"אדם מסוכן"

ביצע עבירות מין בקטינות בעודו ממתין לגזר דין על עבירות דומות

רונן דמארי

 

תושב ראשל"צ (39) לא למד ככל הנראה את הלקח ולמרות שנעצר והוגש נגדו כתב אישום על עבירות מין שביצע בקטינות דרך רשת האינטרנט, הוא המשיך להטריד קטינות כשהוא יוצר מצג שווא של שיקום וקבלת טיפול ומבצע את העבירות בשעה שהוא שוהה במעצר בית בבית הוריו. חלק מהקטינות מתגוררות באזור השפלה.

מכתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר לבית משפט השלום בראשון לציון עולה כי

לאחר שבית המשפט אסר עליו להחזיק בטלפון חכם, הוא השתמש בקו טלפון מסוג "טוקמן" (או "פריפייד"), קו שבו השימוש כפוף להטענתו בתקציב כספי מראש והוא נרכש ללא רישום שם הבעלים. הנאשם השתמש בטוקמן על מנת להקשות על איתורו או זיהויו ועשה בו שימוש לשם יצירת קשר עם קטינות.

במהלך התקופה הרלבנטית נכנס הנאשם באמצעות הטלפון החכם לקבוצות שונות ביישומון ה"וואטסאפ", לרבות קבוצות אשר החברים בהן הינם קטינים וקטינות דרכן ניתן להגיע לטלפון הסלולארי של חברי הקבוצה וליצור עמם קשר ישיר.

באמצעות הטלפון החכם שהחזיק בסתר יצר הנאשם קשר עם קטינות בוואטסאפ, התחזה בפניהן בכזב בשם "שחר" או "ניב", הציג עצמו בכזב כבחור צעיר באופן משמעותי מכפי גילו, ציין בכזב כי הוא עוסק בתחום הדוגמנות ושלח להן תמונות של נערים צעירים, תוך שהציג בפני הקטינות מצג שווא לפיו הוא המצולם בתמונות. עוד הציג הנאשם בכזב בפני הקטינות כי הוא מעוניין בקשר זוגי-רומנטי עמן. הקטינות שמרו על קשר עם הנאשם, כל אחת במשך תקופה אחרת כאשר הקטינות לא הכירו את זהותו האמיתית של הנאשם.

בנוסף, במהלך התקופה עשה הנאשם שימוש ביישומון "אינסטגרם", דרכו ניתן ליצור קשר ישיר עם קטינים וקטינות, תוך שהתחזה בפני קטינות בכזב כבחורה בשם "נועם" או "נועם פלדמן" וזאת על מנת לבסס את אמינותו ומהימנותו של "שחר" או על מנת לקשר בינן לבין "שחר".

ההתכתבויות והשיחות עם הקטינות השונות היו שיחות מיניות, ובמסגרתן קיבל הנאשם, או ניסה לקבל, תמונות בעלות אופי מיני של הקטינות, התכתבויות בעלות אופי מיני עם הקטינות וכן גרם לחלק מן הקטינות לבצע מעשה מיני בגופן.

בנסיבות אלה, קיבל הנאשם, דבר בנסיבות המחמירות. הנסיבות המחמירות הינן: העובדה כי מדובר בקטינות, ביצוע המעשה תוך הפרת ההוראה החוקית, תדירות ההתקשרויות ומשכן, אופי הדבר שהתקבל, שהינו מיני, והתנהלותו המתוחכמת של הנאשם אל מול הקטינות בכך שמסר להן פרטים כוזבים רבים, לרבות תמונה כוזבת.

"התנהל בצורה מניפולטיבית"

כתב האישום מייחס לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הטרדה מינית בקטינה שטרם מלאו לה 15, התחזות כאדם אחר והפרת הוראה חוקית.

פרקליטות מחוז מרכז ביקשה מבית המשפט להורות על הארכת מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה נאמר בין היתר: "מסוכנותו הרבה של הנאשם נלמדת גם מכך שהנאשם ביצע את המעשים המיוחסים לו עת שהה במעצר אדם בבית הוריו, אשר לא היו מודעים למעשיו של הנאשם, "מתחת לאפם", תוך שהוא מפר את החלטת בית המשפט, שלא להחזיק טלפון חכם ולגלוש באתרי אינטרנט, ומפר ברגל גסה את האמון אשר ניתן לו מצד בית המשפט, ששחררו ממעצר.

מכל האמור לעיל נלמד, כי ההליך המתנהל בעניינו של הנאשם, לרבות תנאי שחרורו, לא מהווים עבורו, ולא לרגע, גורמים מרתיעים, והדבר מעיד כאלף עדים על מסוכנותו.

עוד יצוין כי הנאשם ביצע את המעשים בתקופה בה הוא מקבל טיפול במרכז "התחלה חדשה" ומצוי בקשר עם שירות המבחן. אף נתון זה מצביע על מסוכנותו הרבה של הנאשם, אשר הציג בפני כלל הגורמים – המטפלים והמפקחים – מצג שווא לפיו הוא מטופל ושומר באדיקות על תנאיו המגבילים. עובדות כתב האישום מעידות על כך שהדבר רחוק מהמציאות כרחוק מזרח ממערב.

בנוסף, מסוכנותו של הנאשם נלמדת ממספרן הרב של הקטינות אליהן פנה, מכך שהתחזה – בתחכום – לנער, לעיתים תוך שליחת תמונות של נערים אל הקטינות, מתדירות השיחות עם הקטינות ומשכן. חומר הראיות מצביע כי הנאשם התנהל משך תקופה ארוכה בצורה מניפולטיבית, תוך שהציג בפני המתלוננות מצג לפיו ניתן לתת בו אמון מלא, כפי שעשו רובן, הכול כאשר הנאשם – בתחכום רב – מתכתב עם מספר קטינות בכל פעם במקביל".

עוד נאמר בבקשה: "מעשיו של הנאשם, מתוכננים ומחושבים, מצביעים על כך שמדובר באדם מסוכן, שמורא החוק אינו חל עליו ועל כך שמדובר באדם שלא ניתן לתת בו כל אמון. בנוסף, קמה כנגד הנאשם עילת מעצר שכן קיים יסוד סביר לחשש ששחרור הנאשם לשיבוש הליכי משפט או לפגיעה בראיות בדרך אחרת. זאת שכן הנאשם דאג לבצע את העבירות המיוחסות לו ממכשיר שלא ניתן לקשרו אליו ובכך למנוע את איתורו העתידי במידה ותיפתח חקירה, הלכה למעשה. יודגש כי הטלפון הנייד בו עשה הנאשם שימוש ובאמצעותו עמד בקשר עם המתלוננות לא נמצא.

בשל חומרת העבירות המיוחסות לנאשם, המסוכנות הרבה הנשקפת ממנו והעובדה כי הפר ברגל גסה, שוב ושוב, את התנאים המגבילים שהוטלו עליו, הרי שאין כל חלופה שיש בה כדי להבטיח את מטרות המעצר, ועל כן מתבקש בית המשפט הנכבד להיעתר לבקשה ולהורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו".

משפטו של הנאשם צפוי להתנהל במהלך החודשים הקרובים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות