופות בהן היה שואל את עצמו מדוע הוא ממשיך להתאמץ. הוא הניח שזה רק בגלל ילדיו. "וואלה" אמר לעצמו "אם לא טוב לי אז למה לא?!". הוא חשב על זה רגע והגיב "נראה לי שאת צודקת. הגיע הזמן לסיים את הפרק הזה בחיים".

למרות שאמנון לא ליקק דבש במערכת היחסים הזאת, הוא החליט להתעלות על עצמו, ולהעניק לבני ביתו את המקסימום. הוא ישב עם זוגתו על מנת לתכנן את הליך הפרידה. הוא הראה לה ששווי הבית המשותף לאחר תשלום המשכנתא הוא כמאתיים ושמונים אלף דולר. את הסכום הזה הוא יעביר לה במלואו כדי שתוכל לרכוש לה ולילדיהם דירת מגורים ורכב חדש. גובה סכום המזונות יקבע כגובה תשלום המשכנתא עד כה. למעשה, הוא הסכים לתת לה את הכל, במקום לחלק את זה לחצי. הוא לא רצה ממנה דבר, מלבד שתעזוב אותו ואת העסק שהקים כשנתיים קודם לכן. "אני צריכה לחשוב על זה" תגובתה של רונית הפתיעה אותו. על מה יש לחשוב כשנותנים לך את הכל?!

 

"יורה לעצמך ברגל"

כעבור מספר ימים הוא קיבל תשובה לשאלתו. רונית מיהרה אל אחד מעורכי הדין השפלים יותר, וזה מיהר להטיל עיקולים על כל רכושם, לרבות בית העסק שלו וחשבונות הבנקים שקשורים לעסק. זאת בנוסף לכתב תביעת המזונות השמן שהגיע לידיו. בהתחלה זה לא הטריד אותו במיוחד הרי ממילא התכוון להשאיר לה את הכל. "אני אסדיר את זה איתה בערב" חשב לעצמו, אולם כשפגש אותה נוכח לגלות שהיא אחוזת אמוק להמשיך בדרך שהתחילה. "אבל אני לא מבין, הצעתי לך הכל" פתח בשיחה. "אף אחד לא נותן סתם את הכל, אתה בטוח מסתיר משהו". רק אז אמנון קלט. אשתו הרי טיפוס כזה חשדן שלא יתכן שהיא פשוט תקבל את המציאות כפי שהיא באמת. היא חייבת לחשוב שאיכשהו עובדים עליה. "לא פלא" הרהר לעצמו, הרי בדיוק בגלל דברים כאלה הוא החליט להתגרש.

אמנון הניח שברגע שהיא תיווכח שאין לו יותר ממה שחשבה, היא תתעשת ותסגור הסכם. פתאום אמנון גילה את משמעות העיקולים על הבנקים. הוא לא יכול להמשיך לנהל את העסק שלו, בלי ליווי של הבנק שלו. הוא חזר אל אשתו להסביר לה את משמעות הדברים. "את חייבת לשחרר את העיקולים. אני לא יכול לנהל את העסק ככה" דיבר אל ליבה. רונית סירבה. "אני לא מבין את ההיגיון לפגוע בעסק. זה הרי מקור הפרנסה שלך. משם אני אמור לשלם לך מזונות. את יורה לעצמך ברגל" אמנון ניסה וניסה ללא הועיל. הוא תמיד ידע שמסתתר בה איזושהו רוע, רק שכרגע הוא החריף לפני הפרידה.

 

טיפול לא נכון

עברו מספר חודשים ללא שינוי. אמנון נאלץ לסגור את העסק, וחזר לעבוד בתור שכיר. מיד לאחר שזה קרה רונית הסכימה לסגור את ההסכם המקורי, אולם אמנון חזר בו לאור מה שעשתה. הוא היה מוכן כעת לחלק את הרכוש ורונית סירבה. היא פנתה לבית המשפט לבקש שלום בית. היא עשתה את זה כצעד טקטי כדי לשמר את המזונות הזמניים שנקבעו לה, ולהפעיל לחץ על אמנון להסכים להסכם ולגט מהיר. עורך דינו של אמנון שלח אותו אלי. הוא איש חביב שאי אפשר להעביר 7 דקות במחיצתו מבלי שישחרר איזה בדיחה. כשסיפר לי את סיפורו, הנהנתי בראשי להסכמה, והוא הופתע. "נתקלת בתופעה כזאת פעם?" זאת שאלה נפוצה שחוזרת על עצמה כל מספר לקוחות. אמנון ניסה להדגיש את חוסר ההיגיון במעשיה של אשתו, וכעת היה תורי להסביר "זה לא הגיוני למי שלא כזה". ישבתי אתו שעה ארוכה, וסיפרתי לו שיש בעולם שני סוגים של אנשים. הרוב מכוונים לבניה, הנאה ולמעשים טובים, וישנו מיעוט שמכוון להרס. לא הפתעתי אותו כשאמרתי לו שאשתו תהיה מוכנה להוציא לעצמה את העין, ובלבד שאמנון יאבד את שתיהן. אמנון אישר שהיא בדיוק כזאת. בגלל זה חשב שאם פשוט ישאיר לה את הכל, היא תניח לו לנפשו. "פה הטעות שלך. פשוט טיפלת בבעיה הלא נכונה" תיקנתי אותו. המטרה שלה היא להרוס אותו, ולאו דווקא לקחת את הכסף שלו. לכן גם אפשר לראות שכל הפעולות שהיא עשתה היו הרסניות, אפילו בשביל עצמה. הדברים היו ברורים לו יותר. פתאום היה איזשהו רציונל במעשיה.

פן נוסף באישיות של אנשים כמו רונית, זה מידת המוסר הנמוכה שלהם. ניסיתי להראות לאמנון שלא סתם היא חשדה שהוא מסתיר ממנה כספים. זה מעיד על מעשיה. בחקירתי מצאתי שני סניפי בנק שהוא לא ידע על קיומם. אמנם יש סיכוי גבוה שהיא החביאה ממנו כסף לאורך השנים, אך הסבירות שהיא השאירה אותם בחשבון שלה נמוכה. תדרכתי אותו מה לעשות לקראת המשפט כדי לחשוף את זה. אם היה לה כסף, אנחנו נדע כמה ולאן הוא עבר בהמשך.

 

חלוקה לשניים

כעת היה תורו של אמנון להתחכם. ביקשתי ממנו שיודיע לה שהוא מוכן לחתום על כל תנאי שלה, ובלבד שתתן לו ללכת. ישבתי לידו על מנת להשתכנע בעצמי, כמה "שבור" הוא נשמע. מאותו רגע ואילך ישבנו לה על הזנב. בערב של יום חמישי היא יצאה לבלות עם חברה. הן לקחו אותנו למועדון בת"א. לאחר ששתו כמה כוסות יין, החלה החגיגה. רונית וחברתה עלו על השולחן כדי לענטז לצלילי המוזיקה, ומשכה את תשומת ליבם של שאר המבלים. חצי שעה מאוחר יותר שני גברים התחילו איתן וישבו לידן. רונית השתויה התחככה עם אחד הבחורים, ובסוף הערב רשמה לו את מספרה.

שהגיע מועד הדיון אמנון הציג את ההתנהגות הלא נאותה של אשתו במועדון, דבר שגרם לדיינים לא להתייחס יותר לבקשתה של רונית לשלום בית. כעת יהיה קל לחלק את הרכוש לשניים, לרבות הכספים שנמצאו בסוף בחשבון הבנק של אחיה. בית המשפט קבע לו מזונות הולמים למשכורתו כשכיר.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות". הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

בחודש נובמבר האחרון יצא לאור ספר הביכורים של סאם זיברט, "קלוז'ר". להשיג בחנויות הספרים, באתר המחבר ובנייד 050-5269378

 

קלוז'ר
צילום: יח"צ הדמיה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חוקר פרטי

הכל