דף הבית / חוקר פרטי / החתול הג'ינג'י

החתול הג'ינג'י

מה עושים כשארז מבין כשחוקר פרטי עוקב אחריו? פשוט מאוד, חושבים יצירתי במיוחד

ארז ומיטל נמצאים בשלב מתקדם של גירושין. ארז חוקר פרטי במקצועו, כזה שמטפל בתביעות גוף ורכוש. לאחר עשר שנות נישואין ושני ילדים, יחסיהם עלו על שרטון. על אף שהבטיחו זה לזו שיסיימו את היחסים בצורה יפה והוגנת, דבר גרר דבר, ועד מהרה מיררו אחד לשני את החיים. כשפעולותיהם החלו לבוא על חשבון הילדים, ביקשה מיטל מארז שיעזוב את הבית והוא חזר לבית הוריו. כמו בתיקי אישות רבים, המאבק העיקרי היה על רכוש ומזונות. ארז היה מוכן לתת את הסכמתו לגט ובלבד שמיטל תוותר על המזונות שמגיעים לה וכן הוא ישמור לעצמו את חסכונותיו. מיטל הסכימה לחלק את הרכוש לשניים, אפילו שהוריה היו אלה שבזכותם הם הצליחו לרכוש את דירתם. ארז טען לשלום בית בביה"ד הרבני ומכיוון שזו נחשבת מצווה גדולה, צידדו בטענתו. המאבק המשפטי נמשך חודשים רבים ובין השניים כמעט ולא היה קשר.
מיטל הגיעה עם אביה לפגישה במשרדי. "איך אפשר לעזור?" שאלתי לאחר ששמעתי את פרטי המקרה. הם החליטו לפנות אלי מכיוון שחשבו שארז לא מתגורר עם הוריו. הרכב שלו לא היה פעמים רבות ליד הבית. "יכול להיות שהוא עובד… ". מיטל הסבירה שכיוון שהוא חוקר ביטוח, מרבית עבודתו בשעות היום. בנוסף, לפני כשנתיים כבר חשדה שיש לו מישהי מהמשרד ואז פנתה אל משרד חקירות אולם לאחר כמה ניסיונות, הם לא הצליחו לעקוב אחריו לאורך זמן מבלי להיחשף. "הוא טיפוס חשדן" אמרה. הסברתי למיטל שאני לא מאמין בתופעת "הבלתי עקיבים" אולם היא לא הסתירה את ספקנותה. אם זה היה תלוי בה היא לא הייתה מתאמצת כלל אלא שאביה הוא זה שדחק אותה לנסות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


עצירה בשולי הכביש
התחלתי בבדיקות שטח. הרכב של ארז אכן לא חנה בבית הוריו במספר הזדמנויות. התמקדתי במשרד החקירות בו ארז עובד. חוקרי ביטוח נוהגים להגיע פעמיים שלוש בשבוע אל המשרד כדי לקבל חקירות ולמסור דו"חות. צוות מחוקריי תצפת על מבנה המשרד מרחוק. ביום המעקב השני הם זיהו את המכונית של ארז מגיעה למקום. לאחר שעתיים של המתנה, הוא נסע משם. בניגוד לכל הציפיות, הוא לא חשד בכלום. הוא נהג בטבעיות, לא ביצע בדיקות מעקב והמשיך את יום העבודה שלו כרגיל. לאחר שהגיע הערב, ארז ירד לאיילון צפון והחיש את נסיעתו. חוקריי דלקו בעקבותיו. לפני מחלף קרן קיימת הוא נעצר בשולי הכביש. לחוקריי לא נותרה ברירה, אלא לחלוף על פניו ומשם כבר לא הצליחו להתחקות אחריו בחזרה.
מאוחר יותר קיבלתי טלפון ממיטל "אני חושבת שהוא יודע שעוקבים אחריו" אמרה. ארז החליט לשבור את שתיקתו רבת החודשים והתקשר למיטל על מנת לדרוש לשלומה. הוא לא אמר מפורשות שהוא יודע, אולם סיכם את השיחה: "מיטלי, אפשר עדיין לגמור את זה יפה, לא חבל על כל הכספים שאת זורקת!?". כמובן שאפשר לפרש את דבריו במובנים רבים אבל הסכמתי שזה תמוה שדווקא ביום זה החליט להרים אליה צלצול. התכנסתי עם עצמי וניתחתי את אירועי היום: העובדה שמדובר בחוקר עם ניסיון במעקבים סיבכה את המקרה. ארז גם התעלה על עצמו בכך שאם ידע על המעקב, הוא במכוון לא ניער את העוקבים אלא רק מתי שהתאים לו.
באותו ערב הלכתי לאחת מהרצאותיה של גיסתי המיסטיקנית, ענת. להרצאתה לא היה כל קשר לעולם החקירות והיא בכלל עסקה בהזמנת שפע, אולם דווקא אחד המשפטים שאמרה תפס אותי: "תשומת הלב נמצאת במקום שאתה רואה", שם המצאתי את תרגיל החתול הג'ינג'י.

עצירה נוספת בשולי הכביש
נעזרתי באחד מחברי, אף הוא בעל משרד חקירות. "אני רוצה את החוקר שלך רונן, למעקב" ביקשתי. "בשמחה, אבל למעקב, דווקא אותו?" השיב. שיתפתי אותו בתוכניתי. "אתה עם הרעיונות שלך…" ביום המחרת רונן התייצב למשימה והתמקם לתצפית מול משרדו של ארז. לקראת שעות הצהרים הופיע רכבו ולאחר כחצי שעה המשיך בדרכו ורונן בעקבותיו. לשמחתי, ארז התנהג כרגיל ולא הראה סימני חשד, מה שנתן לי להבין שלמדתי את הבחור כמו שצריך. כעת לא היה לי ספק שארז "משחק" אותה בשלב זה, שהרי בגלל זה בחרתי דווקא את רונן. הגיעה שעת ערב, הודעתי לרונן שהצוות הנוסף מוכן, שומר על קשר עין וממתין לקריאתו. בשעה שמונה ארז נסע על כביש החוף צפונה, קצת לפני צומת קניון רמת אביב נעצר בצד הדרך והמתין ששיירת המכוניות תחלוף אותו. רונן נתן את הקריאה וצוות החוקרים הנוסף שעקב אחרי רונן, התמקם כך שהוא מחפה על כל נתיבי הנסיעה האפשריים של ארז. לאחר שתי דקות המשיך בנסיעה, חוקר אחד התחקה אחריו, והשני מיהר להשלים את הפער. את רונן שלחתי לדרכו. ארז פנה לכיוון רמת אביב ג'. נסיעתו הייתה לא רגועה ונראה כי הוא מחפש במראה אם עוקבים אחריו. ככל שהסתכל יותר הוא לא הצליח למצוא את רונן, החוקר הג'ינג'י עם השיער הכתום, שליווה אותו במשך היום. ארז הרגיש בטוח שההתחמקות שלו הצליחה גם הפעם, שהרי את הג'ינג'י הוא יזהה מקילומטרים. בבטחה הוא נכנס אל אחד הבניינים בשכונה ובכך קיבלתי את האישור שתרגיל החלפת הג'ינג'י עבד.
בנקל איתרנו את הדירה בבניין, דירה אשר מושכרת לגברת צעירה. המשך החקירה התמקד בחשיפת ראיות אשר מוכיחות שהוא ישן שם בלילות, ערב ערב, בדירה של חברתו לחיים. באחד מימי המעקב הנוספים, ארז וחברתו יצאו לבלות. לאחר שיצאו מהקרנת בכורה של אחד הסרטים, הם מילאו את כרסם בארוחה יפנית. מצלמותינו תיעדו את ניסיונותיה הכושלים של חברתו לאכול עם צ'ופסטיקס וארז התעקש להדריך אותה והאכיל אותה ממקלותיו שלו. כל החיבוקים, הנשיקות והמגורים המשותפים סיפקו חומר מחשבה לרבני בית הדין, בדבר רצונו "האמיתי" של ארז לשלום בית.

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

אילוסטרציה. צילום: Pixabay

המחבל