דף הבית / חוקר פרטי / לא כוחות

לא כוחות

"מירב היא לא סתם שתלטנית ודעתנית. יש לה התנהלות רומסת. יואל למד לחיות אתה רק מהמקום שהוא זרם אתה. היום בדיעבד, הוא הבין שזה לא ממש עזר לו כי גם שהוא התנהל כך, הוא עדיין סבל ממנה, והוא נמצא היום בדיוק במקום שהוא לא חלם שהוא יהיה"

בכל מערכת זוגית, כל צד לומד מהר מאוד את מערך הכוחות ואת התפקידים שכל צד לוקח על עצמו, בין אם בהסכמת בן הזוג או לא. ההיגיון הפשוט הוא שזוגיות היא סוג מסוים של שותפות שווה, אבל המציאות מראה לנו אחרת. זאת אולי שותפות אבל לא בהכרח שווה. למשל, אחד לוקח על עצמו להכתיב את מדיניות הכספים, בשעה שאשתו קובעת את שיטת חינוך הילדים. אין בזה פסול או רע כל עוד זה באמת עובד.

יוצאת מדי ערב
אפילו שהוא לא היה מסוגל היה להגדיר זאת כך במילים אבל בפועל, יואל הבין מהר מאד את מערך הכוחות בבית. מותר לו לעבוד קשה כדי לפרנס כמה שיותר את משפחתו, ומעבר לזה אין לו שום זכות נוספת. מירב החליטה עבורו את כל השאר. אפילו בגדים הוא לא היה קונה לעצמו. מעולם לא הייתה לו בעיה עם זה. היה לו מאד נוח שהדברים מוכתבים על ידה.
כשישבתי אתו ניסיתי להבין את זה. מתברר שלא היה לו ניסיון עשיר לפניה, ולכן משהו בכניעות שלו ובשתלטנות שלה פשוט עבד טוב ביחד. הם התחתנו והביאו שלושה ילדים לעולם. יואל לא הגיע אלי מרצונו. אחותו זאת שחשבה שכדאי שיבוא אלי. היא אפילו עזרה לו לממן את החקירה. כבר חודשים ארוכים שמירב יוצאת מדי ערב, וחוזרת בבוקר מוקדם כדי לשלוח את הילדים לבית ספר ומשם ממשיכה לעבודה. במשך חודשים הוא לא אמר לאיש מילה על זה, עד לאחרונה לאחותו.
"מה הקטע?" הייתה אחת השאלות הראשונות שלי אליו. הוא לא תמים כפי שאחותו ניסתה להציג לי אותו. זה לא שהוא "אכל" את האמירות שלה שהיא סך הכל מבלה עם חברות, ופשוט נרדמת להם בסלון. הוא לא האמין לזה אבל מצד שני הוא לא העז להרהר במה היא כן עושה. הוא שם לעצמו מחסום מנטלי שגורם לו לא לחשוב על זה ופשוט לקבל את זה כמו שזה. אם הוא לא יודע בדיוק, הוא לא צריך להתמודד עם זה.
"להתמודד עם מה?" דחקתי בו פשוט להגיד את זה. זה יעזור לו לפרק את המחסום הזה. "להתמודד עם ההשלכות של זה" הגיב. בהחלט יתכן שכל אחד אחר שהיה מדבר עם יואל היה אומר עליו מילים לא פשוטות בסיטואציה שהוא הכניס את עצמו. זה לא בדיוק מסמל את הגבריות שבו, אבל כשאתה שומע אותו, אתה בהחלט מסוגל להבין אותו. זה לא שהוא לא קולט, הוא פשוט מפחד.

החקירה הסתיימה
מירב היא לא סתם שתלטנית ודעתנית. יש לה התנהלות רומסת. יואל למד לחיות אתה רק מהמקום שהוא זרם איתה והלך לפי הלך מחשבותיה. היום בדיעבד, הוא הבין שזה לא ממש עזר לו כי גם שהוא התנהל כך, הוא עדיין סבל ממנה, והוא נמצא היום בדיוק במקום שהוא לא חלם שהוא יהיה. הוא מאפשר לה לעשות ככל שעולה על רוחה, לרבות זה שהיא לא ישנה יותר בבית, ומנגד מפחד להגיד לה משהו ולהתעמת אתה. הוא ידע שאם הוא יבצע חקירה, הוא בטח יגלה שהיא בוגדת בו ואז הוא יצטרך להחליט משהו שהוא לא מסוגל להחליט. לא סתם מפוחד, אלא מבועת.
שוחחתי אתו ארוכות. בשום שלב לא ניסיתי לדחוק בו לבצע חקירה, כי באמת יתכן שהוא עוד לא בשל בשבילה. רק אחרי שגמר לפרוק את כל הסיפור שלו, אמרתי לו שאם הוא יסתכל לרגע על היחסים שלהם מהצד, הוא פשוט יבחין בקלות שמהתחלה ועד היום, הם מתדרדרים בהדרגתיות, אפילו שהוא מעולם לא התנגד לה. אם חושבים על זה, לא אמורה להיות שום סיבה אובייקטיבית שמשהו בכלל ישתבש ביניהם. "אם עד עכשיו זה התדרדר, ואתה לא עשית דבר, מה אתה חושב שיקרה בעתיד? מה הסיכוי שיהיה פתאום טוב?" שאלתי ונתתי לשתיקה הארוכה בינינו להכריח אותו להתייחס לזה. "ומה תעשה אם היא פתאום תעזוב אותך?" זה הרגע שהוא הבין שאי עשיה לא תציל את המצב. גם העובדה שאחותו הייתה מעורבת בפגישה, פעל לטובת העניין. זה השלב שהסברתי לו את החשיבות בעיני של תמיד לדעת את האמת אפילו שהיא לא נעימה, וכיצד הוכחות ישמשו לו כמו פוליסת ביטוח למקרה שיהיו לה דרישות כספיות מופרכות.

הוא נתן לי ברכתו לצאת לדרך. ידעתי כבר מראש מה אני עתיד לגלות, כיוון שאחותו לא באמת חיכתה לאישור שלו ושכרה את שרותי שבוע קודם. חשפתי בפניה עם מי מירב מבלה, אבל החלטנו לשמור את איסוף הראיות רק לאחר שיואל יסכים לכך. היא לא רצתה שהוא יידע שהיא פעלה מאחורי גבו. חשיפת ההוכחות היו קלות, כי מירב לא בדיוק נזהרה, והיא חזרה על אותה פעולה בכל יום. החקירה הסתיימה.

גול עצמי
יואל אפילו לא היה מסוגל לדבר איתה פנים מול פנים. במקרה שלו עורך דין זה פתרון בהחלט הולם. הוא פתח בהליכים נגדה, והיא הגיבה בדיוק כמו שחששתי שהיא תגיב. היא השתוללה. אם יואל רוצה להתגרש הוא ישלם על זה והרבה. עד אז, היא דאגה להרחיק אותו מהבית עם תלונה במשטרה, והוא הלך לישון אצל אחותו. בלי שהיא שמה לב, היא תקעה לעצמה גול עצמי. עכשיו כשהוא מורחק היא לא יכולה לרוץ כל ערב לחבר שלה. הילדים אצלה. גם כשהצו הסתיים, הוא בחר לא לחזור הביתה. הוא חווה על בשרו, שהוא ממש מתחזק כשהוא לא לידה, או נמצא תחת מרותה עם ההערות הפוגעניות שלה. הוא יותר מדי רגיש כדי להיות במחיצתה.
מירב ניסתה את המהלך שלה. היא בנתה על זה שיואל מפחד ממנה וייכנע לדרישותיה הכספיות. לקח לה זמן להבין שהדברים כבר לא בידיים שלו יותר. ביחד עם עו"ד וראיות טובות לא היה לה כל סיכוי. זמן קצר לאחר מכן הם היו גרושים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל REPORT@GAL-GEFEN.CO.IL

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות