n גירושין בהסכמה | גל גפן
דף הבית / יעוץ משפטי / גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

הפתרון של גירושין בהסכמה מאפשר לזוגות שכבר בחרו לצאת לדרך חדשה לעשות זאת מתוך הסכמה הדדית ורצון טוב לסיים את הליך הגירושין ברוח טובה

יעוץ משפטי
יעוץ משפטי

לצערנו, לא מעט זוגות מסיימים את הנישואים שלהם, או הזוגיות שלהם, ומתגרשים, או נפרדים, ולרבים מהם יש גם ילדים אשר היו שמחים אם אבא ואמא היו נשארים ביחד במקום "להיקרע" בין שניהם ולפעמים גם בין הנאמנות לצד כזה או אחר. יש הרבה מקרים בהם הצדדים נוטרים טינה לצד האחר והטינה הזו מועברת באמצעות הילדים, מה ששם אותם באמצע הסכסוך בין ההורים.

 

היתרונות של גירושין בהסכמה

הפתרון של גירושין בהסכמה מאפשר לזוגות שכבר בחרו לצאת לדרך חדשה לעשות זאת מתוך הסכמה הדדית ורצון טוב לסיים את הליך הגירושין ברוח טובה ובכך למנוע חיכוכים וסכסוכים רבים שהם מנת חלקם של הזוגות הבוחרים להתגרש בהליך ארוך ומייגע בבית המשפט.

יתרון נוסף של גירושין בהסכמה – מדובר בהליך קצר אותו מאשרים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, או כל בית דין דתי אחר במדינת ישראל. הליך של גירושין בהסכמה יכול להיות בן מספר חודשים בודדים בעוד הליך בבית המשפט או בבית דין רבני עלול להתמשך מספר שנים.

הבונוס שנוסף להליך הגירושין המקוצר הן העלויות הנמוכות בהשוואה להליך בבית המשפט, גם מבחינת האגרות וגם מבחינת שכר הטרחה לעורכי הדין. 

גירושין בהסכמה מעלים את הסיכוי שהצדדים יקיימו את חלקם בהסכם הגירושין בדיוק מן הסיבה שהאמור בהסכם התקבל בהסכמתם והם הגיעו להסכם מתוך הבנה ורצון משותף ולא מתוך כורח וכפייה.

 

היתרון החשוב ביותר של גירושין בהסכמה

לדעתי, היתרון החשוב ביותר של גירושין בהסכמה הוא השמירה על הילדים בתוך כל התהליך של הגירושין, גם כך קשה לילדי הזוגות המתגרשים להסתגל למצב החדש והוספת סכסוכים והתדיינות ממושכות של הוריהם בבתי המשפט אינה תורמת לטובתם הנפשית. 

רצוי שגם זוגות, אשר קיים ביניהם קרע עצום, ישאפו להגיע למצב בו ישבו ביחד עם עורכי הדין שלהם ויגיעו לגירושין בהסכמה. צריך תמיד לזכור שכאשר יש ילדים באמצע השאיפה לסיים את הגירושין כמה שיותר מהר היא לטובת הילדים.

גירושין מתמשכים גורמים לילדים "להיקרע" בין הוריהם ולעיתים להרגיש שהם צריכים לבחור צד ולמי עליהם להיות נאמנים יותר, מצב זה עלול להיות לפגוע בהם מבחינה נפשית גם לטווח הרחוק של חייהם, עלינו לשמור על הילדים שלנו לבל ייפגעו ולאפשר להם להמשיך לחיות מבלי להפריע יותר מדי לשגרת חייהם.  

 

לסיכום

אם ניקח את כל היתרונות שנמנו לעיל, ניתן להגיע למסקנה המתבקשת שהגעה להסכם בתהליך של גירושין בהסכמה היא הדרך העדיפה ביותר מכל הבחינות האפשריות. יש לזכור שלאחר הגירושין כל צד מקים לעצמו תא משפחתי נפרד עם עלויות בהן הוא ישא לבדו, שכר הדירה או המשכנתה לא תתחלקנה בשניים וכך גם יתר ההוצאות החודשיות כגון חשמל, מיסי עירייה ומים, לכן חשוב לשמור על הרזרבות שנועדו להוות את רשת הבטחון לזמנים קשים ולא לבזבז את המשאבים הללו על תהליך גירושין כואב, מתמשך ויקר אשר פוגע בכולם.

 

מאמר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו ככזה, כל מקרה נבחן לגופו על פי נסיבותיו

 

למידע נוסף:

חביבי קובץ' משרד עורכי דין

כתובתינו: רוטשילד 79, קומה 1, פתח – תקווה

טלפון: 053-4563667

לביקור באתר:  לחץ כאן

 

**כתבה שיווקית. התכנים נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין**

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי: האם אבחון מוטעה או מעוכב הוביל למצב?