דף הבית / חדשות העיר משני / זיהמו וישלמו

זיהמו וישלמו

רונן דמארי

 

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, ב-11 הזדמנויות שונות בין השנים 2013-2012, הוזרמו שפכים גולמיים מזהמים מתחנת השאיבה המצויה בשטח שיפוטה ובאחריותה של מועצת גן רווה, מצפון לקיבוץ פלמחים ומדרום לנחל שורק, אל חוף הים, כל זאת בידיעת המועצה והעומד בראשה.

כתב האישום שהוגש הוא תוצאה של חקירה פלילית שביצעה היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה כנגד הנאשמים, אשר למרות הדרישות החוזרות ונשנות לטיפול במפגע, לא פעלו די כדי להסירו.

הנאשמים הודו והורשעו במסגרת הסדר טיעון בביצוע ריבוי עבירות לפי חוק המים, חוק למניעת זיהום הים ממקורות יבשתיים וחוק שמירת הנקיון.

"במסגרת הסדר הטיעון, המועצה לקחה על עצמה התחייבות לנקות את חוף פלמחים מפסולת, התחייבות שהתנגדה לה באופן עקרוני מזה שנים"

 

ראש המועצה הודה כי הפר את חובת הפיקוח המוטלת עליו בחוק מניעת זיהום הים ממקורות יבשתיים ובחוק שמירת הנקיון, ולא נקט בכל האמצעים הסבירים הנדרשים על מנת לשמור על תקינותה של תחנת השאיבה בכל עת, באופן אשר ימנע הזרמה של שפכים ממנה, העלולים לגרום לזיהום הים ולכלוך רשות הרבים.

בנוסף, במסגרת הסדר הטיעון, המועצה לקחה על עצמה התחייבות לנקות את חוף פלמחים מפסולת, התחייבות שהתנגדה לה באופן עקרוני מזה שנים.

בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט להטיל על הנאשמים עונש הולם ומרתיע, שכן מדובר בעבירות שבוצעו על רקע כלכלי עקב אי הקצאת משאבים כנדרש: "המועצה הפכה את המשאב הציבורי לרכושה הבלעדי של המועצה והיכולת של הציבור ליהנות מהמשאב מופקעת", טענה עו"ד עדי דמתי שגיא במהלך הדיון. "משאבים אלה הם חשובים וחיוניים והם הפכו ממקור של חיים והנאה למטרד ולמקור של מחלות עקב שפכי ביוב בים. מצופה מהרשות המקומית לשמור על משאבים ציבוריים ולציית לחוק".

בית המשפט קיבל כאמור את עמדת הפרקליטות והטיל על המועצה קנס בסך של 300,000 ₪ ועל ראש המועצה קנס בסך של 20,000 ₪.

כסף
אילוסטרציה

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות