למען השם

דורון אוזן
דורון אוזן. צילום: יח"צ

בעקבות פסיקה של ועדת הבחירות המרכזית: יו"ר ועדת הביקורת בעיריית ראשל"צ, חבר המועצה דורון אוזן, פנה למבקרת העירייה בבקשה כי תפעל למניעת הופעת שמו של ראש העיריה, רז קינסטליך, בפרסומים עירוניים. במכתב שהועבר למבקרת העירייה, מאיה זיו – שפלטר, מציין אוזן כי הפניה מגיעה על רקע פסיקה תקדימית שניתן לאחרונה על ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית שופט העליון, חנן מלצר בעניינו של ראש העיר אשקלון, תומר גלאם.

בהחלטה נאמר בין היתר כי "השימוש בשמו ובדמותו של נבחר הציבור בפרסומי הרשות מותר רק במקרים בהם הפרסומים כרוכים בעלות כספית זניחה ביותר, או שהם נעשים לשם מימוש מטרה טקסית וייצוגית מתוקף תפקידו של ראש הרשות (למשל: דברי ברכה לרגל מועדים, חגים וחלילה בזמן משבר) מנגד, פרסום על גבי מודעות מודפסות ותשדירים בתשלום הממומנים מכספי ציבור המפארים או מתארים מיזם, הישג, תכנית ביצוע של הרשות המקומית אסור שיכרכו או יציינו, ככלל את שמו ודמותו של ראש הרשות".

במכתבו למבקרת מציין אוזן: "בכל השלטים שקיים פרסום יש להסיר או לכסות ואיסור על פרסום שם ראש העיר בכול המודעות מלבד פרסום לחגים, מועדים וחלילה למשבר כמו כן חל איסור לפרסום תשדירים ברדיו, טלוויזיה וסרטונים ע"ח העירייה. כיו"ר ועדת הביקורת העירונית אבקשך להורות ולהפנות את המוזכר לעיל לגורמים העוסקים בדבר ולוודא שהפעולות מתבצעות עפ"י החלטת שופט העליון. במקביל אני מתכוון לכנס את ועדת הביקורת שתדון בנושא בזבוז כספי ציבור על חשבון משלם המיסים".

ל"גל גפן" אמר חבר המועצה: "הפניה שלי הגיעה בעקבות פניות של תושבים שהפנו את תשומת לבי להחלטה התקדימית שנוגעת אמנם לאשקלון אך חלה על כל הרשויות בארץ. אני מבקש שהעירייה תכבד את החוק ותסיר את שמו של ראש העיר מפרסומים עירוניים עתידיים. אני מצפה שהעירייה תכבד את ההחלטה ותדאג שבכל פרסום עירוני עתידי לא יופיע שמו של ראש העיר".

רז קינסטליך צילום תמר מצפי
רז קינסטליך. צילום תמר מצפי

אז אתה מצפה ששמו של ראש העיר לא יוזכר בכלל?

"ראש העיר יכול ודאי להופיע באירועים של חגים או בעתות משבר מדובר בהחלטה שהתקבלה על ידי שופט העליון ולא על ידי. העברתי את הפניה למבקרת העירייה כדי שתורה לשאר הגורמים בעירייה כיצד לפעול".

 

אתה לא חושש שהפניה תיתפס כקנטרנית?

"ההחלטה אולי לא מידתית וחבל שהיא כה גורפת אך אני מצפה שהעירייה תכבד אותה. אין מדובר בשיח קנטרני מדובר בהחלטה מאוד מפורשת. ניתן לחסוך המון כספים כ-2 מיליון שח ולייעד אותם למקורות אחרים חשובים לא פחות. אם העירייה בונה גן ילדים זה היא בונה לא אף אחד אחר ולכן המחוקק קבע כפי שקבע.

אני מבין את הקושי בהחלטה, גם אני כאיש ציבור שכל חייו פעל בהתנדבות כ-20 שנה ומבין את חשיבות הפרסום אך יחד עם זאת יש לכבד את החוק לאור האמור בהחלטה התקדימית הנ״ל".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "אנחנו מודעים להחלטה ולומדים אותה יחד עם יועצים משפטיים של רשויות נוספות. מאחר שבסופה של ההחלטה ציין השופט מלצר, כי הוא מבקש להעבירה למשרד הפנים לשם חידוד ההנחיות הכלל הארציות לרשויות המקומיות, נמתין מספר שבועות להנחיות משרד הפנים בעניין."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות