n בדיקת MRI פרטית – הבדיקה שיכולה להציל לך את החיים | גל גפן
דף הבית / צרכנות / בדיקת MRI פרטית – הבדיקה שיכולה להציל לך את החיים

בדיקת MRI פרטית – הבדיקה שיכולה להציל לך את החיים

בדיקת MRI, הקרויה בעברית דימוּת תהודה מגנטית, היא בדיקת הדמיה מקיפה ומתקדמת המשמשת להדגמת איברים פנימיים בגוף, ומהווה כלי אבחון מרכזי בעולם הרפואה

ביטוח
צילום: FREEPIK

בדיקת MRI זוהי המדוקדקת והמדויקת ביותר שניתן להציע כיום בתחום הדימות, ומפנים אליה לא אחת כשלב שלאחר ביצוע בדיקת CT (סוג נוסף, מקיף פחות, של בדיקת הדמיה). על בסיס ממצאי בדיקת MRI יכול הרופא לקבל החלטות לגבי המשך הטיפול הרפואי הנדרש וביצוע בדיקות נוספות במידת הצורך.

בדיקת MRI אפשר לבצע בשני אופנים: דרך קופת החולים או באופן פרטי. בדיקה בקופת החולים מצריכה קבלת הפניה ותיאום תור במועד הפנוי. את הבדיקה הפרטית ניתן לבצע בין השאר גם כאשר המטופל מעוניין להיות בטוח במאת האחוזים כי האבחון שקיבל לתוצאות בדיקת MRI שבוצעה בקופת החולים או בבית החולים הוא נכון ומדויק, כדי להתאים עבורו טיפול רפואי מיטבי.

היתרונות שמציעה בדיקת MRI פרטית

ביצוע הבדיקה באופן פרטי מציע כמה ערכים מוספים מהותיים:

קביעת תור מוקדם – בשעה שקביעת תור לבדיקת MRI בקופת חולים מצריכה המתנה ממושכת בשל העומס שעימו מתמודדת מערכת הבריאות הציברית במדינה, MRI פרטי אפשר לקבוע בעיקרון מהיום למחר, בכל רחבי הארץ, ללא שהיות.

פענוח מקצועי של ממצאי הבדיקה – בדיקת MRI מבוצעת לרוב למטרת הדמיית איברים פנימיים רגישים ומורכבים כמו MRI  מוח, בטן ועמוד שדרה, ולכן קיימת חשיבות עליונה לדיוק באבחנה. בדיקת MRI פרטית מבוצעת בבית חולים או במכון ייעודי המאובזרים במכשור הנדרש לבדיקה זו. נוסף על הפענוח שמתקבל מטעם בית החולים, ניתן במסגרת MRI פרטי גם פענוח מקצועי על ידי נוירו-רדיולוג מומחה בכיר, המאפשר הגעה לאבחון המהימן והמדוקדק ביותר.

הקטנת ההסתברות לטעות באבחון – כאשר מדובר במצב רפואי מורכב ובאיבר רגיש שלגביו מבוצעת בדיקת ה-MRI, עולה הסבירות לטעות בפענוח. שגיאות כאלה עשויות לבוא לידי ביטוי באי גילוי של מחלה או ממצא רפואי מחשיד, ועקב כך מניעת מתן טיפול נדרש באופן שעלול להסב למטופל נזק רב, לעיתים בלתי הפיך. לחלופין, לפעמים מבוצע במסגרת הפענוח אבחון יתר, מתגלה מחלה שאינה קיימת בפועל, והמטופל מקבל טיפולים מיותרים שאינו נדרש להם. לפיכך, במצבים מורכבים ורגישים מומלץ לפנות לביצוע בדיקת MRI באופן פרטי. בדיקה זו, המבוצעת בקפדנות ומפוענחת על ידי רופא מומחה, מציעה סיכון מופחת לטעות באבחון.

פענוח מהיר של ממצאי הבדיקה – בדיקת MRI פרטית מציעה יתרון נוסף בדמות מהירות פענוח ממצאי הבדיקה. שעה שבמערכת הציבורית העמוסה, בבתי החולים ובקופות החולים, משך ההמתנה הממוצע לממצאי הבדיקה עומד על כשבועיים, בבדיקת MRI פרטית הפענוח מתקבל בתוך יממה בלבד. בכך נחסכת מהמטופל תקופת המתנה ואי ודאות, והוא יכול לקדם את הטיפול בבעיה הרפואית שממנה הוא סובל במהירות וללא שיהוי.

בדיקה המבוצעת לכל צורך ומכל סיבה – מאחר ש-MRI היא בדיקה שעלותה גבוהה, לעיתים קופת החולים אינה מוכנה להפנות אליה מטופל, ומסתפקת בשליחתו לבדיקת CT בלבד. במקרים אחרים הקופה מסכימה לספק את ההפניה הנדרשת לביצוע בדיקת MRI, אולם משך ההמתנה לתיאום תור הוא ממושך. בדיקת MRI פרטית מהווה דרך להתגבר על משוכות אלה. ניתן לתאמהּ לכל צורך ובכל עת, בשגרה או בחירום, בקלות ובנוחות, ללא צורך להתמודד עם קשיים בירוקרטיים.

ליווי אישי – בבדיקת MRI המבוצעת באופן פרטי, הנבדק אינו עובר את ההליך בגפו. נציגים מטעם החברה אשר מבצעת את הבדיקה מלווים אותו לאורך התהליך, והוא נהנה מקבלת מענה מיידי לצרכיו וכן שירותים שונים הנדרשים לו באופן אישי.

 

 

 

 

*כתבה שיווקית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פייסבוק

5 דגשים של ניהול עמודי פייסבוק כמו אלופים