דף הבית / חוקר פרטי / אפקט הפחד

אפקט הפחד

יפה רצתה להתגרש משימי בעלה, אבל בכל פעם כשהיא דיברה על פרידה, הוא דאג לבלבל ולהלחיץ אותה

ילדיה של יפה כבר היו בוגרים. הכנסתה הייתה גבוהה מזאת של בעלה. היא עצמה סיפרה לי ארוכות שהחיים המשותפים עמו הם לא בדיוק גן עדן, בלשון המעטה. היא הרגישה תמיד כיצד היא ויתרה לעצמה בקשר הזה, רק למען הילדים. אבל כעת כשהם גדולים, למה בעצם לא לעשות את זה ?! שאלה את עצמה.
חשבתי שזה פשוט פחד, אבל היה מעבר לכך. יפה ניסתה לעשות את הצעד הגדול אולם שימי התנגד. בהתחלה, כשהייתה מאיימת על פרידה, הוא השתנה והפך למחזר מושלם. זה היה מחזיק זמן קצר, והיא גם הבינה שזה מחזורי. בפעם אחרת הרגישה כיצד שימי, משפחתו ואפילו משפחתה שלה, מונעים ממנה זאת. מה היא לא שמעה שם?! את כל הסיפורים, התירוצים והסיבות בעולם למה כן להתעקש על הקשר הזה. היא גילתה שאין לה יכולת לעמוד מול כ"כ הרבה לחצים, בטח לא של אלה שקרובים אליה. שימי בפני עצמו היה דואג להפחיד אותה. "מי יטפל בך כמוני?" אמר בכל פעם, "מי בכלל יאהב אותך?". בפעמים אחרות היה אומר "מה את בדיוק חושבת שיש שם אחריי?", הוא סיפר לה ללא הרף על מקרים של ניצול. כל זה רק בלבל אותה עוד יותר.
בכל זאת משהו הביא אותה אלי. היא חשדה בו. היה לו שינוי בהתנהגות אבל לא הסימנים המחשידים הרגילים. ניסיתי להבין למה זה חשוב לחקור, במקום פשוט להתגרש. יפה התמהמהה בתשובתה. "אם אדע שהוא בוגד בי, זה יהיה הסוף" ענתה לבסוף "לא חיכיתי עד עכשיו, כדי שהוא יוכל להתפרפר לו". משום מה יפה האמינה שרק עם חשיפת בגידה, היא תמצא את הדרך להתנתק ממנו בלי לחצים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


מכשיר נוסף
ביום הראשון לא קרה דבר. ביום התצפית השני, שימי פגש חבר בבית קפה. ישבנו כמה שולחנות ממנו. כשהחבר עזב, שימי הוציא סלולארי מהתיק, הדליק אותו וחייג. ראיתי כיצד הוא מצמיד אותו לאוזנו אולם לא אמר מילה. רק חייך וניתק. כשהחזיר אותו לתיק, הבחנתי במכשיר נוסף מוצמד לחגורתו. "זה כבר סימן קצת מסגיר" חשבתי.
יומיים לאחר מכן, שימי יצא לפתע במהלך יום העבודה. ידענו שאין זה שגרתי. הוא הגיע אל הקניון החדש של גבעתיים, והחל לחפש אחר חניה. כשחלף על פני מספר מקומות פנויים, הבנתי שהוא מחפש משהו אחר. בשלב כלשהוא הוא האט ובחן את אחת המכוניות. לאחר מכן התקדם קצת ונעצר. שימי יצא מהרכב, והלך לכוון המכונית הנוספת. התמקמתי לתצלום. רציתי לקלוט עם מי הוא נפגש. שימי הגיע לרכב, ולפתע התכופף. הרמתי את הראש מעבר לקו המכוניות ולא ראיתי אותו. "הוא לא נכנס לאוטו" קראתי לחוקר הנוסף "אתה רואה אותו?". קיבלתי תשובה שלילית. היה מסוכן להתקרב לשם כרגע. כמה שניות לאחר מכן, הוא הגיח וחזר על עקבותיו עד לרכב שלו ונסע. בזמן שיצאנו, בדקתי שוב את הרכב ולא היה בו איש. מוזר.
שימי התיישב במסעדת פועלים בקרבת מקום. שוב ראיתי כיצד הוא שולף את הנייד הנוסף, מדליק אותו ומבצע שיחה. כשעה קלה לאחר מכן, הוא קיבל שיחה ויצא לדרכו. שוב נדרכנו. אם עד כה לא קרה דבר, הרי שכעת זה חייב להיות הדבר האמיתי. שימי הגיע שוב לחניון הקניון ונסע ישירות לרכב הנוסף. מישהי חיכתה בפנים. שימי החנה קרוב וניגש אל המכונית. הוא נקש על החלון והדלת נפתחה. לחצתי על רקורד וכוונתי פוקוס. הגברת נעמדה מחוץ לרכב ונשקה לו. כשהסתובבה לכווני זיהיתי אותה. זאת הייתה יפה. זה היה הרכב של יפה.

הטרדות ואיומים
יפה לקחה אותו מסביב והצביעה לו על אחד הגלגלים. שימי שם עליה יד מנחמת וקירב אותה אל חזהו. כמה דקות לאחר מכן, פתח את תא המטען, הוציא כלי עבודה, גלגל רזרבי, וניגש לעבודה. לפני ששם את הגלגל המפונצ'ר בתא המטען, הוא כוון את תשומת לבה של יפה לגלגל. בדיעבד, הוא הראה לה כיצד חתכו את הצמיג במזיד.
חיכיתי להזדמנות הראשונה להתקשר אליה. "מה קרה?" שאלתי אותה. אז היא שיתפה אותי. הצעתי לה שניפגש שוב. רק בפגישתנו, התברר לי שמאז שקודמה לתפקיד בכיר יותר, החלה לסבול מהטרדות טלפוניות ואיומים מרומזים על חייה. ליפה אין התנגשות עם עבריינים, אולם ההחלטות שהיא נאלצת לבצע במסגרת התפקיד, יכולות להרגיז כמה אנשים, ולהשפיע עליהם כלכלית. "מרומזים?" תהיתי. לפני כשבועיים השאירו לה בתיבת הדואר ראש של תרנגולת. לפני כחודש היא מצאה בגינת ביתה בקבוק שבור של דם. מדי פעם נכנסת לה שיחה טלפון חסומה לנייד שלה. "או ששותקים בקו השני" הסבירה "או שלוחשים משהו". לבקשתי, היא אמרה לי את מועד השיחה האחרונה והיא תאמה לזמן השיחה של שימי במסעדה.
סיפרתי לה על מעשיו של שימי. כשאמרתי זאת, תפסה את ראשה בשתי ידיה. "הייתי צריכה להקשיב קודם" מלמלה לעצמה. מסתבר שכשהגיעה לביתה חוקר משטרתי הוא רמז לה על אפשרות כזאת. "למה שהוא יעשה דבר כזה?" התפלאה. זה היה ברור לגמרי. "ככה הוא מחזיק אותך איתו" עניתי. הוא יודע שהיא לא תלויה לו יותר. לא ע"י הילדים, לא כלכלית ולא רגשית. הוא היה חייב לחשוב על דרך כלשהיא להיות נחוץ עבורה, כאילו לתמוך בה, לעזור לה. הוא עשה זאת ע"י הפחדה.

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

חוקר פרטי

מכה אחרי מכה