טיפול רשלני

רונן דמארי

מגזר הדין עולה כי הנאשם הורשע בשתי עבירות של טיפול רשלני בתרופות או בחומר רעיל, בשתי עבירות של מכירה, השכרה או הפצת טובין לשם מסחר ושתי עבירות של הפרת הוראה של פקודת הרוקחים.

בחלק הכללי לכתבי האישום פורטו מספר תרופות המיועדות לטיפול באין אונות ואשר מכירתן, לאור החומר הפעיל שבהן, מותנית בבדיקה ובקבלת מרשם רפואי, טרם הנפקתן.

משרד הבריאות אסר על ייבוא, מכירה והפצה של תרופות מפרות וטבליות לטיפול באון, נשוא כתבי האישום, בישראל

התרופות נשוא כתבי האישום יוצרו על ידי גורם שזהותו אינו ידועה, ללא פיקוח ובקרה של משרד הבריאות, או כל גורם מוסמך אחר. תרופות אלה, לרבות אריזותיהם והמדבקות עליהן, סומנו בסימני המסחר, שלא על ידי בעל הסימן ושלא ברשותו, באופן העלול להטעות אדם אחר. משרד הבריאות אסר על ייבוא, מכירה והפצה של תרופות מפרות וטבליות לטיפול באון, נשוא כתבי האישום, בישראל.

עוד צוין כי בתקופות הרלוונטיות לכתבי האישום, לא היה הנאשם בעל סימני המסחר הרשומים וכן, לא היה רוקח או בעל רישיון או בעל רשות לשווק או לייצר מוצרי און על פי כל דין. כמו כן, כל המכירות המפורטות בכתבי האישום נעשו שלא באמצעות בית מרקחת, מבלי שהוצג מרשם רפואי ומבלי שהקונים עברו בדיקת רופא עובר לניפוק התרופות המפרות ומוצרי האון.

במהלך חיפוש בחנותו של הנאשם בראשון לציון, נמצאו 510 תרופות מפרות מסוגים שונים. התביעה ציינה כי במעשיו של הנאשם היה משום סיכון חיי אדם

במהלך חיפוש בחנותו של הנאשם בראשון לציון, נמצאו 510 תרופות מפרות מסוגים שונים.

התביעה ציינה כי במעשיו של הנאשם היה משום סיכון חיי אדם וזאת מעבר לפגיעה בזכויות יוצרים של החברות, בפגיעה הכלכלית בהן ובפגיעה התדמיתית במדינה. כן, הדגישה כי העובדה כי בעניינו הנאשם צירף מספר תיקים מלמדת כי הוא אינו נרתע מן הדין והוא שב ומבצע עבירות.

ב"כ הנאשם הדגיש כי הנאשם ביצע את המעשים על רקע מצב כלכלי מורכב  והדגיש את נסיבותיו האישיות של הנאשם. עוד צוין כי פרט להסתבכותו זו עם החוק, הנאשם נעדר עבר פלילי, ללא מנטליות עבריינית. הוא הודה מיד במיוחס לו ונטל אחריות על מעשיו.

ב"כ הנאשם הדגיש כי הנאשם ביצע את המעשים על רקע מצב כלכלי מורכב  והדגיש את נסיבותיו האישיות של הנאשם

מעשים חמורים

נשיאת בית המשפט השופטת עינת רון, ציינה בגזר הדין: "מעשיו של הנאשם חמורים והם פוגעים פגיעה קשה ומשמעותית בערכים חברתיים מוגנים לא מעטים.

במעשים אלו, יש כדי לסכן באופן ניכר את שלום הציבור ואת בריאותו. הופקו תרופות ותכשירים שאינם מקוריים, ללא בקרה של משרד הבריאות או כל גורם מוסמך אחר. הם הונפקו ושווקו לציבור ללא בדיקה מוקדמת של רופא, ללא מרשם רפואי, הגם שאפילו התרופות המקוריות מחייבות בדיקה רפואית והנחייה באשר למינון הנכון לנטילת התרופה. מעבר לכך יש במעשיו של הנאשם כדי לפגוע בזכויות יוצרים של חברות ובזכויות הקנייניות שלהן. עוד היו במעשיו כדי לפגוע בחיי מסחר תקינים".

עם זאת היא ציינה כי היא שוקלת לקולא את גילו המתקדם של הנאשם (67) את עובדת היותו נעדר עבר פלילי, את העובדה שהודה במיוחס לו וכי לא נפתחו נגדו תיקים נוספים.

בסופו של דבר היא גזרה על הנאשם עונש של 11 חודשי מאסר בפועל, שבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 7,500 שקלים.

אילוסטרציה

 

אילוסטרציה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות