דף הבית / חדשות העיר משני / סקר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: תושבי העיר – המרוצים ביותר מאיכות החיים בעיר וסביבת מגוריהם

סקר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: תושבי העיר – המרוצים ביותר מאיכות החיים בעיר וסביבת מגוריהם

רונן דמארי

תושבי העיר הם המרוצים ביותר מאיכות החיים בעיר ומסביבת מגוריהם. כך פורסם בסקר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2017 שבדק את שביעות רצון התושבים בשמונת הערים הגדולות בישראל בתחומים שונים. בנוסף מצא הסקר כי תושבי העיר הם המרוצים ביותר ממצבם הכלכלי ומהכנסתם.
הדירוג של תושבי העיר היה במקום הראשון במגוון רחב של תחומים הקשורים לאיכות החיים בעיר ולאזור מגוריהם ביניהם הפארקים באזור מגוריהם (73.7%), הניקיון (73.7%), איסוף האשפה (83.1%), מצב הכבישים (74.2%) ושביעות הרצון מהדירה בה הם מתגוררים (89.0%). בנוסף, 90.4% מהתושבים שנשאלו העידו כי הם מרוצים מאד מאזור מגוריהם, הנתון הגבוה ביותר מבין כל שמונת הערים שנבדקו.
כמו כן נשאלו התושבים בסקר על מידת שביעות רצונם ממצבם הכלכלי. גם כאן , נמצא כי תושבי העיר ראשון לציון הם המרוצים ביותר ממצבם הכלכלי ומהכנסתם. בכל הנוגע לשביעות רצון התושבים ממקום עבודתם, העיר דורגה במקום השני עם  91.3%.
כאמור, ראשון לציון דורגה במקום הראשון באיכות החיים מבין הערים הגדולות הודות למיקום בשלישייה הראשונה בעשר מתוך 13 קטגוריות (מקום ראשון בשמונה קטגוריות). וכמו בכל סקר, יש גם מקום לשיפור, בשתי קטגוריות נוספות, דורגה ראשון לציון במקום השישי והשביעי מבין שמונה הערים הגדולות, שתי קטגוריות שמתייחסות לשביעות רצון מיחסים חברתיים ומשפחתיים. 95.2% מתושבי העיר מרוצים מהקשר עם המשפחה, לכאורה נתון גבוה, אך מדובר רק במקום השישי מבין שמונה ערים. ו-80.7% מרוצים מהשכנים, נתון המדרג את העיר במקום השביעי.

 

צילום: עידן גרוס

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות