דף הבית / חוקר פרטי / טעות נפוצה

טעות נפוצה

"בועז יוצא כל יום מהבית סביב השעה שבע בבוקר כדי להספיק להגיע מוקדם למשרד. הוא נוטה לחזור הביתה בין חמש לשמונה בערב, תלוי בלחץ שיש לו בעבודה. לצערה של מירב, אם בועז רוצה לפגוש את האחרת, זה יכול לקרות בכל יום, ובכל שעה ביום"

לא פעם אומרים לי "זה בטח לא קל להיות חוקר פרטי". אומרים וצודקים, אבל כשבדקתי פעם את הכוונה שלהם, ההתייחסות הייתה לחלק החקירתי: העובדה שצריך לחשוף משהו שמישהו מנסה להסתיר, שעות עבודה מרובות ולא מסודרות וכיוצא בזה. עד כמה שהם לא טועים, הקושי האמיתי של חוקר הוא בהתנהלות הלקוח עצמו. אני מעריך שענייני זוגיות זה אחד הדברים הטעונים ביותר מבחינה רגשית, מה שמביא את לקוחותיי הפוטנציאליים למנעד רחב של רגשות, כשהם בוחרים לפנות אלי. הם יודעים להגיד מה הם רוצים, אבל בפועל הם לא באמת יודעים איך להתנהל בתוך התחושות הללו. לא תמיד יש עם מי לדבר בתחילת הדרך.

יוצאת לדרך
מירב לא פנתה אלי ישירות, אלא שלחה את אחיה להתקשר אלי. לרוב, זה סממן עבורי לחוסר יכולת של אנשים להתמודד מול המצב שנקלעו אליו. אחיה, כמו השאר, בירר במה חקירה כרוכה, אבל הצלחתי מהר מאד לכוון גם אותו, ביחד עם מירב, לפגישות יעוץ מסודרת. היא חשפה בפניי את ההודעות שגילתה, והסגירו רמזים לקשר רומנטי של בעלה. לה לא היה ספק בזה, ואכן ההודעות לא השאירו פתח גדול לדמיון.
"אני חייבת ראיות" היא אמרה בנחישות, "אני לא מתכוונת להישאר אתו עוד דקה אחרי מה שהוא עושה". מירב נשמעה מאד נחושה. זה לא חדש לי. הרבה אנשים אומרים הרבה דברים בזמן התגלית הראשונית. בכל זאת, ישבתי אתה ארוכות כדי להסביר לה את כל הצעדים שהיא הולכת לחוות, כולל העובדה שמתישהו היא תשקול לשקם אתו את היחסים. "אין על מה לדבר", הגיבה בתקיפות "אתה לא מכיר אותי בקטעים כאלה. אני לא רואה בעיניים. וחוץ מזה, לא מגיע לי שיבגדו בי". מירב לא באמת אפשרה לי להעניק לה מניסיוני. אבל אחרי שאתה עובר את זה כמה אלפי פעמים, אתה בטוח יודע משהו יותר טוב ממישהי שחווה את זה בפעם הראשונה. זה לא קטע של התנשאות. זה נטו ניסיון. ואחרי כל כך הרבה שנים, עדיין קשה לי להרפות ולתת לאנשים לעשות את זה לפי דרכם, ולא לפי ניסוני. מירב בחרה לוותר על כל השיחות ולצאת לדרך.
מהר מאוד התגלה קושי נוסף. מירב האמינה שהיא תדע לנחש מתי זה עתיד לקרות. "זוכרת שאמרתי שהטעות הכי נפוצה של לקוחות, זה כשהם מתחילים להיות ספקולטיביים?!" היא עשתה כן עם הראש, אבל בפועל התעקשה. אני לא מכיר אף אחד שמסוגל לנבא את זה. זה נטו הימור. אני מבין למה היא עושה זאת. המשמעות היא כלכלית. מירב רצתה לשלוט בהוצאות, ולכן מיקדה את המעקב לשעות שנראו לה הכי רלוונטיות. היא לא הייתה מוכנה לשמוע אחרת.

לא התאפקה
בועז יוצא כל יום מהבית סביב השעה שבע בבוקר כדי להספיק להגיע מוקדם למשרד. אין לו סיבה מיוחדת לעזוב את המשרד, והוא נוטה לחזור הביתה בין חמש לשמונה בערב, תלוי בלחץ שיש לו בעבודה. לצערה של מירב, אם בועז רוצה לפגוש את האחרת, זה יכול לקרות בכל יום, ובכל שעה ביום. מירב פיצלה את היום. היא רצתה שנשב בזמן הפסקת הצהריים, ונחזור שוב בארבע אחה"צ, במידה ובועז יחליט לעזוב את העבודה מוקדם מהרגיל. התכנית בעקרון לא רעה, אבל לא מושלמת.
ביום הראשון ראיתי את בועז לראשונה, כשיצא לקנות משהו לאכול וחזר מיד חזרה. באותו יום הוא חזר הביתה מוקדם. ביום השני הוא יצא לאכול צהריים עם מישהי מהעבודה. זו הייתה אותה אחת שמירב קראה את ההודעות ביניהם ונדרכתי במקומי. הייתי צמוד אליהם כדי ללכוד משהו שירמז על קשר אינטימי ביניהם, וכלום. סך הכל ישבו לאכול, ולאחר שעישנו סיגריה קטנה, חזרו למקום העבודה. בשלב כלשהוא ראיתי אותה יוצאת ממקום העבודה ונוסעת משם. בועז יצא כשעתיים אחריה ונסע הביתה. מירב כבר החלה לאבד את הסבלנות. היא לא רגילה לחכות שמשהו יקרה.
כשהגעתי למקום העבודה של בועז בצהרים שלמחרת, לא מצאתי את הרכב שלו בחניון. גם לא את הרכב של הבחורה מהיום הקודם. עדכנתי את מירב, ולמרות שניסיתי למנוע זאת ממנה בכל דרך, היא התקשרה לבועז, וזה לא ענה לטלפון. "אני בישיבה, מותק" שלח לה הודעת טקסט. היא התאפקה אפילו שכבר ידעה שהוא משקר לה. מיקמתי תצפית על הכתובת, ואחרי כשעתיים ראיתי את בועז חוזר עם הרכב למשרד, ודקה אחריו הבחורה הגיעה גם היא. באותו יום הוא חזר מאוחר יותר הביתה. "אין לנו כלום" הסברתי למירב "זה הכל נסיבתי", אבל מירב לא הצליחה להחזיק יותר מעמד. באותו ערב היא שוחחה אתו וניסתה לגרום לו להודות בקשר האחר. עוד טעות נפוצה שלקוחותיי עושים. הם לא יודעים להעריך נכון את העובדה הכואבת, שבכמעט כל הפעמים אנשים בוגדים לא יודו בכך, וזה בכלל לא משנה מה תאמר להם. זאת הסיבה שאני תמיד ממליץ לעמת את בן הזוג, רק כשאתה יודע את כל האמת. גם מירב חוותה את זה וזה הטריף אותה עוד יותר. זה לא רק שהיא בטוחה שהוא בוגד בה, אלא שכעת הוא גם מעז להכחיש ולשקר בקשר לזה?! מצד שני, אין לה שום דבר אחר ביד כרגע, חוץ מהודעות מרומזות, והעובדה ששניהם היו מחוץ למשרד באותה עת.
מבלי שהיא הבינה זאת מראש, היא נפלה למלכודת של עצמה. היא חשפה את עצמה בקשר לחשדות שלה, מה שיגרום כעת לבועז להיזהר יותר. אין לה ראייה כלשהיא, שיכולה להצדיק הליך של גירושין בתנאים שהיא שואפת לקבל. כל מה שנשאר לה כרגע, זה לקבל בהכנעה את האמירות שלו שמכילות רצון טוב לקשר זוגי חם ואוהב. מה שכן, כעת מירב הייתה פנויה להקשיב לי יותר. "אל דאגה" הרגעתי אותה "זה לא סוף דבר. נפתור גם את זה". רק שכעת צריך הרבה יותר סבלנות ממקודם.

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות