n
דף הבית / חוקר פרטי / דאץ' בוי

דאץ' בוי

לפני כמה שנים גדי חזר לארץ לאחר שסיים תקופת שליחות בת שנתיים בהולנד. סיום התפקיד הביא איתו גם קץ ליחסיו עם אנה מארי, שהייתה חברתו לחיים באותה עת. בשיחה עם מכרה משותפת גילה דבר שלא נתן לו מנוח.

ילד
צילום: pixabay

"בוקר טוב, סאם" התחלתי את היום עם קולו הצרוד של גדי, הוא אחד מלקוחותיי העסקיים. "הפעם, אני צריך ממך משהו אישי, משהו שחייב להישאר בינינו".

 

קול מהעבר

לפני כמה שנים גדי חזר לארץ לאחר שסיים תקופת שליחות בת שנתיים, כאשר עבד באחת מחברות הבת של הקבוצה שלו, שממוקמת בהולנד. סיום התפקיד הביא איתו גם קץ ליחסיו עם אנה מארי, שהייתה חברתו לחיים באותה עת.  גדי שב לארץ, הכיר בחורה חדשה, לימים אשתו הנוכחית והקשר עם אנה מארי נותק לגמרי.

מספר ימים לפני פגישתנו, גדי נכח בכנס של החברה העולמית בארה"ב, שם נתקל במזכירתו לשעבר מהחברה ההולנדית ואם אפילו לדייק, אנה מארי הייתה זאת שסידרה לה את המשרה הזאת. עם החלפת החוויות ביניהם, גדי הביע את התעניינותו לשלומה של אנה מארי. "אני כבר שנים לא בקשר איתה" הגיבה "אבל אתה בטח שואל לשלומו של הילד ?". גדי הרים את גבותיו בחוסר הבנה ולאחר מספר משפטים נוספים כבר הבין שלאנה מארי יש כיום ילד בן 7 שתמיד חשבה שהוא ממנו. כבר הבנתי לאן גדי חותר. "אני לא רוצה להעיר מתים" הסביר גדי "אבל אני חייב לדעת אם זה הילד שלי". על אף שיכל פשוט להרים טלפון הוא בחר לגלות זאת בדרך הסמויה, דרכי. 

 

ז'אן

על פניו זו אינה חקירה סבוכה ובאמצעות בארני, חוקר הולנדי, קיבלתי תוך מספר ימים את הפרטים הנחוצים לי. אנה מארי אותרה כתושבת שכונה קטנה בעיר הנמל הידועה, רוטרדם ואם לשניים. הבכור ז'אן, ילד כבן 7 אשר נולד כשבעה חודשים לאחר הפרידה של גדי ואנה מארי ויש גם את ניקולה שהיא בת שנתיים. בבירור במשרד הפנים ההולנדי פרטי אביו של ז'אן מופיעים כלא ידועים. הנתונים היבשים כבר נתנו את התשובה המתבקשת, אנה מארי נשאה ברחמה עובר בזמן שנפרדו. 

 

אנה

מסרתי את ממצאי לגדי והוא התקשה להסתיר את רגשותיו המבולבלים ולי היה ברור כי הבירור איתו תם ובטח לא נשלם. כעת גדי כבר רצה לדעת עליה הכל, החל מצילומים של הילד ועד לכל פרט אפשרי על חייה של אנה מארי וכך מצאתי את עצמי נוסע אל הארץ השטוחה בעולם.

בארני החוקר אסף אותי מנמל סכיפול וליווה אותי למלון שלי, ותיאמנו את המשך פעילותנו המשותפת. את הבוקר למחרת פתחנו בתצפית על ביתה של אנה מארי וקצת לפני השעה שמונה, כשהגיעה הסעת בית הספר של ז'אן, דאגנו לתעד עבור גדי סדרת תמונות של הילד, מקיפה ככל שאפשר. שני ימי חקירה נוספים בהולנד השלימו לי את מירב הפרטים שהייתי צריך: אנה מארי חיה בדירת 3 חדרים ברוטרדם ומגדלת באמצעים דלים את ילדיה. עד לפני חצי שנה היא חיה עם גבר, אביה של ניקולה. היא מתפרנסת מעבודתה כברמנית וכן מטיפולי קוסמטיקה בביתה. 

 

התעלומה

עדכנתי בפרוטרוט את שולחי, "מה אתה חושב לעשות הלאה ?" תחקרתי את גדי שסיפר לי כי בימים אלה הוא לא מוצא מנוחה בעניין ומרגיש חייב לאנה מארי והילד. נראה כי גדי משלים עם העובדות ובכוונתו לשתף את אשתו במידע ולתמוך כלכלית באנה מארי. "אני רק לא מבין למה היא לא סיפרה לי ? היא, יותר מכולן, הייתה צריכה לדעת שאני לא אתכחש לילד ואתמוך בהם ?" הרהר לעצמו גדי בקול רם. גדי לא הרהר לבדו ומצאתי את עצמי מתחבט עם אותן שאלות. מדוע אישה תיקח על עצמה אחריות כזאת כשהיא יכולה לחלוק אותה עם אדם נוסף ועוד אדם שאוהב אותה ? למה היא הייתה צריכה להקריב את עצמה ? 

מבלי לתכנן יתר על המידה, מצאתי את עצמי יושב על הבר בפאב של אנה מארי, מחכה להזדמנות שלי. המקום היה ריק, יחסית לשעה המוקדמת וכך בין בירה אחת לשניה פלירטטתי קצת עם אנה מארי, שבטח סתם עשתה את עבודתה נאמנה. מהר מאד השיחה קלחה וכפי שהימרתי, הזכרת המילה "ישראל" נתנה לי את תשומת הלב ששאפתי להגיע אליה. היא סיפרה שלפני מספר שנים היה לה סיפור אהבה עם בחור ישראלי "ומה קרה ביניכם?" חיטטתי בחייה "הבחור חזר לישראל ואני לא הסכמתי לעזוב את הולנד" ענתה בגילוי לב "את מצטערת ?" המשכתי "אני כבר לא יודעת, הרבה דברים התפתחו מאז" סיימה ויותר מזה לא הצלחתי לדלות ובוודאי לא להבין את כוונתה. שבתי חזרה למלון אך לא לפני שקבעתי עם אנה מארי טיפול פנים קוסמטי אצלה בבית. 

 

וידוי אישי

הופעתי כמתוכנן בביתה של אנה מארי. נדמה היה לי שהיא חשה הקלה כשהבינה שבאמת באתי לטפל בפניי ולא הייתי עוד אחד ממחזריה מהבר. בנינוחות יכלנו להמשיך את השיחה מאמש. כמובן שלא מיד המטרתי עליה שאלות על המקרה שלה אלא, כחוקר מנוסה, כוונתי את עצמי לאט למטרתי. כמו תמיד, השיטה הוכיחה את עצמה, סיפרתי לאנה מארי סיפור אישי שלי, מרגש מן הסתם, והוא כלל בתוכו אשה זנוחה וילד משותף וכך לאחר ששאלה מספר שאלות חטטניות, עליהם עניתי בשמחה ככל שרק יכולתי לדמיין, הרגשתי נח לתחקר אותה בחזרה. "תראה, כשנפרדנו הייתי כבר בהריון עם ז'אן ובכל זאת נתתי לו ללכת" סיפרה "לא יכולתי להסתכל לו בעיניים אם רק ידע שהילד לא שלו" וברגע אחד הכל נהיה ברור. אנה מארי, שעל אף אהבתה לגדי, סבלה מבדידות עקב שעות העבודה המטורפות שלו, התפתתה לרומן עם גבר אחר. היא לא רצתה לשמור על ההיריון אולם כשגדי בישר לה על חזרתו לישראל היא החליטה אחרת…

 

הכותב הינו סאם זיברט, חוקר פרטי ובעליו של משרד "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

חוקר פרטי

חוקי המשחק