n
דף הבית / חוקר פרטי / גיס חמישי

גיס חמישי

"ליאור חדש בעסקי החשדנות. הוא אמנם שם לב שאשתו מזכירה לאחרונה יותר את שמו של הבחור, אך זה עובד איתה, לכן זה נראה טבעי. מה שמשך את תשומת לבו היה דווקא האירוע שהוא לא נכח בו".

זוג מתנשק
צילום : PIXABAY

לבית הקפה השכונתי שלי הגיע זוג. זה כבר עורר את תשומת לבי כי הייתי לגמרי משוכנע שליאור אמר לי שמדובר בחשד לבגידה. "תכיר, זאת עדנה" אמר. לחצתי את ידה "אנחנו נשואים". הרמתי גבה. למה הם פנו אלי?! קיוויתי שליאור לא פירש בצורה לא נכונה את מודעת הפרסום שלי, שמעודדת לשיקום הקשר בעזרת ידיעת האמת. "אני מקווה שהבנת שאני חוקר פרטי" עניתי "ולא מטפל זוגי". שניהם צחקו. "אנחנו אמנם נשואים" עדנה הגיבה הפעם "אבל לא אחד לשני".

ליאור חדש בעסקי החשדנות. הוא אמנם שם לב שאשתו מזכירה לאחרונה יותר את שמו של הבחור, אך זה עובד איתה, לכן זה נראה טבעי. הוא מכיר את עודד היטב. הוא ביקר בביתם מספר פעמים, אך מעולם לא חשד שקורה משהו מתחת לאפו. למעשה, הוא אפילו לא העלה זאת במחשבתו. מה שמשך את תשומת לבו היה דווקא האירוע שהוא לא נכח בו. לרויטל היה חתונה של אחת מחברותיה לעבודה. לרוב היא תמיד מתחננת שיצטרף אליה, אלא שהפעם היא פטרה אותו מנוכחות. מצד אחד, הוא שמח לא ללכת, מצד שני, זה הפתיע אותו. מאדם אחר שעובד איתה הוא שמע שרויטל ישבה כל הערב ליד עודד וגם רקדו יחד. זה כבר היה תמוה בעיניו. הוא לא התאפק ושאל אותה על זה. "מה?! אסור קצת לשמוח?!" הייתה תגובתה.

 

חוסכים בעלויות

היום, בעידן הסלולארי, הוא יכול לספר דברים רבים. ליאור ניצל כל הזדמנות על מנת לחטט בו. לא היה קשה לגלות את כמות השיחות הנכנסות והיוצאות בינה לעודד. זה כבר לא היה טבעי בעיניו שהשניים מנהלים כזאת כמות של שיחות. כמובן שהוא שיתף אותה בזה, ואילו היא הסבירה זאת כענייני עבודה, ותו לא. עצם זה שבהחלט יתכן שאלו רק מדברים בהקשר של עבודה, או אפילו כידידים טובים, עורר ספק מה אצל ליאור, ולכן לא יכול היה לעשות עם זה דבר. בשלב כלשהוא, החליט שהוא לא מסוגל פשוט להניח לזה, והחליט לעשות מעשה. "שלום, עדנה?" שאל בטלפון "זה ליאור" והסביר לה בדיוק איך הם קשורים זה לזו. "אני חושד שלרויטל יש רומן עם עודד". עדנה לא התמהמה בתגובתה "בוקר טוב. מה לקח לך כל כך הרבה זמן?!". הוא לא ציפה לקבלת פנים שכזאת.

עדנה מספרת שכבר שנים היא חושדת בשניים, ואילו עודד כל פעם מחדש מצליח להוריד אותה מהרעיון הזה. "אז למה לא אמרת לי דבר?" שאל. "ומה הייתי אומרת לך? שגם אני לא יודעת

דבר?". עדנה החליטה לפעול בטקטיקה של תשאול ללא הרף. היא כל הזמן התעניינה איפה הוא מסתובב ועם מי, כדי לא לתת לו רגע דל או זמן פנוי. זה לא עזר לה להפסיק לחשוד, אולם זה מה שעלה בדעתה לעשות כדי לשמור על הקיים. אבל עכשיו, כשליאור פנה אליה, הוא הציע לה שיפנו יחד לחוקר פרטי כדי לאמת את חששותיהם, וכך יוכלו לחסוך בעלויות.

עכשיו הכל היה ברור. שמעתי בשקיקה את סיפור שני הצדדים ואיך הכל מצטלב. העובדה ששניהם מולי ממקדת מאד את שעות הפעילות המעקב, והערכתי כי ניתן לגמור את התיק הזה ביום יומיים בלבד. אחרי שמסרתי להם את העלויות, עדנה אמרה: "כרגע צריך להרגיע את העניין כי עודד חושד שאני יודעת והוא יזהר כעת". כך סיכמנו את הפגישה ונפרדנו. כשלא שמעתי מהם לאחר שבוע, פניתי לעדנה ולליאור בנפרד. עדנה הסבירה לי כיצד הזמן הנוכחי הוא לא הזמן המתאים, ואילו ליאור סיפר לי כיצד הוא בקושי מצליח להחזיק מעמד כל יום מחדש. שבועיים נוספים עברו ואין שינוי. כשאתה חוקר פרטי שמתמחה בתחום האישי, אתה לומד לראות את הדברים מנקודת מבט רחבה יותר. אחד הדברים שלמדתי להבחין בהם הוא שיש אנשים שלא מסוגלים להתעמת עם המצב, גם אם הכתובת רשומה על הקיר בצורה בולטת. זה מובן שלכולם קשה עם זה, אך יש כאלה שממש קופאים ומפחדים לעשות משהו בקשר לזה. פוחדים מהשלכות לא רציונאליות. לא היה קשה לראות שעדנה היא אחת כזאת. ליאור לא העלה זאת בדעתו. הוא סבר שהיא תרצה לחשוף זאת כמוהו אך קיבל את דבריה שזה לא הזמן המתאים. החלטתי להיות בקשר מולו כדי לטפטף כל פעם נתון נוסף לגבי מצבים כאלה כמו למשל, איך זה שהיא חושדת כבר שנים ולא עשתה עדיין כלום עד כה. איך זה שתמיד זה לא זמן טוב?! זה נושא עדין מבחינתי כי שניהם היו אלו שפנו אלי. כל יומיים טפטפתי משהו חדש. בשלב כלשהוא הוא החליט לקחת זאת על עצמו. "ברשותך, אני אעשה זאת ללא ידיעת עדנה". הסביר. הוא עוד לא הבין לגמרי שזה הסיכוי היחידי שלו לגלות את האמת. אחת כמוה בטוח היתה מסכלת את זה איכשהו.

 

המצב החדש

ליאור האמין שיום שישי זה היום שלנו, ובצדק. היא יצאה מהבית קצת לאחר השעה שמונה בבוקר, ושלוש שעות מאוחר יותר סיימנו את החקירה עם צילום שלה עם עודד. כשנפגשנו באותו יום מאוחר יותר כדי שיראה את החומר המתועד, הוא התקשר לעדנה כדי ליידע אותה במצב החדש. עדנה היתה בהלם: "אבל אמרנו שמחכים לשעת כושר" שמעתי אותה אומרת לליאור, לאחר עוד מספר משפטים הוסיפה: "אני מתחננת. אל תפוצץ את זה מול אשתך. עודד יזרוק אותי אם זה יתפוצץ". האמת לגביה נחשף גם. זה היה החשש האמיתי שלה. אם ליאור יתעמת עם רויטל, יש סיכוי שהם ייפרדו, מה שהופך את רויטל פנויה ואטרקטיבית עבור בעלה, עודד. זה היה הפחד הכי גדול שלה. שיזרוק אותה ויקח את רויטל. כל עוד רויטל נשואה, היא יודעת שעודד יישאר בבית. אמרתי שזה לא תמיד רציונלי, לא?!  זאת הסיבה שהיא רצתה לעכב זאת במידת האפשר.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות