על המוקד

רונן דמארי

מנהלת המוקד העירוני, ניצה אבירם שאמורה לסיים את תפקידה במהלך שלושת החודשים הקרובים, היא העובדת הבכירה השלישית שמפוטרת מהעירייה לאחר הבחירות, כאשר בחודש שעבר דוברת העירייה לשעבר טליה סומך ומנהלת השירות, פניות הציבור ושיל"ת, מיכל ישראלי – סייפר, קיבלו הודעות על סיום העסקתן. גורם בכיר בקואליציה של ראש העיר, רז קינסטליך, אמר לאחרונה ל"גל גפן": "רז הזכיר מספר שמות של עובדים בחוזה בכירים שהוא מתכוון לפטר אבל לא הייתה ישיבה או דיון מיוחד בנושא הזה. הבנתי שהוא לא מוכן יותר לשלם את חוזי הבכירים הגבוהים. היו עובדים בכירים שנקלטו בתהליך פחות מסודר, ראש העיר רוצה לצמצם במשרות ובהיקף עלויות השכר ולכן עשה את הצעד הזה. יש עוד כמה עובדים שככל הנראה יקבלו בקרוב הודעה על הפסקת העסקתם בעירייה".

העובדים המועסקים בעירייה על ידי חוזה אישי בשכר בכירים, חוששים במיוחד לעתידם ומשתדלים להישאר עד כמה שניתן מתחת לרדאר של הנהלת העירייה.

נראה כי הקו המנחה את הנהלת העיר הוא לפטר עובדים שמידת נחיצותם מוטלת בספק באופן הדרגתי, על מנת שלא לזעזע את המערכת העירונית יתר על המידה.

 

ביקורת מבית

בתוך כך, מספר חברי מועצה מתחו השבוע ביקורת על העובדה שסגן ראש העיר, אריה כהן, מועסק במשרה מלאה כשהוא אמון על תיק המוקד העירוני שבעיניהם היקף העבודה בו אינו גדול במיוחד. אחד מחברי המועצה אמר השבוע: " סגן ראש עיר שמקבל שכר מאוד מכובד אחראי על דבר כל כך קטן כמו מוקד עירוני, כשבפועל אין לו ממש נגיעה לנושא? אני לא מבין איך דבר כזה קורה. כמעט בכל מחלקה בעירייה יש לו בני משפחה לכן הוא מנוטרל מלעסוק בנושאים שקשורים אליהם. יוצא שהוא סגן עם לשכה ועוזר ומנהלת לשכה כשבפועל הוא לא בדיוק האיש הכי עסוק בעירייה".

כהן התייחס לטענות ואמר ל"גל גפן": "אני עושה כל מה שאומרים לי, מבחינתי כל מה שיבקשו ממני לעשות אני עושה. אני כל היום משרת את הציבור מהבוקר עד הלילה אם אני מחזיק תיק כזה או תיק אחר. מה יש בתיק? הכל. אתה יודע מה זה מחזיק תיק מוקד עירוני? זה להיות ראש עיר קטן. להתעסק עם הכל מכל כל. כל הפניות וכל הבקשות מביטחון ועד רמזורים בכבישים ועד הוצאת פחים מהבוקר עד הלילה".

 

-אתה לא יכול להבין מהיכן מגיעות הטענות כלפיך?

"אנשים קשקשנים, יש להם עיניים צרות עלינו, אבל על אפם ועל חמתם אנחנו תמיד נבחרים ומצליחים בסיעתא דשמיא גדולה. אני לא צריך מחמאות מאף אחד, הכל בסדר ברוך השם. זה תיק מאוד מורכב, הרבה יותר מכל מינהל אחר, זה תיק שמחזיק סביבו את כל המינהלים בפועל. לא פעם אנשים מתקשרים אליי בשתים עשרה בלילה כדי לקבל תשובות על כל מיני בעיות".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "חשוב להבהיר, תיק המוקד העירוני הוא תיק חשוב, מרכזי ולב ליבה של העשייה העירונית. ראש העירייה שם את נושא השירות כאחד התחומים הבולטים שהוא מתכוון לשפר. הגדרת המוקד העירוני כ"תיק קטן" מצביעה, ככל הנראה, על השקפת עולם שונה ביחס לחשיבות השירות לתושב".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות