דף הבית / חדשות העיר משני / מחפשים פתרון

מחפשים פתרון

רונן דמארי

ביום שלישי שעבר התקיים דיון בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בצו מניעה שהגישה העירייה על מנת למנוע השבתה של חלק מגני הילדים בעיר. הבקשה עסקה בהודעת הסתדרות המעוף לסייעות בעיר כי אין לפתוח גני ילדים ללא גננת, זאת בעקבות השבתה זמנית של גן ילדים בעיר שעליה הכריזה הסתדרות המורים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של גל גפן

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


בית הדין הדגיש בפני הסתדרות המעו"ף כי פעלה בניגוד לחוק בניגוד לדין תוך פגיעה בתושבי העיר, שעה שהכריזה על שביתה פראית וחסרת אחריות ללא כל בסיס חוקי ומנעה כניסתם של ילדים לגן. לאחר שהשופטת שמעה את טענות הצדדים היא ביקשה מההסתדרות לחזור בה מבקשתה להשבתת מוסדות העירייה לרבות מוסדות החינוך וביקשה מנציגי העירייה לקיים מו"מ לפתרון הבעיות עליהם הצביעה הסתדרות המעו"ף.

לאחר היוועצות ולבקשת בית הדין חזרה בה ההסתדרות מכל טענותיה בדבר השביתה והעירייה הסכימה לבקשת בית הדין לקיים שיח, תוך שהיא שומרת על מלוא זכויותיה וזכותה הניהולית לנהל את העירייה ועובדיה לטובת התושבים והורי הילדים.

ראש העירייה, רז קינסטליך, שנכח בדיון פנה לבית הדין והדגיש בפניו את חשיבות עבודתן של הסייעות ואת רצונו להיטיב עמן ולתגמלן בהתאם: "פנינו בבקשה כבר לפני מספר שבועות לאפשר לנו לתת לסייעות מענק אי היעדרויות". אמר ראש העיר "עיריית ראשון לציון עשתה ועושה הכל על מנת להגדיל את מצבת כוח האדם של הסייעות, אך לדאבוני מדובר בבעיה ארצית שטרם קיבלה את שיתוף הפעולה של ההסתדרות".

לדיון קדם מכתב חריף ששיגר יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר –טל מכתב חריף לקינסטליך, בו התריע מפני "פגיעה מכוונת בוועד העובדים על כך שקיים אחר החלטות האיגוד המקצועי – התנהלות פסולה ואסורה המנוגדת לדין".

במכתב מציין בר-טל כי בעקבות החלטת ההסתדרות להשבית את אחד מגני הילדים בשבוע שעבר על רקע מחסור בסייעות, זומנו מזכירות ועד העובדים לשיחה אצל מנהל אגף משאבי אנוש בעירייה, שלומי רון, לצורך "שיבוץ מחדש".

במכתב מצוין: "אין כל צל של ספק כי סמיכות הזמנים בין המועד שבו החליט ועד העובדים לקיים אחר החלטת הסתדרות המעו"ף, לבין המועד שבו הורית לפגוע בועד העובדים באמצעות הפסקת עבודתן של כל מזכירות הועד, מלמד על החלטתך לפגוע בועד העובדים, באופן פסול, אסור ומנוגד לכל דין. הסתדרות המעו"ף בראשותי רואה בחומרה רבה את התנהלותך ומבקשת להביא לידיעתך, כי על פי חוק הסכמים קיבוציים, הנך מנוע מלהתערב בהנחיותיו של ועד העובדים, אשר פועל בהתאם להנחיות האיגוד המקצועי וודאי שאינך ראשי לפגוע במזכירות ועד העובדים ובועד העובדים עצמו , עקב כך שועד העובדים קיים אחר הנחייה של האיגוד המקצועי".

יו"ר ועד העובדים, רוני כהן, ביקש השבוע לצנן את הלהבות ואמר בשיחה עם "גל גפן": "בית הדין המליץ לשני הצדדים שכל צד ימשוך את הפניה שלו ושנשב ונדבר. יש בעיה בגיוס סייעות, זו בעיה כלל ארצית, אנחנו מנסים בכל מיני דרכים למצוא פתרון ולשפות אותן על מנת שתבואנה לעבודה. אנחנו מכירים את הבעיה, זה התחיל עם הסתדרות המורים כשגננת אמרה שהיא לא מוכנה להגיע לעבודה כי אין סייעת שנייה בגן".

על הכוונה לנייד את המזכירות של הוועד מתפקידן ועל מכתבו של בר –טל לראש העיר, אמר כהן כי "העניין מאחוריהם" וכי הוועד יחד עם הנהלת העיר עוסקים כעת בניסיון לפתור את סוגית הסייעות.

מהעירייה נמסר כי "מאז רפורמת הסייעת השנייה קיים מחסור בכוח אדם בגנים ובצהרונים בארץ, ואנו עושים כל שניתן כדי למנוע מחסור בצוותי הגן, עמלים על גיוס עובדות מיומנות ומספקים הדרכות והכשרות. לפני מספר שבועות הציע ראש העירייה לממונה על התקציבים באוצר שהעירייה תקצה תקציב למענק אי היעדרויות והעלאת שכר הסייעות, אך לצערנו ההצעה לא אושרה. עיריית ראשון לציון תמשיך לעשות כל שביכולתה על מנת להגדיל את מצבת כוח האדם של הסייעות ובמקביל אנו בוחנים פתרונות ורעיונות יצירתיים על מנת לתגמל את הגננות והסייעות על חריצותן ומסירותן".

רוני כהן
צילום : ארכיון

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

שש בש. אילוסטרציה

רב אומן