דף הבית / חוקר פרטי / אפקט המראה

אפקט המראה

כששירן התגרשה היא החלה לצאת עם גברים, הבעיה הייתה שבכל אחד מהם, היא מצאה פגם, עד שהגיע עדו

הופתעתי לשמוע את קולה של שירן, הרי רק לפני שנה היא קיבלה גט מבעלה. היא שיתפה אותי בקצרה מה עבר עליה מאז שתפסנו את בעלה עם המכנסיים למטה. הוא הפסיק לשחק את "הקדוש המעונה", ובאופן פרקטי למדי הם הגיעו להסדר גירושים חתום תוך חודש. לאחר חודשיים נוספים הם התגרשו.
שירן סיפרה לי, שרק לאחר שיצאה מהקשר עם בעלה, היא יכלה לראות את הדברים בבהירות, ולהגיע לתובנות. פתאום הודתה, שהתחתנה ממקום של פשרה, ולא של אהבת אמת, כי שאפה להגשים מטרות, כמו של כולנו: בית, משפחה טובה וילדים. לאחר שהשיגה זאת, עדיין היה חסר לה משהו, והיא לא ידעה להגדיר מהו בשעתו. אפילו כשהחלו להופיע "הסימנים" לבגידה, העדיפה זמן רב מדי לא לקרוא את הכתובת על הקיר. "אבל מה שהיה היה" סיכמה לפתע את דבריה "הרי לא התקשרתי לדון בענייני עבר, לא?!"

קסם של בחור
ברגע ששירן חזרה למועדון הפנויות, היא החלה לצאת עם גברים. "אפילו לא נתתי לעצמי זמן להתרגל למצב החדש" הסבירה. פה יצאה חודש עם גבר כזה, ושם התאהבה בגבר אחר, ואם להודות, היא באמת נשמעה תוססת ומלאת חיים. "עדו הוא הגבר הרציני שלי מאז שהתגרשתי" שירן הובילה את השיחה אל בעייתה, "בכל אחד מהגברים הקודמים מצאתי פגם כלשהוא. הראשון היה נמוך מדי, השני עלוב למדי, השלישי קמצן, אבל זה… קסם של בחור, קסם". הם הכירו במסיבה לפני חודשיים וחצי. על אף שתמיד העדיפה בחורים בהירים, הפעם עשה לה את זה עדו שחום העור. שפתו היתה רהוטה, סגנון הלבוש שלו עדכני, ברק ליווה את מבטו. הוא היה נדיב, מפנק, שרמנטי ורגיש, לא סתם אמרה כשאמרה, קסם. "נשמע מצויין" בירכתי אותה על בחירתה. "תקשיב עד הסוף" השיבה.
ה"אבל" לא איחר להגיע. עדו היה מקסים, רק היתה לו מגרעה אחת, הוא לחץ עליה נורא. "הוא מאד רוצה להתחתן איתי" הסבירה "וכמה שיותר מהר". על פניו הכל טוב, הילדים שלה מסתדרים איתו, היחסים בין שניהם נהדרים, אבל היא בספק אם רצונה להתחתן כעת, היא גרושה טרייה מדי.
קודם למקרה, שירן טסה עם עדו לסוף שבוע ביוון, שם פגשו את דניס. דניס הוא חבר לשעבר שלה, מתקופת רווקותה, בין היחידים ששמרה איתו על קשר לאורך כל השנים, ולימים, הידיד הכי טוב שלה. לכן, כשהיו ביוון בחופשה, רצתה שדניס יכיר את האהבה החדשה שלה, שיחווה עליו את דעתו. "דניס הוא חתיך הורס, אבל בכנות, אין בינינו כלום" היה חשוב לשירן להגיד לי את זה.

קנאה יוקדת
שירן הבחינה שככל שעדו לוחץ עליה יותר למסד את הקשר, כך גוברת התנגדותה. ברמה השיכלית היא לא מצאה סיבה שלא לעשות כן, אבל בכל זאת, הפריע לה שזה נהפך פתאום לנושא שיחה עיקרי ביניהם. שירן החליטה לצנן את הקשר, והיא הודיעה לעדו שהיא לוקחת ממנו פסק זמן כדי לחשוב. היא ביקשה ממנה שלא ילחץ עליה, והיא זאת שתתקשר אליו ולא להיפך. עדו כיבד את בקשתה, ואכן לא התקשר. כעבור שלושה ימים התקשרה אליו, סתם בשביל לדבר. "החלטתי שאני נוסעת לסוף שבוע ליוון, לדבר קצת עם דניס" אמרה לו בשיחה. עדו אמר שרק חודש קודם הם ביקרו שם, אבל שירן הסבירה שהמרחק יעשה לה טוב.
"אתמול חזרתי משם" אמרה לי שירן בטלפון "וכרגע עדו מחכה לי בבית". שירן יצאה לטיול עם הכלב, וניצלה את הזמן כדי לשוחח איתי. לאחר שחזרה מיוון היא הזמינה את עדו לביתה. בהזדמנות הראשונה הוא הטיח בה האשמות: "שכבת איתו, אה?!". שירן ענתה לו בשלילה. עדו לא הרפה ממנה והמשיך באותו כיוון. "אז למה נסעת דווקא אליו?", "איך זה שאת לא שואלת אותי האם אני שכבתי עם מישהי?". שירן ניצלה את ההזדמנות שעדו נתן לה ובאמת שאלה "ואתה שכבת עם מישהי?". עדו היה מרוצה מעצמו והשיב לה "אם את שואלת אותי, זה סימן שבאמת היה לך משהו שם". פתאום שירן הבינה, שכל דבר שעדו יגיד לה, יהיה בעצם השתקפות של עצמו, מין אפקט של מראה. "אני מוציאה את הכלב ונדבר אח"כ, טוב?" אמרה לו. "נראה לי שהוא מחזיק מישהי אחרת על אש קטנה" הסבירה לי שירן "פתאום חשבתי לי, בשביל מה יש לי את סאם?!"

המצלמה לא משקרת
כעבור חצי שעה הייתי מחוץ לביתה. סיכמתי עם שירן שתחזור לביתה, אבל שלא תשכב איתו. נראה מה הוא יעשה משם. כעבור מספר דקות ראינו אותו נכנס לרכב שלו. הוא נסע לגבעתיים, ומישהי המתינה לו בקרן רחוב. הם נסעו לפאב על שפת הים ואני איתם. ישבתי עם הגב אליהם אבל מצלמתי הסמויה כוונה לעברם. היא תעיד יותר טוב ממני מה היא "רואה". לאחר מכן המתנתי להם בחוץ. רק בשעת לילה מאוחרת הם עזבו את המקום וחזרו לגבעתיים. עדו עלה אל דירתה, ולאחר מספר דקות אורות דירתה כבו. אני עזבתי את המקום לאחר שעה נוספת, ליתר בטחון.
"ידעתי, ידעתי" אמרה שירן "אתה זה שלימדת אותי להקשיב לתחושת בטן". שירן לא החליטה אם לשמוח על שהצליחה "לקלוט" אותו או האם להתאכזב מממצאי החקירה. "עוד יגיע הבחור המתאים בשבילך" ניחמתי אותה "מילה שלי".

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות