תנועה במשבר

רונן דמארי

 

מאז החלו המגעים הקואליציוניים עם צוות המו"מ של ראש העיר הנבחר רז קינסטליך, התגלעו חילוקי דעות בין חברי הסיעה כאשר יו"ר התנועה איתן שלום ומיכל קלדרון שמוקמה במקום השלישי הביעו נכונות להצטרף לקואליציה החדשה, בעוד שחברת המועצה יפעת מאירוביץ'-יפת, שותפתו הפוליטית של שלום להנהגת התנועה התנגדה לכך. גורמים המעורים בפרטים ידעו לספר השבוע ל"גל גפן" כי הרקע להתנגדותה היא העובדה שלא קיבלה את תיק איכות הסביבה והבריאות (מאירוביץ'-יפת מועסקת כיועצת סביבתית עבור מספר רשויות –ר.ד) תחומים בהם היא יכולה לתרום רבות מניסיונה המקצועי.

לאחר ישיבה של הסיעה סוכם כי כל אחד מהשלושה יוכל להחליט באופן עצמאי על הצטרפות לקואליציה ושלום וקלדרון בחרו לעשות זאת.

במסגרת ההסכם שנחתם מולם, נקבע כי שלום יעמוד בראש חברה עירונית חדשה בתחום הספורט. התחום יוצא מאחריותה של החברה העירונית שהייתה אמונה עליו עד עתה. בנוסף שלום יחזיק בתיק חדש שייקרא תיק מגדרים, במסגרתו יוכל לפעול לשוויון מגדרי לרבות יצירת מדד מגדר עירוני, להבטחת שוויון מגדרי בוועדות ובדירקטוריונים.

קלדרון תקבל את תיק החינוך הממלכתי דתי (בתיאום עם מחזיקת תיק החינוך ממלאת מקום ראש העיר ליאל אבן-זהר –ר.ד) ותיק התרבות התורנית.

נכון למועד סגירת הגיליון, מונה הקואליציה של קינסטליך 21 חברים מתוך 29 חברי מועצה, כאשר נמשכים המגעים להרחיב אותה.

בעוד שכניסתה של קלדרון לקואליציה לא הפתיעה את המעורים בנעשה בזירה הפוליטית, העובדה ששלום נכנס לקואליציה ללא שותפתו הפוליטית, עוררה לא מעט תגובות לאור שיתוף הפעולה ההדוק ביניהם במהלך כל הקדנציה הקודמת.

שלום אמר השבוע ל"גל גפן": "חבל לי מאוד שיפעת לא איתי בקואליציה. היא אחת מחברות המועצה הטובות שיש בעיר והייתי שמח שגם היא תהיה בעשייה".

מאירוביץ'-יפת ביקשה שלא להתייחס לסוגיה בשלב זה.

איתן שלום

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות