דף הבית / חולון / חולון חינוך / חולון: בעיר נערכים לפתיחת שנת הלימודים

חולון: בעיר נערכים לפתיחת שנת הלימודים

גיוס מורים וגננות, היערכות ללמידה מרחוק, השתלמויות של מאות מורים במערכי שיעור מרחוק, חלוקת מחשבים ניידים לתלמידים, עבודות שיפוץ וניקיון במוסדות החינוך. כך זה הולך להיראות בעוד כשבועיים במערכת החינוך של חולון

חזית בית הספר בן צבי בחולון

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, בעוד כשבועיים תיפתח שנת הלימודים תשפ"א בכל מוסדות החינוך בעיר. לכולם ברור, שגם השנה הזו תדרוש הרבה גמישות ויכולת השתנות בהתאם לצרכים

בתקופת הקורונה ולקחי הלמידה מהשנה החולפת לובנו ונלמדו במהלך הקיץ. מערכת החינוך של חולון על כל רבדיה, במינהל ובמוסדות החינוך, נוקטת בשורה של פעולות כדי להתאים עצמה לצרכים המשתנים.

למרות תנאי אי הוודאות, צוות מינהל החינוך מטפל לא רק ב"דחוף" אלא גם יוזם ויוצר תכניות חינוכיות חדשניות.

בעיר נקלטו כ-250 מורים וגננות לכל שכבות הגיל, בהם 85 תומכי חינוך,  ומונו מספר מנהלות חדשות: גלית לוי, מנהלת קמפוס קריית שרת, הילה אגסי-בנימיני, מנהלת חטיבת אלון, שוש גרג'י, מנהלת חטיבת ארן ועינת רויטר, מנהלת מתי"א.

גני הילדים יפעלו במתכונת רגילה בהרכב מלא שישה ימים בשבוע כאשר העבודה תיעשה בקפסולות סגורות. מינהל החינוך יספק מענה מקצועי וזמין למנהלות הגנים ותיערך בחינת דרכי העבודה וההסתגלות בהתאם לצורכי הגיל.

בימים אלה מתגבשת תכנית לביצוע שני ימי הסתגלות עם ילדי הגן החדשים והוריהם והודעה על כך תצא בקרוב.

     פעילות בגני ילדים עירוניים בחולון בתקופת הקורונה צילום-עיריית חולון (1) פעילות בגני ילדים עירוניים בחולון בתקופת הקורונה צילום-עיריית חולון (2)

פעילות בגני הילדים בזמן הקורונה


בבתי הספר היסודיים ילמדו כיתות א'-ד' חמישה ימים בשבוע, כאשר כיתות א'-ב' ילמדו בכיתות מלאות וכיתות ג'-ד' בקפסולות. כיתות ה'-ו' ילמדו בקפסולות – יומיים לפחות בבית הספר ושלושה ימים בלמידה מרחוק.

כל מנהלי היסודיים יחד עם הצוותים החינוכיים השתתפו בהאקתון לשבירת פרדיגמות מסורתיות של מערכת השעות, תוכנית הלימודים, גיל התלמידים, מסגרת הכיתה והמורים המלמדים.

בנוסף, כ-500 מורים השתתפו בקורסי קיץ במרכז לחדשנות חינוכית אתחלא שהתמקדו בלמידה משולבת (היברידית) סינכרונית וא-סינכרונית ובתכנון שבועי של תכני הלמידה. במהלך שנת הלימודים תינתן למנהלים ולמורים גמישות פדגוגית ובניית מערכת שעות המבוססת על בחירה של מורים ושל תלמידים.

פתיחה מחודשת של בית הספר גולדטק בחולון בצל מגבלות הקורונה. צילום-עיריית חולון (7)בית ספר בן צבי

כיתות בבתי הספר גולדטק ובן צבי

לאור המצב, תינתנה רצועות זמן לשיח רגשי, ללמידה פרויקטלית, לשיתופיות ולפיתוח מיומנויות של לומד עצמאי. יינתן דגש לחיזוק החוסן הרגשי ותחושת המסוגלות של מורים ותלמידים בהתייחס לקטיעת הרצף הלימודי, הרגשי והחברתי בתקופת הקורונה.

בבתי הספר העל יסודיים ילמדו חמישה ימים בשבוע, לפחות יומיים בכיתות ובשאר הימים בלמידה מרחוק. יושם דגש על שכבות שזו שנתן הראשונה במסגרות – שכבת ז' ושכבת י' – ובחודש הראשון יוזמנו תלמידים אלה לימים נוספים של למידה.

הספרייה המחודשת בבית הספר אילון. צילום-עיריית חולון (4)

הספרייה המחודשת בבית הספר אילון

יצוין, כי הלמידה בעל יסודי תתקיים במספר דגמים, תוך התחשבות במאפייני הקהילה הבית ספרית. כ-200 מורים השתתפו בקורסי קיץ במרכז לחדשנות חינוכית אתחלא שהתמקדו בלמידה משולבת (היברידית). במישור הפדגוגי מופו כל הצרכים של בתי הספר והוקם "קבינט פדגוגי",  המורכב ממנהלים וממורים, שייתן מענה בשעת חירום.

על מנת לאתר מורים להוראת  חמש יחידות לימוד במתמטיקה נוסד בשיתוף עם המכון הטכנולוגי מסלול  לימודים של שנתיים, שאליו נרשמו 25 מורים שיהוו את העתודה העירונית וישתלבו בהוראת המתמטיקה בבתי הספר.

גם שיתוף הפעולה עם "קרן טראמפ" ממשיך זו השנה השלישית בעיר להעלאת הזכאות לחמש וארבע יחידות מתמטיקה. כמו כן, במהלך השנה ימשיך פיתוח הלמידה דרך פרויקטים בבתי הספר ולמידה במרחב העירוני, וזאת באמצעות מפגשי למידה וקהילות למידה.


מסגרות החינוך המיוחד ילמדו במתכונת מלאה שישה ימים בשבוע. במהלך השנה יפותחו תכניות והתאמה דיפרנציאלית בתחום הטיפולים בלמידה מרחוק בבתי הספר ויועמקו שיתופי הפעולה עם החינוך הרגיל, המתי"א  והשרות הפסיכולוגי לצורך היערכות לקליטת התלמידים עם הסל האישי ועקב עליה משמעותית של מספר הילדים הזכאים לשירותי החינוך המיוחד.

תתבצע הטמעת יישום תיקון 11 לחוק החינוך המיוחד – הרחבת המענים של שרותי החינוך המיוחד לקידום השתלבות התלמידים במסגרות החינוך הרגיל.

חנוכת מרחב למידה לקיימות ולחדשנות בבית הספר רביבים בחולון, צילום-עיריית חולון (1)

חנוכת מרחב למידה לקיימות ולחדשנות בבית הספר רביבים. צילומים: עיריית חולון

האגף לחדשנות חינוכית ימשיך להתמקד בהכשרה ובהטמעה של פדגוגיה חדשנית ושל למידה משולבת (היברידית) בשיתוף עם אגפי מינהל החינוך עפ"י הגיל, בהטמעת סביבות ענן (גוגל ומייקרוסופט) בבתי הספר, בהרחבת התשתיות הטכנולוגיות בבתי הספר והצטיידות באמצעי "קצה" ובהקמת חממה לעידוד ולפיתוח יוזמות חינוכיות של אנשי החינוך בעיר.

יצוין, שגם בתחום הפיזי נעשו בחודשים האחרונים ובמיוחד בתקופת הקיץ שיפוצים ושדרוגים במוסדות החינוך לרבות הקמת מרחבי למידה חדשניים M-21, עבודות איטום, צביעה והנגשות, גידור ומסלעה.

בנוסף, התבצעו עבודות בטיחות, התקנות של מערכות לגילוי אש ועשן, שיפוץ מקלטים וכן עבודות להתאמת מוסדות החינוך לקראת שנת הלימודים.

ראש העיר מוטי ששון: "פתיחת שנת הלימודים בתקופה לא פשוטה זו מציבה אתגרים גדולים למערכת החינוך איך ליצור למידה משמעותית ומועילה גם בתנאי ריחוק וקשיים אוביקטיביים. לא נחסוך במאמצים ובמשאבים על מנת לאפשר לילדי העיר ולצוותים החינוכיים לקיים את שנת הלימודים בצורה טובה, בריאה ומוצלחת"

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

משטרה. אילוסטרציה

חולון: נעצר מפוקח מין שהתחזה ברשת