מאבק חינוכי

רונן דמארי

 

הורים לתלמידים ב"ניצנים" פותחים במאבק: ביום רביעי בערב  בשעה 20:00 מתוכננת הפגנת מחאה על רקע מסיבות הסיום של כיתות א'-ה' בה התכוונו ההורים להביע את דעתם על המהלך בו נקטה העירייה, לטענתם, באופן חד צדדי.

חברת הנהגת ההורים טל שוכמן, אמרה השבוע ל"גל גפן": "חשוב לי לציין שהנושא הובא לידיעת הנהגת בית הספר לאחר שנפתחו שיבוצים לגנים אלו, כך שההתנהלות כאילו יש מקום להתדיינות היא חסרת תום לב. המאבק הוא על תהליך קבלת ההחלטות בפוליטיקה והתנהגות בבית הספר כברכוש פרטי. אנחנו בעד הרפורמה בגני הילדים, אבל לא מוכנים שזה יהיה על חשבון הבטיחות והזכויות של ילדי בית הספר. לא נעשה כל תכנון נוסף לנושא התעבורתי הכרוך בחנייה של כל כך הרבה רכבים תוך כדי סיכון הולכי הרגל ובראשם הילדים שלנו. עומס התנועה החריג שיווצר יסכן את התלמידים ויפגע באופן משמעותי בציר יציאה מרכזי מהשכונה".

"יש עוד ארבעה בתי ספר יסודיים באזור שהשטחים שלהם גדולים הרבה יותר מהשטח שלנו. שימצאו את המקום המתאים יותר, למה לרכז את כל הבלגן של התנועה אצלנו בשכונת רמז, גם ככה קשה פה"

 

עוד אמרה שוכמן: "כיצד בי"ס אחד מקבל שלושה גנים כשגן אחד הוא פעוטון של גילאי טרום טרום חובה בעוד שלושה בתי ספר נוספים שנמצאים באזור לא מקבלים ולו כיתת גן אחת? כיתת טרום טרום חובה תהווה מפגע רעש משמעותי לידי כתות א' שלומדים בצמוד, בנוסף שביל הגישה לכלל הגנים עובר בגב של כתות א' צמוד לחלון.

מבחינת שטח : הקטנה משמעותית של שטח בית הספר בצורה לא מידתית ומבלי לתת את הדעת לעובדה כי נכון להיום אין כתות פנויות שיוכלו לקבל את אותם תלמידים בשנים הבאות. הרי בשנה הנוכחית יש שתי כיתות א שיש בהן מעל 30 תלמידים ולא ניתן אישור לפתיחת כתה שלישית בבית הספר".

 

אחת האמהות הוסיפה: "מבחינתנו ישנן שתי בעיות עיקריות – נתחיל בכך שמצמצמים את שטח בית הספר, שגם כך הוא לא גדול והולכים להקצות אותו לגנים, הבעיה החמורה ביותר היא שגם היום עומס התנועה ליד בית הספר מאוד גדול ואם נוסיף עוד שלושה גני ילדים שהורים יביאו אותם וייאספו אותם, אני לא רוצה לחשוב מה יהיה. כבר היום יש שם פקקים בלי עוד גני ילדים. יש גן אחד צמוד לבית הספר, זה לא שאין גנים ליד בית הספר, העניין הוא שהולכים לרכז את השלושה אצלנו בתוך בית הספר ולא חשבו לפצל את זה, זה שיקול שלא מובן".

 

-פניתם לעירייה בצורה מסודרת?

"פנינו לעירייה אבל נראה שכל הנושא מבחינתם סגור, כבר שיבצו ילדים לגנים האלו הכינו את כל יסודות הבנייה".

 

-מה אתם מצפים שיקרה כעת?

"שישנו את ההחלטה, לא לרכז את שלושת הגנים אצלנו בבית הספר, יש עוד ארבעה בתי ספר יסודיים באזור שהשטחים שלהם גדולים הרבה יותר מהשטח שלנו. שימצאו את המקום המתאים יותר, למה לרכז את כל הבלגן של התנועה אצלנו בשכונת רמז, גם ככה קשה פה".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית ראשון לציון נדרשת לתת מענה לכל ילדי העיר באופן המיטבי ביותר. לכן נפתחים בשנה הבאה, ברחבי העיר, עשרות גנים חדשים, ביניהם גן ילדים שישרת את ילדי השכונה. הנהלת העיר קשובה להורים ומזמינה אותם, ככל שיהיו מעוניינים, לקיים דיאלוג פתוח".

אילוסטרציה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות