הצהרת הון

רונן דמארי

רבים מתושבי ראשון לציון נחשפו לסרטון בו נראית דודתו של המועמד לראשות העיר רז קינסטליך (אחות של אמו –ר.ד) כשהיא מדברת על נכסי המשפחה ומעלה תהיות באשר למקורות המימון של נכסי הנדל"ן בבעלות קינסטליך לאורך השנים. יצוין כי הדודה בסרטון נושלה מירושה של דירה אותה קיבלה בסופו של דבר אחותה – אמו של רז – והיא מציינת זאת בסרטון, אולם היא מדגישה כי כל דבריה הנם אמת. קינסטליך שיגר לעברה מכתב התראה בפני הגשת תביעת דיבה בו היא מתבקשת לפרסם התנצלות תוך 24 שעות, אולם למרות שפרק הזמן הנקוב חלף, נכון למועד סגירת הגיליון לא הוגשה תביעה שכזו.

השיח הגובר ברשתות החברתיות אודות האופן שבו קינסטליך בן ה -40 צבר את נכסיו, הוביל אותו לפרסם מסמך בו הוא מצהיר כי השווי הנקי של נכסיו ונכסי רעייתו בניכוי התחייבויות הוא 2.5 מיליון שקלים בלבד.

במסמך שהציג רז לציבור הוא מצהיר כי בבעלותם מגרש בשכונת נחלת בשווי שני מיליון שקלים (במועד הרכישה), רבע מגרש נוסף בשכונת נחלת בשווי מיליון שקל (במועד הרכישה) בעלות על שמונה אחוזים מנכס בתל אביב ששוויו הוא 150,000 שקלים, חנות בראשל"צ (בבעלות אשתו) בשווי של 450,000 שקלים, רבע ממניות חברת השקעות שהוקמה בשנת 2009 ושוויין היה בזמנו 200,000 שקלים ורכב בבעלותו בשווי 70,000 שקלים. סך הנכסים עליהם הצהיר קינסטליך עומד על 3,870,000 שקלים, שבניכוי משכנתאות והלוואות בשווי 1,369,000 שקלים הנו 2.5 מיליון שקלים.

אלא שהמסמך אותו פרסם קינסטליך אינו כולל נכסים הרשומים על שם אמו ואביו וחברת ההשקעות בה הוא שותף. לידי "גל גפן" הגיעו מסמכים הנוגעים למספר נכסים בראשל"צ הרשומים על שם הוריו של קינסטליך ונכס שנרכש על ידי חברת ההשקעות בה הוא מחזיק ברבע מהמניות.

גורם בזירה הפוליטית אמר השבוע ל"גל גפן": "אין ספק שרז הוא איש עסקים ממולח, אבל ישנם סימני שאלה על האופן שבו בחור צעיר מצליח לצבור נכסים כאלו. אני לא מכיר הרבה בני 40 שיכולים להציג רשימה דומה במציאות הישראלית של 2018".

ממטה הבחירות של צור נמסר בתגובה להצהרת ההון של קינסטליך: "הצהרת ההון של רז היא הצהרה פיקטיבית. לא במקרה לא חתום עליה רואה חשבון או עורך דין.  היא כמובן חסרה גם נכסים של חברות ושותפויות ישירות ועקיפות. הצהרת ההון של דב צור הוגשה כנדרש לעירייה, עפ״י חוק".

קינסטליך מסר השבוע: "הסרטון המדובר הוא שפל חדש, כמה נמוך אפשר לרדת? הכל שקרים ואגדות. אני חשפתי את הצהרת ההון שלי. ולי ולרעייתי במשותף יש נכסים בעלות 2.5 מיליון שקל בניכוי התחייבויות. דב צור עד עכשיו לא חשף את הצהרת ההון שלו. אמרתי את שלי, להבדיל מדב, אין לי מה להסתיר וקראתי לו לחשוף בפני הציבור מה היה הונו עת נבחר לראשות העירייה ב-2008 ומה הונו כיום. הוא חושש לעשות זאת. יש לי הערכה מדוע, אבל הציבור מספיק חכם להבין. אני מודה שאני מוצא משעשעת את העובדה שאדם שישב שבועיים במעצר בחשד לעבירות שוחד חמורות ביותר במסגרת מילוי תפקידו ואינו זכאי אפילו לתעודת יושר מהמשטרה – מטיף מוסר על מינהל תקין".

במקביל החלו לעלות שאלות הנוגעות להצהרת ההון של צור שמסר ל"גל גפן". צור מבהיר: ״יש לי ולזוגתי נכס בנחלת יהודה שעליו אנחנו משלמים משכנתא של כ-550 אלף ₪. יש לי קרן השתלמות וביטוח מנהלים וקופת גמל . זהו – אלו נכסיי מארבעים שנות עבודה כשכיר. מעולם לא היו לי נכסים עסקיים וכל מה שיש לי הוא מיגיעה אישית כשכיר. לגרושתי ולי היה נכס ברחוב דובנוב ששימש כביתנו המשותף ולאחר הגירושים מכרתי לה את חלקי בנכס. לא חל שום שינוי דרמטי בהוני בין 2008 להיום למעט הכנסותיי משכרי כראש עירייה".

הבהרה:

להבדיל מהנכתב בכתבה הצהרת הון, לרז קינסטליך אין כיום דירה בכצנלסון וכן חברת ההשקעות בה הוא שותף מחזיקה בנכס אחד בלבד כפי שמצוין בהצהרת ההון שמסר

 

רז קינסטליק. צילום: יח"צ
דב צור. צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות