n
דף הבית / רחובות / חדשות רחובות / בשעה טובה: תכנית עיר נקייה יוצאת לדרך

בשעה טובה: תכנית עיר נקייה יוצאת לדרך

לקראת חג הפסח צוותי אגף חזות העיר עובדים במרץ בכל השכונות כדי להכין את העיר לחג. מערך הניקיון פועל באופן מוגבר בפינוי אשפה, גרוטאות וגזם וניקיון הרחובות

e290743d-3807-4b54-abc4-f7b1357a7869

לקראת חג הפסח שיתקיים בעוד כשבוע, אגף חזות העיר מתגבר את כוחות הניקיון והפינוי בכל השכונות והאזורים. בימים הקרובים ולקראת חג הפסח ראש העיר מתן דיל יצא לסייר בשטח עם סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, זהר בלום ומנכ"ל העירייה, מאיר דהן יחד עם עובדי מערך הניקיון.

כדי שהעיר תהיה נקייה בחג הפסח אך גם באופן שוטף, עיריית רחובות קוראת לתושבים לקחת חלק פעיל בתכנית הניקיון במרחב הציבורי, שתצא לדרך בשבועות הקרובים.

התכנית תפעל בשלושה מישורים:
• שיתוף פעולה עם התושבים – הכולל הקפדה על הוצאת גזם ופסולת מוצקה בימים המותרים בלבד והשלכת הפסולת אל תוך הפחים הפזורים בעיר, לא לידם ולא מעליהם.
• חיזוק תחום ההסברה – בדגש על ימי הוצאת האשפה, מחזור, ורתימת התושבים למאמץ שמירה על הניקיון.
• אכיפה – פקחיות ופקחי העירייה יחלו לבצע אכיפה מוגברת ברחבי העיר. במסגרת פעולות האכיפה, פקחים שיאתרו פסולת המושלכת למרחב הציבורי לא בימי ההוצאה ירשמו דו"ח למשליכי האשפה בסך 730 ₪. אכיפה מוגברת תפעל באזורים בעיר בהם הוצאת פסולת שלא ביום ההוצאה חוזרת על עצמה.

תושבי העיר מתבקשים להוציא גזם וגרוטאות בימי הפינוי של הרחוב שלהם בלבד. ניתן לאתר בקלות את מועדי פינוי האשפה והגזם ברחוב המגורים שלכם באמצעות אתר העירייה > https://www.rehovot.muni.il/254/
תושבות ותושבי העיר מתבקשים להוציא את הגזם והגרוטאות בערב לפני יום הפינוי (החל מהשעה 15:00 יום לפני המועד הקבוע לפינוי ועד השעה 6:00 בבוקר ביום הפינוי).

חל איסור מוחלט על הוצאת גזם ופסולת מצוקה בימים בהם לא מתקיים פינוי ברחוב והיא עלולה לגרור דו"חות מיותרים.

שימו לב לשינויים במועדי פינוי אשפה ביתית במהלך חג הפסח:

• אזורי הפינוי הקבועים ליום שלישי ה-23.4 יפונו בצאת החג בשעות הלילה.
• אזורי הפינוי הקבועים ליום שני ה-29.4.2024 יפונו במוצאי שבת ב-27.4 בשעות הלילה.

פינוי גזם ופסולת מוצקה:
• לא יתקיים פינוי גזם ופסולת מוצקה באזורי הפינוי הקבועים ליום שלישי ה- 23.4.2024.
• לא יתקיים פינוי גזם ופסולת מוצקה באזורי פינוי הקבועים ליום שני ה- 29.4.2024.

ביעור חמץ:
עיריית רחובות מעמידה לרשות הציבור שני מוקדים לביעור חמץ:
• רחבת החול בבית העלמין מרמורק
• רחבת החול בבית העלמין גורודסקי

מועד זמן סופי לביעור חמץ הוא ערב חג הפסח, יום שני, י"ד בניסן, 22.4 בשעה 11:19.
חשוב לדעת! בערב החג תתבצע אכיפה מוגברת בכל רחבי העיר ויחולקו דוחות למבעירי אש במקומות האסורים ולכן אנו קוראים לתושבים לבער את החמץ במקומות המותרים בלבד.

ראש העיר מתן דיל: "עיר נקייה היא מטרה משותפת של כולנו. היכולת לשנות את המצב הקיים טמונה בשיתוף הפעולה בין התושבים והעירייה. בימים אלה אנחנו מגבשים תכנית חדשה שנועדה לשפר את רמת הניקיון ותחזוקת הניקיון בכל העיר. אני קורא לכל התושבים להצטרף אלינו ולהוציא את האשפה רק בימים המותרים".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר: "בימים האחרונים תגברנו את מערך הניקיון בכל העיר כדי שכולנו נוכל ליהנות מחג נקי ושמח. בשבועות הקרובים אנחנו נפנה לכל התושבים בעיר, בשכונות שונות ובשפות שונות כדי לגייס את כולם לשמירה על ניקיון וטיפוח העיר, רק ביחד נוכל להפוך את רחובות לנקייה".

מנכ"ל העירייה מאיר דהן: "כדי לשנות לטובה את מצב הניקיון בעיר אין מנוס מאכיפה מוגברות ומתן קנסות לתושבים המוציאים ערמות פסולת שלא בימי הפינוי. אני מבקש מהתושבות והתושבים להקפיד על הנחיות פינוי האשפה והגזם בחג הפסח וגם באופן שוטף, כדי לשמור על העיר נקייה ולהימנע מקנסות מיותרים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

33

בת ים: מי ראה את סטניסלב?

תפריט נגישות