דף הבית / חדשות העיר משני / מחפשים חלופות

מחפשים חלופות

רונן דמארי

ליאורה ניאזוב הגיעה בשבוע שעבר לישיבת המועצה יחד עם קבוצת הורים שביקשה למחות על כוונת העירייה למקם גני ילדים בשטח בית הספר. מועצת העיר דנה בהצעתו של חבר האופוזיציה דורון אוזן שביקש לקיים דיון דחוף בנושא. הדברים הוצגו על ידו כאשר ההורים עמדו מחוץ לאולם הישיבות עם שלטים המתריעים על בעיות התחבורה הקשות שקיימות כבר כיום בשכונת רמז, על הרעש שצפוי לעלות מגינת המשחקים של גני הילדים בסמיכות לכיתות א' ב' וביקשו שלא לפגוע בשטח המחיה של תלמידי בית הספר.

הצעתו של אוזן הצטרפה לשאילתה של חברת האופוזיציה יפעת מאירוביץ' יפת בנושא שצפויה לעלות לדיון בישיבת המועצה הקרובה.

ביום שני השבוע התקיימה ישיבה בנוכחות אוזן ומאירוביץ' יפת, נציגות ההורים והדרג המקצועי בעירייה במהלכה סוכם כי יתבצע סיור נוסף בשטח בניסיון לבחון מיקום חלופי לגני הילדים.

אוזן מסר השבוע ל"גל גפן": "אין ספק שהשיח הוא חשוב ואני שמח לסייע לקבוצת ההורים ותושבי השכונה. ישנן המון שאלות על התהליך שהתרחש כאן כמו דרך הטיפול בהיתר – הפרטים שם לא מדויקים ואין עדיין היתר. לא נעשתה מדידה, לא ביצעו סקר בדיקת היתכנות תחבורתית בשטח, בדיקה לגבי הקטנת הצפיפות בשטח המחיה של התלמידים, פתרון לבעיית הרעש שתעלה מחצרות גני הילדים בעקבות סמיכותם לכיתות א-20 מטר בלבד, חוסר משווע בחניות הסמוכות לבית הספר, אין פתרונות העלאת והורדת נוסעים ועוד. ולכן אנחנו לא מוותרים ונעשה כל שבידינו כדי למצוא פתרון שיהיה טוב להורים ולילדים כאחד בשכונת רמז".

ניאזוב אמרה ל"גל גפן": "הצגנו בישיבה את העמדה שלנו, את הכאב של ההורים שחושבים שזה לא נכון להציב את המבנים יבילים במרכז בית הספר ולהשפיע על חיי התלמידים באופן כזה דרסטי, זאת מעבר לבעיה התחבורתית ברחוב ויניק שכבר קיימת כיום ועשויה לגדול. מדובר בילדים שההורים צריכים לחנות את הרכב ולהכניס אותם לגן. התכנון המקורי לא היה מיטבי מבחינתנו. דרשנו פתרונות תחבורה ולבחון שוב אם מחויב המציאות שהיבילים יעמדו בבית הספר, קראנו לבחון חלופות".

-איפה זה עומד כרגע?

"בעקבות ההצעה של דורון בנושא והשאילתה של יפעת הוחלט שתיערך פגישה של נציגות ההורים חברי המועצה דורון ויפעת ועובדי עירייה מהדרג המקצועי. הפגישה התקיימה וסוכם בה על סיור בשטח במהלכו ייבחנו חלופות".

צילום: פרטי
צילום: פרטי
דורון אוזן. צילום: יח"צ

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות