דף הבית / חוקר פרטי / תכנית מגירה

תכנית מגירה

ניצן היה מתהולל סידרתי במשך שנים, אבל כשהחל לחשוד באשתו שגם היא פוזלת לצדדים, התמונה השתנתה

כשפגשתי את ניצן בפגישות עסקיות קשה היה שלא להבחין במבטי הזימה שנעץ בפקידותיו. הוא נהג לסנן מתחת לשפמו משפטים שטחיים בסגנון "אח, מה שאני הייתי עושה לה". עובדות החברה, נראו ככאלו שנבחרו במיוחד לטעמו, נאות ושופעות. הוא לא בחור נאה אבל יש לו כריזמה כובשת. עם הזמן נהפכתי לאיש סודו והוא שיתף אותי בחלק ממעלליו עם נשים שהכיר. "חיים רק פעם אחת" חייך "אני פשוט אוהב מין".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" ggdesk@d-news.co.il


את אשתו פגשתי פעם בכנס של החברה שלו. כשנגשתי לברכו בשלום, הציג אותי בפניה בשמי הפרטי בלבד. אחר כך ניגש אלי ואמר כי שיקר לה לגבי מקצועי "אתה עוסק במשהו עם מחשבים, בסדר?", כאילו ראה את הנולד. הם נראו לי מאד מרוחקים זה מזו, כאילו כל אחד מהם חי במסלול חיים אחר. בשישי אחד נפגשנו לצהרים מאוחרים במשרדו. כשצלצל הטלפון אמר "זאת בטח אשתי, היא כבר תחשוב שאני נמצא עם מישהי" אמר ולא טעה. זאת הייתה הפעם הראשונה ששיתף אותי על חייו המשפחתיים. ניצן אהב אותה מאד אך אהבה מסוג של חברה טובה ושותפה נהדרת לחיים, אבל בכל מה שקשור לסקס הוא תר אחר פתרונות תחליפיים. היא מבחינתה לא ויתרה לו, נהפוך הוא, היא התנגחה בו כל זמן שהייתה לה הזדמנות והביעה את חשדותיה. הוא מבחינתו המשיך למצוא תירוצים להיעלם מהבית או למשוך את שעות העבודה לצורך הנאותיו האחרות.

 

"קרתה תקלה"

"ניצן רוצה לפגוש אותך דחוף בצהרים" פנתה אלי מזכירתו. כשנפגשנו ניגש ישר לעניין "אני צריך מעקב אחרי אשתי" אמר "קרה דבר מוזר". ניצן היה עתיד לטוס יומיים לאחר מכן לחו"ל. בניגוד לפעמים אחרות, אשתו הציעה לו טרמפ לשדה. היא הזמינה במיוחד בייביסיטר בכדי להקפיץ אותו לנמל. "מחווה יפה" הערתי אולם לטענתו זה בדיוק היה העניין "היא לא מכינה לי אפילו כוס קפה בבית". תמוה היה בעיניו פרץ האכפתיות שקפצה עליה ולכן עלו בו חשדות. "וגם אם זה נכון, מה זה איכפת לך ?" שאלתי אותו כרמז לכך שידו אינה פוסחת על כמעט כל דבר שזז. "אתה לא מבין" אמר "אני דמות מוכרת. אני לא רוצה שילעגו לי מאחורי גבי". לא ידעתי אם זו הסיבה האמיתית או לא. התיאוריה המצ'ואיסטית הייתה שגבר אינו מסוגל לדמיין את האישה שלו עם מישהו אחר. אישית, פרגנתי לה על שבחרה לדאוג לצרכיה אולם תפקידי ונאמנותי ללקוח לא נותנים לי את הזכות לשפוט אותה או אותו. גם אם בתוך תוכי צידדתי בבחירתה, נשכרתי לבצע עבודה ולא התכוונתי לתת לדעותיי לפגוע בטיבה.

הייתי מוכן למעקב. על אף שראתה אותי בעבר ידעתי שלא תזכור אותי. העובדה שמדובר במעקב לילי חיזקה את בטחוני. שעתיים לפני המעקב ניצן התקשר "קרתה תקלה" אמר "הטיסה נדחתה לבוקר, קבל ביטול". "רק רגע" הפסקתי אותו, הרי חבל היה לפספס את ההזדמנות החד פעמית הזאת. נראה כי אשתו טרחה מאד לקראת הנסיעה הזאת. שיתפתי אותו בתוכניתי.

 

ליווי צמוד

בשבע בדיוק הייתי עם חוקר נוסף בביתו של ניצן. הוא ואשתו יצאו מהבית כמתוכנן וישבו לאכול ארוחת ערב קלילה בבית קפה. בשעה עשר כבר היה בנמל התעופה. ידענו כי השעה הקרובה היא המכרעת. היא נסעה לתל אביב והחנתה את רכבה בקניון. כשיצאה מהרכב והחלה לחזור על עקבותיה הבנו שהיא ממתינה. דקות ספורות לאחר מכן היא קיבלה שיחת טלפון והיא פנתה אל החניון. היא נכנסה אל לאנד רובר ירוקה. הם נסעו מהחניון לכוון חוף תל ברוך, אל הדיונות. נזהרנו במעקב אחריהם. כלי רכב נוספים חיפשו להתבודד בפינה שקטה משלהם וכך התאפשר לנו ללוותם. כשעצרו את רכבם, יצאנו מהרכבים. לאט ובשקט זחלנו אל גבעה סמוכה אשר צופה לרכב. המצלמה תיעדה את מה שביכולתה לקלוט. מבעד לזגוגיות הרכב, הם נראו מתפשטים ומתנשקים אולם לאחר זמן קצר החלונות התמלאו באדים ולנו נשארו רק צילומים של תזוזות הרכב אשר השאירו מקום לדמיון בלבד. חיכינו בסבלנות במקומותינו ומאוחר יותר נפתחו דלתות הרכב. השניים יצאו ממנו והתיישבו על מכסה המנוע על מנת להתכבד בסיגריה. היא הרכינה את ראשה על ברכיו ומדי פעם נתן לה שאיפה. הגיפופים שבאו לאחר מכן בישרו על מועדו של סיבוב נוסף. כשהיה מוכן חזרו אל הרכב והרקידו אותו בתנועות מונוטוניות עולות ויורדות. זה היה מספיק כדי להמחיש לניצן את מעללי אשתו. חזרנו אל הרכבים.

התקשרתי לניצן. על אף שטיסתו נדחתה הוא קיבל את הצעתי להמשיך בתכנית כרגיל ומיד לאחר שירד בשדה התעופה, לקח מונית אל צימר קרוב ללון שם. להפתעתי הוא שמח מהתוצאות. "מצוין" אמר "אפשר לראות את הצילומים בבוקר?". אישרתי זאת וסיימנו את המעקב לאחר שליווינו את הגבר אל ביתו בכדי לחשוף את זהותו.

למחרת התפנקתי על ארוחת בוקר במלון. ניצן חיכך בידיו לנוכח הצילומים המרהיבים ואני תמהתי לשביעות רצונו. הסתבר כי רצה את הראיות המרשיעות על מנת שישמשו לו לגיטימציה להמשיך להתהולל כבעבר ללא כל דאגה. מעין פוליסת ביטוח למקרה שתתפוס אותו. מן תכנית מגירה.

לימים, הוא עדיין לא חשף את קלפיו. באחת משיחותינו גילה לי כי מאז אותו יום, הוא מסתכל על אשתו בעין אחרת. כל הקטע הזה על החוף, גרמו לו לחשוק בה יותר מתמיד…

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל ggdesk@d-news.co.il

אולי יעניין אותך גם:

Image by Robert Balog from Pixabay

סיפורי חוקר: הפאב שלי