דף הבית / חוקר פרטי / פעמיים כאב

פעמיים כאב

כשדקלה רצתה להיפרד מבעלה בגלל שהוא בגד בה, הוא הבטיח לה שמדובר באירוע שולי וזניח ושכנע אותה לתת לו עוד צ'אנס. אחרי התלבטויות ועוד קצת זמן, האמת צצה

את הרגע הזה היא העבירה בדמיונה אינספור פעמים בשבועות האחרונים. זה אמנם היה מהול בתהיות וחששות רבים, אבל היה לה ברור מה הדבר שנכון לה. מה הכי טוב עבורה. זה התחזק עוד יותר כאשר שהצגתי בפני דיקלה את האמת הכואבת. תמונות שממחישות את מעלליו האחרונים של בעלה. "זהו. זה הסוף" אמרה נחרצות אבל מסתבר שלמציאות יש חיים משל עצמו.

הכרתי אותה מספר ימים קודם לכן כשהגיעה לפגישת יעוץ עם חשדות. היה לה יותר מחשד בסיסי. היא הייתה משוכנעת שהיא צודקת, אבל לא היה לה שמץ של מושג עם מי. היא התבשלה עם הרעיון הזה במשך חודשים ארוכים בטרם פנתה אלי. לא בגלל שהיא לא רצתה לדעת את האמת. היא רצתה מאוד אבל באופן די טבעי, כמו כולם, היא פחדה ממנה. אמת יכולה להיות כואבת, והיא רצתה להימנע בכל מחיר מלחוות את התחושה הזאת. כל עוד היא לא יודעת בוודאות, היא חשבה להתחמק מ"החוויה". עוד דבר שהיא הבינה מראש, שרגע לאחר התגלית היא תצטרך להתמודד עם ההשלכות ולהחליט על הכיוון שהיא תצעד בו. הרהורים על גירושין נרקמו והחלו לקבל תוקף משמעותי.

 

יותר מבולבלת

לחוקרים אין באמת תחומי התמחות, ובכל זאת אני מגדיר את עצמי כאחד שמתמחה בתיקים אישיים. אני מסביר ללקוחותיי לא פעם, שההתמחות לא באה לידי ביטוי בהכרח ביכולות חקירה גבוהות יותר, אלא בהבנה רבת שנים של כל נקודות המבט של הנושא הטעון רגשית הזה שנקרא זוגיות. עם השנים למדתי להכין את לקוחותיי לכל שלב ואפשרות שהם יצטרכו להתמודד אתו כדי לעבור את המשבר הזה, ללא קשר אם הם בוחרים לפרק או לשקם. גם את דיקלה הכנתי לשלב הבא. "נו, איך עברה השיחה?" התעניינתי עם דיקלה. ידעתי שלילה קודם היא התעמתה אתו על הרומן הלוהט. "בדיוק כמו שאמרת. אחד לאחד", ענתה "אני עוד יותר מבולבלת. אני לא יודעת מה להחליט". דיקלה חוותה על בשרה שאמנם יש לה ביד את העובדות היבשות, או ליתר דיוק במקרה שלנו "העובדות הרטובות", אבל עדיין חלק מהאמת מסתתר במוחו של בעלה. שאלות רבות ואמתיות כגון מתי זה התחיל? באיזה תדירות? איך הכירו? למה הוא עשה את זה? וכיוצא בזה…

אחרי שראיתי תרחיש כלשהוא אלפי פעמים, אני לא צריך להיות גאון גדול כדי לדעת מראש מה יקרה. כל ניסיון בעבר של דיקלה להוכיח את בעלה על הבגידה נכשל. אני תמיד אומר שלא מתעמתים עם מישהו על משהו שאתה לא יודע בוודאות. זה תמיד משאיר פתח מילוט לאותו אחד שיעשה הכל כדי לא להודות באמת. זאת בדיוק הסיבה שבאים אלי. לגלות את האמת. לכן הפעם, השיחה איתו הייתה קלה יותר. היא לא הייתה צריכה שהוא יודה בכלום, אלא רק עדכנה אותו במה שהיא יודעת ונתנה לו פרטים שסוגרים עליו. זה העלה את השיחה לשלב הבא, שבו בעלה מאשים את דיקלה במה שקרה. זה מגוחך אבל תמיד קורה. כשמכירים טוב את הסיטואציה, מבינים גם למה זה קורה. אם צולחים את השלב הזה כמו שצריך, זה מעפיל לשלב שבו צריך להחליט על הכיוון. משקמים את הקשר או לא.

 

משכנתא של מיליון וחצי ₪

אם דיקלה חשבה שהיא סגורה על עצמה קודם, נכונה לה הפתעה. אחרי שהוא עבר דרך השלבים של השיחה, הוא טען שהוא יעשה הכל כדי לא לאבד אותה. הוא התנצל אינספור פעמים, אמר שהוא אוהב אותה בלי סוף ושהרומן שלו היה שולי, לא חשוב וילדותי מצדו, ועוד המון אמירות אחרות. "אני מודה" אמרה לי כשנפגשנו "זה מחמיא. זה ממש נעים לשמוע על אף כל הכאב שמסביב". זאת גם הסיבה שספקות החלו לצוץ בהחלטתה של דיקלה להתגרש. בעלה הצליח לקנות במילותיו, תקווה מסוימת לקשר שלהם. "איך אנשים מחליטים מה לעשות?" שאלה. אני מודה שזה קשה ומבלבל, אבל יש דבר אחד שחשוב באמת בתוך סבך הנתונים והרגשות שמסביב, חייבים להבין מה ההתכוונות האמיתית של בעלה, ובתוך משבר של אמון קשה להבחין בה.

עברו עוד כמה ימים ודיקלה כבר החליטה לתת לו צ'אנס. מעבר לאמירות הטובות והמרגיעות של בעלה, שיקולים כמו ילדים רכוש ופרנסה הכריעו את זה. עד לאותו רגע עודדתי אותה על הבחירה ושמחתי עבורה. עכשיו כבר לא הייתי איש של בשורות. "אני צריך לשבת אתך על החקירה הכלכלית" הודעתי לה. חלק מההתכוננות לגט היה לבדוק את מצבו הכספי, כדי להבטיח את זכויותיה. לא מצאתי משהו חריג שהיא לא ידעה עליו, וזה היה סימן ממש טוב.

"הבעיה שיש לי זה עם המאהבת שלו" אמרתי לה בקושי רב. במהלך החקירה על בעלה, בדקתי קצת גם אותה. מה שמשך את תשומת לבי זה שלפני כשנה היא רכשה דירה בשכונה יוקרתית. מיד הוצאתי נסח טאבו מתוך חשש שבעלה של דיקלה רשום כאחד הבעלים אבל לא, המאהבת הייתה רשומה לבדה. לא בדיוק לבד אלא ביחד עם משכנתא של מיליון וחצי ₪. הטריד אותי איך בנק נותן סכום כזה גבוה לאור הגיל וגובה המשכורת של המאהבת. "זה הביא אותי לבדוק, ומסתבר שבעלך הוא מה שנקרא, לווה תומך", היכה בדיקלה ברק באותו רגע "הוא אחד הלווים על הבית שלה, אפילו שהוא לא רשום כבעלים". מה שזה אומר בתכל'ס, שבעלה לא סיים להגיד לדיקלה את כל האמת. בוודאות, הקשר שלו עם המאהבת לא היה רגעי או סתמי או שולי. גילוי נתונים עוזרים לחשוף את ההתכוונות האמיתית של מישהו. "זה עכשיו כואב יותר" הגיבה דיקלה "זה גם טורף את כל הקלפים מחדש". עד כמה שזה נשמע סרט רע, יש בזה גם משהו מרפא, ובכל מקרה הוא תמיד עדיף על פני חוסר וודאות והעולם השקרי שהיא חיה בו קודם.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות