דף הבית / חדשות העיר משני / מהטפסים לאינטרנט

מהטפסים לאינטרנט

רונן דמארי

מינהל הכספים והתקשוב בעירייה משיקים אפשרות לתשלום באתר האינטרנט העירוני עבור ארבעה משירותי העירייה: תיק מידע תכנוני לחלקה, תיק מידע להיתר, בקשה לקבלת מידע ובקשה לכריתה או העתקת עץ. באתר הראשי יש ללחץ על לשונית "תשלומים מקוונים" המופיעה בצד שמאל של המסך. לאחר מכן תכנסו ל"פורטל התשלומים והמסחר האלקטרוני לרשויות מקומיות". בחלק העליון של המסך יש לבחור את "ראשון לציון" כרשות מבוקשת ולאחר מכן את אחת משלוש האפשרויות: אגרת כריתה/העתקה, חוק חופש המידע ושירותים הנדסיים. לאחר בחירה זו, יש לבחור את השירות המועדף.
השירות הראשון יאפשר לכל אזרח קבלת מידע תכנוני מפורט עבור כל חלקה ברחבי העיר.  השירות השני הוא תיק מידע להיתר המכיל מידע תכנוני מפורט המתמקד בכתובת ובעבודות המבוקשות: זכויות הבניה בקרקע, תאום תשתיות עירוניות, הנחיות תכנוניות של גורמים שונים כמו אגף תשתיות, כיבוי אש, איכות הסביבה, פיקוד העורף וחומרי עזר נוספים שישמשו את המתכננים בעבודתם. גובה האגרות עבור תיק המידע עבור חלקה עומד על 194 ₪.  המידע המפורט מכיל רשימת תכניות בנין עיר החלות על המגרש בין שהם תקפות, מופקדות או שפורסמה הודעה על הכנתן. לאחר התשלום עבור שירות זה, יחל התהליך במערכת רישוי זמין כפי שנקבע בחוק.
השירות השלישי נוגע לקבלת מידע במסגרת חוק חופש המידע. דרך אתר האינטרנט ניתן למלא טופס מקוון ולהגישו. רק עם תשלום האגרה באתר  והגשת טופס הבקשה, יחל הטיפול בה. התשובה תינתן, גם היא, דרך הרשת, באמצעות הדואר האלקטרוני. אגרת הבקשה לקבלת מידע עומדת על 20 ₪. השירות הרביעי נוגע לכל אזרח המעוניין לכרות עץ או להעתיקו, כמובן תחת סיבה עניינית כמו סכנה מהתמוטטות, עקב בנייה במקום וכו'. אי הסדרת הנושא ברישיון עלול לגרום לתביעה משפטית מצד רשות הטבע והגנים, וזאת על פי חוק הגנת האילנות. לאחר הגשת טופס הבקשה לאישור עקרוני בנושא,  ובמידה ותאושר הבקשה, האזרח יוכל לשלם עבור אגרת הנפקת הרישיון בסך 48 ₪.

לפורטל התשלומים:
https://www.citypay.co.il/ecommerce/default.aspx?siteid=1&rashut=283000

 

פורטל התשלומים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות