דף הבית / חוקר פרטי / אבחון מוטעה

אבחון מוטעה

"כעבור מספר שבועות יואב מכר את ביתו ועבר לדירה בשכירות. לאפי נודע על כך לאחר מעשה, מבלי שידע את כתובתו החדשה. חברת הפרסום שלו נסגרה כבר לפני חודשים, והוא לא ידע כעת מה עיסוקו הנוכחי של יואב. אפי העריך שכיוון שהוא חייב לו כספים, לא נעים ליואב לשמור אתו על קשר"

אפי הגיע למשרדי, כשקלסר עבות חבוי תחת כנפו. העובדה שהוא הגיע אלי עם מסמכים, הסגירה שהוא בא בעניין עסקי. "לא בדיוק" אמר בשלב מאוחר יותר "יותר אישי מאשר עסקי". אפי ויואב היו חברים עוד מהגן. בשרות הצבאי הם התפצלו, אפי לחיל האוויר ויואב לגולני, אך התקרבו זה לזה חזרה, כשלמדו יחד באותה מכללה. חברים בלב ובנפש.
אפי נהפך לסוכן ביטוח מצליח ויואב ניסה את מזלו עם חברת פרסום. החברה התפתחה ועסקה בתיווך עסקאות פרסום מול עיתונים גדולים. יואב גייס מספר חברות היי טק, ומכאן בא עיקר שגשוגו. לאחר שלוש שנות פעילות, התפוצצה בועת ההיי טק, מה שגזר את גורלה של החברה. לקוחותיו לא עמדו בהתחייבויותיהם כלפיו ויואב לא הצליח לכבד את ההסכמים שלו אל מול מערכות העיתונים. בשלב מסויים, כשעוד האמין שיצליח לתבוע את חובותיו מלקוחותיו, לקח הלוואות בשוק האפור, מכיוון שהבנקים הפנו לו עורף. הוא הפך עולמות על מנת לשלם את חובותיו, גם כדי לא להסתבך עם נושיו האפרוריים, וכן בכדי לישר הדורים עם העיתונים, כדי שאלו יעבדו אתו בעתיד.

מעבר דירה
כשעיקלו ליואב את הג'יפ שלו, פנה לעזרת חברו. אפי, שהינו ממשפחה עמידה וכן בעל הון בכוחות עצמו, נענה לו. הוא ידע שיואב יעמוד חזרה על הרגליים ובכלל, מי לא היה עוזר לחבר קרוב בשעת צרה?! וכך היה. כל פעם שיואב היה חייב להזרים כספים לבעלי החוב שלו, אפי היה זה ששילם את הרוב. יואב בינתיים, שיקם את חברת הפרסום שלו, אבל ההכנסות לא היו כבעבר. מצב המשק הכריע את מקור פרנסתו של יואב.
כעבור מספר שבועות יואב מכר את ביתו ועבר לדירה בשכירות. לאפי נודע על כך לאחר מעשה, מבלי שידע את כתובתו החדשה. חברת הפרסום שלו נסגרה כבר לפני חודשים, והוא לא ידע כעת מה עיסוקו הנוכחי של יואב. אפי העריך שכיוון שהוא חייב לו כספים, לא נעים ליואב לשמור אתו על קשר. אפי הצליח להתחקות אחר מקום מגוריו החדש שלו ופנה אליו. זה התנצל בפניו והסביר את מעשיו האחרונים כניסיונות התחמקות מנושיו האחרים ולא ממנו. השיחה הקצרה שניהלו, לא הייתה כבעבר. היא הייתה טעונת מתחים, כיוון שיואב התחמק משאלותיו של אפי בדבר עיסוקו הנוכחי. אפי כבר לא בטח בו יותר.

רוצה למכור
כעבור תקופת זמן נוספת ללא שינוי, אפי החליט לתבוע את כספו בחזרה. בפנייתו אלי הוא רצה לדעת את מצבו הכלכלי, מה עלה בגורל כספי מכירת הדירה ומה עיסוקו הנוכחי. בחקירתי העליתי שמצב נכסיו של יואב, היה כפי שאפי חשש. יואב לא רכש נכס חדש לאחר מכירת ביתו הקודם. יואב התגורר עדיין בכתובת שאפי ידע עליה, ובמקום הג'יפ שעוקל, הוא נסע כיום ברכב יפני ישן. כשניסיתי לברר את מקום עבודתו נתקלתי בקשיים. שכנים בכתובת בקושי הכירו אותו בגלל היותו דייר חדש ובכתובת הקודמת לא ידעו כלל היכן הוא גר. מספרי הטלפון של יואב היו מנותקים, כך שלא הייתה באפשרותי לנסות לדובב אותו בנושא. החלטתי להתחקות אחריו.
יואב התחיל את יומו בבית המשפט בתל אביב. הוא נכנס אל אחד האולמות, שם נערך דיון בעניינו. לקראת שעת צהרים הוא מיהר להספיק להגיע אל סניף בנק. כשנכנסתי אחריו הבנתי שהוא משוחח עם סגן המנהל. הבעת פניו של יואב הסגירה חוסר שביעות רצון מאופי השיחה. לאחר שסיים שם, הוא נסע למגרש מכוניות ושוחח עם סוחר רכב. הסוחר בחן את רכבו של יואב, באותו הזמן שלחתי פנימה את החוקר שהיה איתי. גדי החוקר התקרב אליהם והצליח לשמוע חילופי משפטים ביניהם. "הוא רק מחפש למכור, הוא לא רוצה לקנות" דווח גדי. כשסיימנו שם, יואב הגיע אל בית העלמין. הוא רכש נר נשמה, התקרב אל אחת המצבות, והדליק אותו. מאוחר יותר בדקנו וראינו שמדובר במצבת אמו המנוחה.

סוף עגום
למחרת פעלנו באותה דרך. יואב יצא בבוקר וכעבור שני רחובות נכנס אל משרד נסיעות. עוד בטרם הספקנו להיכנס אחריו, יואב יצא משם עם אדם נוסף והם שתו יחד קפה ועישנו סיגריה. כבר הבנתי שיואב לא עובד והוא מעביר את זמנו בסידורים, אולם הסידורים היו אלה שהדאיגו אותי באמת. נוצר הרושם שהוא מסדר עניינים ורוצה לנסוע לחו"ל. עדכנתי את אפי, שמיהר עם הממצאים לעורך דינו. למחרת הוא קיבל נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ורץ להגישו במשטרת הגבולות. "זה כבר יביא אותו אלי להסדיר את העניינים" אמר לי אפי בטלפון.
עברו יומיים, ואפי עדיין לא שמע מיואב דבר. "אולי כדאי לעקוב אחריו כמה שעות נוספות" העלה אפי אפשרות. סברתי שזה חסר טעם. יואב אינו עובד והמעקב אחריו רק חיזק את העובדה שאין לו כסף. באותו ערב קיבלתי שיחת טלפון נוספת מאפי "תפתח מהר חדשות" אמר. הדלקתי את המקלט וזיהיתי על המרקע את בנין מגוריו של יואב. "עוד מקרה של רצח והתאבדות על רקע מצוקה כלכלית" אמר קריין החדשות והרחיב לדבר על יואב. בלילה לא שקטה נפשי, הסימנים בתיק הצביעו על כוונתו של יואב להתקפל ולברוח ולחו"ל, אך מסתבר שיואב בחר להתקפל למקום אחר. "אילו רק ידעתי, הייתי עוזר לו שוב" הדהדו בראשי דבריו של אפי "אילו רק ידעתי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל REPORT@GAL-GEFEN.CO.IL

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

beach-gacf25a0d3_1920

סיפורו של חוקר: היום ששווה מיליונים

תפריט נגישות