דף הבית / חדשות העיר משני / "החלטת ביניים"

"החלטת ביניים"

רונן דמארי

 

ועדת הערר לתכנון ובנייה במחוז מרכז פרסה את נימוקיה על פני שבעה עמודים, תוך שהיא מדגישה שההיתר ניתן בהתאם לתוכנית רצ/17/1 , ולכן "אין מקום להתלות את ההיתר".

בהחלטת הוועדה נאמר בין היתר: "אין בפי העוררים כל הסבר לכך מדוע לא העלו את טענתם להיעדר זכויות בנייה במקרקעין מיד לאחר שהובאה לידיעתם ההחלטה הראשונה בנושא. לא הובהר מדוע הטענות בנושא הסדר והתנועה מביאות למסקנה שמדובר בהיתר שניתן בניגוד לתכנית. מכל מקום ובכלל הנסיבות האמורות, לאחר עיון בתגובה הוועדה המקומית אין בטענות כדי להצדיק את התליית ההיתר כבר בשלב מקדמי זה".

עוד נאמר בהחלטה: "כאמור לפי הנמסר העירייה כבר פעלה לשם יישום ההחלטה והפעלת הגנים בשנת הלימודים הקרובה ומקובל עלינו שהנזק מהתליית ההיתר הינו גדול בכלל הנסיבות ונוכח אופי הטענות בנושא אי החוקיות, איננו רואים מקום להתלות את ההיתר בשלב זה".

עם זאת יצוין כי הוועדה לא דחתה את הערר על הסף וכי צפוי להתקיים דיון נוסף בסוגיה בעוד מספר שבועות.

 

 

בעירייה מרוצים

בעירייה הביעו שביעות רצון מההחלטה וציינו כי במסגרת כוונת העירייה להפחית את כמות הילדים בגני הילדים ברחבי העיר, הוקמו עשרות גני ילדים, ביניהם שתי כיתות גן בבית הספר ניצנים: "המטרה הייתה לתת מענה להורי השכונה כבר השנה עבור ילדיהם, בסמוך לבתיהם. כאשר במקביל העירייה מקימה קומפלקס גני ילדים קבועים במתחם ״גן המוסיקה״, המיועד למבני ציבור. הבקשה להיתר להצבת שני המבנים אושרה בהליך תקין העומד בדרישות החוק ותואמת את התכנית לבנייה של מבני ציבור בשטח עירוני".

בעירייה ביקשו להרגיע את חששות הורי תלמידי בית הספר ניצנים שהתנגדו למהלך וציינו כי התקיימו מספר פגישות בהשתתפות מנכ"ל וסמנכ"ל העירייה, וכן עם בכירי הנהלת העירייה, הן בעירייה והן בשטח: "במסגרת נכונות העירייה להבטיח את זרימת התנועה ובטיחות הילדים, הסכימה העירייה להוסיף מפרץ חנייה נשק וסע, לפתוח בהמשך כניסה אחורית נוספת ולסלול שביל המוליך אליה ואף הגיעה להסכמה עם בית האבות הבולגרי שיאפשר להורי וילדי בית הספר וגני הילדים בניצנים שימוש בחניון התת קרקעי".

בשבועות האחרונים נשמע בעיקר קולם של ההורים המתנגדים להצבת הגנים בבית הספר, אולם ישנם גם הורים המצדדים בהחלטה. אחד מהם אמר השבוע ל"גל גפן": "אפשר להבין את הכוונה של ההורים שמוחים נגד הצבת הגנים מכך שזה יקשה על החניות ויצור עומס בבקרים אבל לנו ההורים שיש ילדים שאמורים להיכנס לגן וייתן לנו פתרון לגן קרוב וללא עומס זה יותר טוב מאשר לא טוב על כף המאזניים זה עדיף מאשר לא היה. כל אלו שמוחים הם אנשים שאין להם אינטרס שיהיה שם גן כי אין להם ילדים בגיל הזה, זה הכל אינטרסים בשורה התחתונה יכול להיות שאם לי לא היה ילד בגיל הזה הייתי מזדהה אתם.

יש לי ילד שאמור להיכנס לגן ואת האינטרס שלי זה משרת וזה נוח לי שכולם יהיו באותו מקום. זה קרוב לי מבחינת פיזור ואיסוף של הילדים. לדעתי זה מבורך שראש העיר פותח עוד גנים כדי לצמצם את העומס. יש משהו במאבק שלהם מצד שני אם היה להם ילד שצריך להיכנס לגנים היו מדברים ופועלים אחרת".

 

 

נערכים לדיון באוקטובר

חברי המועצה דורון אוזן ויפעת מאירוביץ יפת, מגישי הערר והבקשה התייחסו השבוע להחלטת ועדת הערר: "העירייה לא צריכה להתפאר בכך שהפרה ברגל גסה את הוראות החוק בכך שהוציאה היתר בניה מבלי שהתקיימו כל התנאים להוצאות, אלא רק לאחר הערר שהגשנו קיימה את חובתה.

כפי שאמרנו יש דין אחד לעירייה ודין שונה לגמרי לתושב, התנהלות של איפה ואיפה; תושב עיר מעולם לא היה מקבל היתר בניה ללא השלמת התנאים, כך שהעירייה עושה ועשתה דין לעצמה.

מדובר כרגע בהחלטת ביניים בלבד של ועדת הערר ואנו נשקול את תגובתנו לקראת הדיון באוקטובר. יחד עם זאת, המאבק של תושבי השכונה לא הסתיים ואנו נמשיך לעמוד לצידם בכל יוזמה או פעולה. ההחלטה של העירייה בדבר הצבת הגנים בתוך שטח בית ספר ניצנים היא שגויה ויש לה השלכות ענקיות על התנועה ברחוב ויניק וכמובן על בטיחות הילדים, זאת בנוסף ללקיחת שטח משמעותי מחצר בית הספר והצבה של הגנים בסמוך למבנה כיתות א', דבר שיהווה מטרד של ממש. העירייה מכריחה הורים לשים את ילדיהם בגני הילדים בבית ספר ניצנים, למרות שחלקם הגדול ערערו, שכן הגנים רחוקים מביתם מרחק של כמה רחובות. לעירייה יש מבנה מוכן שהוציאה למכרז ברחוב קפלינסקי ולמרות זאת מתעקשת בהחלטה. אנו מקווים שהצדק יצא לאור ושמישהו בעירייה יתפכח".

יפעת מאירוביץ. צילום: יח"צ
דורון אוזן
דורון אוזן. צילום: יח"צ

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

בוקר קשה ברחובות

תפריט נגישות