דף הבית / חדשות העיר ראשי / "תשלום שעות נוספות בחסר"

"תשלום שעות נוספות בחסר"

רונן דמארי

 


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


הבקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד עיריית ראשון לציון המעסיקה כ-3,400 עובדים, הוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בחודש אוגוסט אשתקד על ידי אחת העובדות המיוצגת על ידי עו"ד אבי מור יוסף.

בהתאם לבקשה, עיריית ראשון לציון הפרה את זכויות העובדים בכך ששילמה להם שעות נוספות בחסר על ידי חישוב השעות הנוספות ברמה החודשית במקום ברמה היומית וברמה השבועית כפי שהייתה חייבת. בתגובתה לבקשה טענה העירייה שתשלום השעות הנוספות ברמה החודשית בוצע לבקשת והסכמת ועד העובדים.

"תשלום שעות נוספות בחסר וחישוב שגוי של שעות נוספות, הינן תופעות יחסית נפוצות גם בקרב מעסיקים גדולים. מקווה שהליכים כגון אלו שנוהלו כנגד העירייה יסייעו על מנת להרתיע מעסיקים מפני הפרת החוק בעניין זה"

 

בדיון שהתקיים בבקשה לאחרונה, הציע בית הדין לעבודה בנסיבות העניין, כי מאחר שהעירייה הפסיקה עם הנוהל החל מחודש מאי אשתקד בעקבות הליכי הבקשה, כי יוסכם על הצדדים שלא ישולם כל פיצוי לחברי הקבוצה, ביחס לתקופה הקודמת למועד הגשת הבקשה, נוכח העובדה כי מדובר ברשות ציבורית וקיים ועד עובדים פעיל בעירייה.

יחד עם זאת, בהתאם להסדר, ועד העובדים יפרסם לכלל העובדים הודעה בדבר ההסדר ובכלל זה על השינוי שנעשה, וכי אין בכך כדי לגרוע מזכותו של עובד מלתבוע תביעתו כנגד העירייה באופן פרטני. כמו כן הציע בית הדין כי ישולם לב"כ המבקשת סך של 65,000 ₪ ולמבקשת סך של 10,000 ₪ בגין תרומתם להסדרת זכויות חברי הקבוצה.

לאחר קיום ההליכים הנדרשים בחוק, אישר בשבוע שעבר בית הדין לעבודה את ההסדר ונתן לו תוקף של פסק דין.

עו"ד אבי מור יוסף שמייצג את התובעת ומתמחה בתחום דיני העבודה והתובענות הייצוגיות מסר ל"גל גפן": "בהתאם לחישובים שהוצגו בבקשה לאישור תשלום השעות הנוספות בחסר שביצעה העירייה, יכול להוביל להפרשים של מאות שקלים לחודש ואלפי שקלים לתקופת עבודה לכל חבר קבוצה. תשלום שעות נוספות בחסר וחישוב שגוי של שעות נוספות, הינן תופעות יחסית נפוצות גם בקרב מעסיקים גדולים. מקווה שהליכים כגון אלו שנוהלו כנגד העירייה יסייעו על מנת להרתיע מעסיקים מפני הפרת החוק בעניין זה".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אורן רפאל. צילום: יעל אורבך

מעצב השיער אורן רפאל: "לא נתתי לאף אחד לעמוד בדרכי"